دانلود کتاب تعبیر خواب سمبل های مرتبط با اخبار و رسانه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

دانلود فایل پی دی اف کتاب تعبیر خواب سمبل های مرتبط با اخبار و رسانه از سرور های آپلود سنتر 

فهرست

مقدمه

تعبیر خواب آشوب و بلوا

تعبیر خوابی با موضوع آشوب و بلوا

تعبیر خوابی با موضوع جنگ و آشوب

تعبیر خواب مهاجرت

تعبیر خوابی با موضوع مهاجرت

تعبیر خوابی با موضوع مهاجرت به آمریکا

تعبیر خواب سمبل تلویزیون و رسانه

تعبیر خواب تلویزیون گل مالی شده

تعبیر خوابی با موضوع رفتن درون تلویزیون

چه چیزی در جریان تفسیر خواب ها از همه چیز مهم تره؟

مقدمه

خواب ها یک سری تجربه ی بسیار در دسترس هستن که افراد، می تونن به عنوان یکجور ماده ی خام ازش برای درک حوزه ی ناخودآگاه استفاده کنن. این داده های خام، شاید اینطور به نظر بیاد که دارن مفهوم رو پیچیده میکنن یا مانع میگذارن که ما نتونیم به مفهوم اصلیشون به راحتی دسترسی پیدا کنیم. با اینحال، سمبلیک بودنشون اجازه میده که ما ازشون به عنوان یک شابلون استفاده کنیم و بتونیم از تفسیر یک خواب برای تصمیم گیری در حوزه های بسیار مختلفی از زندگی، استفاده کنیم.

خواب ها، ممکنه که به نظر برسه دارن به یک حوزه ی ملموس و خاص اشاره میکنن. به طور مثال خوابی با موضوع شغل و پول، ممکنه این تصور رو ایجاد کنه که این خواب مرتبط با چالش های پولی و مالی هست. با اینحال نمیشه همچین توصیفی رو به خواب ها نسبت داد چونکه اونها همونطور که گفته شد کاملا سمبلیک هستن و به چیز هایی فراتر از اون چه که در ظاهر بازنمایی میکنن اشاره دارن.

خواب ها در مورد ماهیت احساسات و رفتار هایی که میشه بر اساسشون شکل گرفت صحبت میکنن و این رفتار ها در قلمرو ارزش یا اهداف تصور شده ای قرار نمیگیرن. بلکه مثل احساسات بسیار سیال و آزاد هستن. موضوع این کتاب در مورد اون دسته از خواب هاییه که شما رو به یاد اخبار روز و اتفاقاتی که در جریان یک زندگی زمینی بسیار ممکنه ذهنتون باهاش درگیر بشه هست.

اخبار در زندگی ما خیلی نقش دارن و حتی اگه افراد کناره جویی از اجتماع باشیم، ناخود آگاه توسط این اخبار بمباران میشیم. مثل حوادثی که رخ میدن. تصمیمات جدیدی که از طرف افراد قدرتمند جامعه گرفته میشه. بحران های طبیعی و دست ساخته های شرورانه.

بسیاری از این اخبار استرس آور هستن. نگرانی ایجاد میکنن. و ممکنه که دیدنشون در دنیای خواب برای برخی این ترسو ایجاد کنه که خب ممکنه اتفاق بدی درون زندگیشون بیوفته. یا حتی در نظرشون مسخره باشه. مثلا در اخبار میشنویم که یک جایی از دنیا، ملخ ها مثلا به یک سری مزارع حمله کردن و ممکنه همون شب توی خواب تصاویری از اون اتفاق رو ببینیم. و بعد به نظر بیاد که ذهن خواسته شیطنت کنه یا فکر کنیم که روح ولگردی داریم. یا یک برونفکنی رخ داده و اون اتفاق رو از نزدیک دیدیم. یا کلا به یه حالت تمسخر آمیزی به این خواب نگاه کنیم و فکر کنیم که شاید شب زیادی شام خوردیم. ولی به نظر نمیرسه که ذهن، قصدش از ایجاد این تصاویر صرفا شوخی کردن باشه. بخصوص در مورد خواب هایی که نه تنها خنده دار یا بی معنا نیستن، یعنی حس خنثی ایجاد نمیکنن بلکه بسیار اضطراب آورن، یک هیجان شدیدی رو به صورت منفی ممکنه ایجاد کنن و این در مورد افرادی که وضعیت روانی ضعیفی دارن یا دلمشغولی زیادی دارن خوب نیست و بهتره که در مورد ماهیت خواب، این آگاهی رو به دست بیارن تا بتونن این فشاری که در اثر تراکم افکار مختلف و متضاد براشون ایجاد شده رو مدیریت کنن.

انتخاب موضوع اخبار روز برای بررسی طیفی از سمبل بی شماری که می تونه در دنیای خواب ظاهر بشه، این مزیت رو داره که دست میذاره درست روی اون مسائلی که بخش زیادی از ناخودآگاه جمعی ما رو به خودش مشغول کرده. اخبار موضوعات بسیار مشترکی توی افکار روزمره ی ما هستن. اگر یک موضوع یا یک کلمه ای که پیش از این توی ادبیات ما بسیار کم کاربرد بوده وارد اخبار بشه، به سرعت تبدیل میشه به یک تجربه ی مشترک. یه چیزی که توی ذهن همه ی ما تاثیر میذاره.

و به تدریج تبدیل میشه به یک رویای مشترک، یک خواب مشترک یا یک کابوس مشترک.

ولی خب کی میدونه که تفسیر این خوابا میتونه چی باشه؟ رویکرد این کتاب، تعبیر خواب به شیوه ی روانشناختی هست. شیوه ای که متفکرین سرشناسی طی دهه های اخیر در موردش صحبت کردن و چیز جدیدی نیست ولی نیازه که هنوز بهش پرداخته بشه. ابزار های بهتری برای بهینه تر و سریع تر تفسیر کردن خواب ها طراحی بشه و همچنین ذهن ما برای بررسی و کنکاش درون خواب ها تقویت بشه و این مسائل از بحث هایی در گوشه و کنار دنیای آکادمیک تبدیل به یک اتمسفر عمومی بشن یعنی افرادی که ادبیات ساده تری رو برای فکر کردن به کار میگیرن هم بتونن از این روش ها استفاده کنن. چون شاید درمان کردن افرادی که از هزیان و مالیخولیا رنج میبردن صرفا حرفه ی یک فردی به اسم فروید بوده یا همکارانش، ولی دست و پنجه نرم کردن با دلمشغولی هایی که ممکنه به خاطر خواب ها ایجاد بشه یک دغدغه ی عمومی تره.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...