تعبیر خواب تلویزیون و رسانه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب سمبل تلویزیون و رسانه

در اینجا به سراغ یک سمبل صریح میریم یعنی دیدن خوده تلویزیون توی خواب چه معنایی داره؟ مخصوصا اگر این تلویزیون در حال پخش اخبار باشه.

خیلی ها موقع دیدن همچین خوابی، ممکنه فکر کنن که در حال دیدن یک تصویری از آینده هستن. حتی اگر خبری که در دنیای خواب میشنوید در واقعیت هم شنیده بشه باز هم خواب شما رو میشه به لحاظ روانشناختی تفسیر کرد و بار معنایی ای که در مورد روان شما داره و کمک میکنه که به خودشناسی برسید خیلی بیشتر از اینه که بخواد یک تصویری از آینده رو نشونتون بده.

اصولا دیدن آینده کمک چندانی به خودشناسی نمیکنه. اما دیدن خوابی با موضوع تلویزیون و اخبار، چه معنایی داره؟ تلویزیون در مورد کدوم بخش از ویژگی های روان شما صحبت میکنه؟ همون طور که میدونید، رسانه ها به شکل های مختلف و پیچیده ای کار میکنن و اطلاعاتی رو در دسترس ما قرار میدن که ما مستقیما در جریان جمع آوریشون نیستیم.

در سراسر دنیا رسانه های مختلفی وجود دارن که هر کدوم با سیاست های خاصی کار میکنن، ویژگی های خاصی دارن و دنیای متفاوتی رو توصیف میکنن. لزوما نمیشه هر خبری رو باور کرد و به هر رسانه ای اعتماد کرد. ذهن و روان ما هم به شیوه های پیچیده و خاصی، اطلاعات مورد نیازش رو دریافت میکنه. رسانه ای که در دنیای خواب میبینید و تلویزیون و اخبار، در مورد اون کانال هایی صحبت میکنن که در ذهن شما وجود داره به شما کمک میکنه که داده ها رو از دنیای اطرافتون به شیوه ی ملموس یا به شیوه های شهودی و غیر ملموس، جمع آوری کنید.

برای اینکه بتونید همچین خواب هایی رو تفسیر کنید، توجه داشته باشید که اطلاعات و اخباری که از طریق تلویزیون در دنیای خواب میبینید، چه احساساتی رو درون شما زنده میکنن. اگر باعث ترس و اضطراب شما شدن پس بدونید که یک احساسی در ناخودآگاه شما وجود داره، نسبت به دنیا که می تونه باعث بشه نوعی اضطراب در درون شما ایجاد بشه.

ام این خواب از شما می خواد تا مراقب باشین و تشخیص بدین که این احساس برای چی درون شما ایجاد شده؟ و این احساس تا چه اندازه قابل اعتماده؟ این خواب از شما می خواد که منبع شکل گیری این احساس رو به شکل قاطعانه تری بررسی کنید و به مساله نزدیک تر بشید. به طور مثال ممکنه توی یکی از کانال های مربوط به علوم روحی و معنوی، به شما یک حرفی رو بزنن که باعث بشه در مورد سرنوشت خودتون مضطرب بشین. یا احساس کنید که در دنیایی ناامن و خطرناک و تاریک زندگی میکنید. این احساس، ممکنه در دنیای خواب به صورت یک خبر بد که از طریق تلویزیون میشنوید تجلی پیدا کنه. یعنی این خواب، از شما می خواد که در مورد ماهیت کانالی که داره اطلاعات رو به شما میرسونه، بیشتر تحقیق و بررسی کنید و درک کنید که صرف اینکه یک باوری به صورت مرتب از این کانال های تلگرامی یا هر منشا دیگه ای پخش میشه لزوما درست نیست.

.

.

.

حالا بیاید یک خواب در مورد تلویزیون رو تفسیر کنیم. یک نفر در فضای مجازی نوشته که: در خواب دیدم وسط دیوار اتاق، تلویزیون روشنی که متوجه برنامه اش نشدم نصب شده. ولی دیوار پشت و تلویزیون، گل مالی شده بود. این به چه معناست؟

برای تفسیر خواب هایی که یک حالت سوررئال و عجیب و غریب دارن یا بیان پیچیده و ناواضحی دارن، شما می تونید از یک روش خاص استفاده کنید. یک روشی که فرآیند تفسیر کردن رو بهینه سازی کنه. در این روش، یک حالت ایده آل رو برای خواب توصیف کنید. یعنی تجسم کنید که داستان خواب، بهتر بود که چجور باشه؟

در اینجا، وجود گل روی دیوار و تلویزیون، چیزیه که ایده آل نیست و ما دوست نداریم که وسایل خونه مون و دیوار خونه مون، همچین وضعیتی داشته باشه. تلویزیون یک وسیله ای هست که ما رو از دنیای اطراف مون مطلع میکنه و وجود یک نسخه ی جدید ازش توی خونه، به این معنیه که قدرت ما برای دریافت اطلاعات و داده ها، به نحوی افزایش پیدا کرده. اما وجود گل می تونه به این معنی باشه که یک سری نگرانی های فکری و آلودگی های فکری، می تونن باعث بشن که این دسته از توانایی های ما ناخوش آیند جلوه کنه.

وجود گل در این خواب، در صورتی که این فضا رو در یک محیط فیزیکی و واقعی تجسم کنیم، نمی تونه لزوما به زندگی ما و حتی سلامت اون تلویزیون، آسیب جدی وارد کنه. اما جلوه ی بدی داره یا ناخوش آینده. این خواب برای من، تصویرگر فردیه که یک سری توانایی های ارتباطی جدید به دست آورده. ممکنه تونسته باشه با یک سری از آدم های جدید یا طرز فکر متفاوت، ارتباط برقرار کنه. به طور مثال کسی رو فرض کنید که وارد یک رشته ی تحصیلی جدید شده و با طرز فکر جدیدی آشنا شده...خب؟ ولی یک سری نگرانی ها یا بدبینی هایی داره که باعث میشه نتونه از معاشرت با این افراد، آنچنان لذت ببره. ممکنه نوعی حس ناپاکی داشته باشه. به طور مثال وارد یک جمع آموزشی شده باشه که هدفش از این معاشرت، تجربه یک سری احساسات خوب باشه یا سعی کنه اطلاعات خودشو واقعا بالا ببره. اما بدبینی و یا دیدن یک سری افکار و عقاید در این گروه، باعث بشه که حس بدبینی رو تجربه کنه یا فکر کنه که معاشرت با این افراد، می تونه براش ناخوش آیند باشه.

ممکنه احساس کنه که معاشرت با این افراد، سطح فکر و پرستیژ کاریش رو خدشه دار میکنه. این خواب، نشون میده که میشه این حس بد رو به راحتی از بین برد. یعنی با تغییر قضاوت یا پاکسازی ذهن از این حس بد دلی، میشه تجربه ی خوبی از معاشرت با افراد و کسب اطلاعات جدید برد.

پاکسازی معمولا به این شکل صورت میگیره که قضاوت ها و رویکرد های خودمون رو مورد بازبینی قرار میدیم و سعی میکنیم که به شکل عادلانه تر و بهینه تری این افکار رو سازماندهی کنیم.

.

.

.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...