رمان بازگشت به لموریا 3| پست 161

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

ساختار روان، افکار و احساسات ما انسان ها ساده نیست. ما اغلب مثل فرد گمشده ای درون یک شهر هستیم و سوال های بی شماری داریم که نمی دونیم جواب شون رو از کجا میشه پیدا کرد. هر چند ما آدم ها ویژگی های مشترک زیادی داریم اما درونیات و پرسش های من با فرد دیگه بسیار متفاوته. تعبیر خواب روان شناسی می تونه به ما کمک کنه تا درون شهر وجود مون گم نشیم.

به طور مثال ما در طول زندگی، ممکنه به افراد متعددی علاقه مند بشیم. به برخی از این افراد میگیم دوست، به برخی میگیم معشوق، اما در واقع کیفیت احساسات ما به هر فردی متفاوته. انگیزه ها، آرزو ها، ترس ها و نگرانی های ما نسبت به هر فردی می تونه متفاوت باشه. خواب ها و تعبیر کردن شون به شیوه ی روان شناسی به ما کمک می کنه تا یک کلیت از احساس مون رو به دست بیاریم. احساس ما نسبت به یک انسان دیگه شامل حجم زیادی از داده و الگوریتمه. این اطلاعات گاها برای ما اون قدر مهم و ارزشمند هستن که در مورد شون کتاب و رمان می نویسیم. می تونم در این مورد به مساله ی عشق و جفت گیری اشاره کنم که موضوعی پر طرفدار بین مردم زمینه و در موردش کتاب های زیادی نوشتن. شما وقتی یک رمان عاشقانه رو مطالعه می کنید به اطلاعات بسیار دقیق و پر جزئیاتی در مورد شخصیت اول های داستان می رسید. ممکنه به شدت شیفته ی این افراد بشید و درون ذهن خودتون در مورد این افراد قضاوت های بی شماری رو انجام بدید. شخصیت اول داستان به واسطه ی یک سری کنش یا رفتار ها شخصیت خودش رو معرفی می کنه. هر چقدر هم درون ذهنش حرف بزنه و از درونیاتش بگه، ما دوست داریم بدونیم رفتار و عملش به چه شکله و در مواجهه با چالش های زندگی چطور تصمیم گیری می کنه.

خواب ها نشون میدن که شما عادت دارید چجور فکر کنید و رفتار های خودتون رو بر اساس چه انگیزه هایی انتخاب کنید. هر چه بیشتر در مورد مفهوم روان شناسی خواب ها فکر کنید، اطلاعات بیشتری در مورد خودتون به دست میارید. تفسیر روان شناسی خواب ها یک روش کاربردی و جالب برای رسیدن به آگاهیه.

اوایل نوجوانیم سایتی رو به زبان فارسی پیدا کردم که چیز های جالبی در مورد تعبیر خواب روان شناسی نوشته بود. جواب سوال من اونجا نبود و حجم مطالب کن، اما همون چیز های کلی و ادبیات نوشتن کمکم کرد که بتونم راحت تر در مورد تعبیر خواب روان شناسی فکر کنم و بنویسم. تقریبا تمام مطالب اون سایت رو روی فلش کارت هام نوشتم و مرتبا مرورشون کردم. اوایل به سختی می تونستم چند جمله در مورد تعبیر خواب روان شناسی بنویسم. اما کم کم دریچه های شهود به روی آدم باز میشه. هر کاری با تکرار، مرور و تمرین آسون تر میشه. می خوام که به کمک همین تجربه دوباره تلاش کنم. تلاش کنم تا مفاهیمی رو یاد بگیرم که احساس می کنم بهشون نیاز دارم. به طور مثال الان مدت زیادی می گذره که روحم ازم خواسته در مورد مفهوم دسی بل مطالعه کنم اما هنوز به شهود خاصی نرسیدم و نتونستم از این مفهوم برای تکمیل کارت هام استفاده کنم. ریاضی من همیشه افتضاح بود و در موردش حضور ذهن نداشتم. همین موضوع باعث شده از پس خیلی از کار ها بر نیام و به مانع برخورد کنم.

.

.

.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...