رمان بازگشت به لموریا 3| پست 156

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

این حرف همون صدایی رو ایجاد می کنه که درون کلمه ی about شاهدش هستیم. وقتی به شکل نوشتاری این حرف نگاه می کنم، یک زیبایی جالبی می بینم. ترکیبی از رنگ زرد و آبی. وقتی این صدا رو درون ذهنم امتداد میدم، بافت زرد رنگی از جنس پارچه ی جیر رو احساس می کنم. حین هم سو شدن با این صوت، رنگ زرد رو می بینم که به ارتعاش در میاد.

احساسی که از یک زبان می گیریم وابستگی زیادی به حوزه ی آوایی اون زبان داره. این که حرف زدن به اون زبان، چه آواهایی رو بیشتر از همه ایجاد می کنه. شکل نوشتاری هم بی تاثیر نیست و تاثیر نهایی ترکیبی از هر دو هست. اگر به یک متن به زبان هندی یا دیواناگری نگاه کنید، خطوط خمیده ی زیادی وجود داره که انگار مثل نت موسیقی آویزون شدن. مثل خوشه های انگور یا همچین چیزی. موسیقی نهفته در نوشتار زبان دیواناگری برای من بیش از همه رنگ زرد رو تداعی می کنه. رنگ زرد و طلایی. رنگ سرخ و صورتی و کهربایی. فکر می کنم اگر پیکاسو در طول زندگیش با فرهنگ هندی مواجه ی مسقیم پیدا می کرد خیلی به وجد می اومد و ازشون تاثیر می گرفت.

این واکه ی a  با اون رنگ و بافت خاصش، برای من حس قدرت و محافظت رو ایجاد می کنه. به طور مثال میگه که: مراقب حرفی که میزنی باش، مراقب چیزهایی که بهشون فکر می کنی باش. مراقب و آگاه باش که هر حرفی که می زنی ممکنه بابت به زبون روندنش مورد قضاوت قرار بگیری. مراقب قول هایی که میدی باش، چون قول ها انرژی تو رو به دیگران وصل می کنن و نوعی مسئولیت رو برات ایجاد می کنن. از زبان و افکارت در مقابل انرژی های سطح پایین یا ایده هایی که قصد بیمار کردنت رو دارن محافظت کن. اجازه نده این بیماری ها و ویروس های فکری، ازت موجودی بسازن که از خودش سو استفاده می کنه. ایده و فکر خوب در نتیجه ی تمرکز و امتداد قدرت پیدا می کنه. ایده های خوبت رو دریاب و از اون ها محافظت کن. این ایده ها به ایجاد تجارب ارزشمند و هویت تو کمک می کنه. زمانی که این ایده ها رشد کنن در واقع ذهن و روان تو هست که رشد کرده و باعث میشه با اعتماد به نفس قابل توجهی به نشر ایده ی خودت بپردازی.

.

.

.

آخرین باری که با الهه صحبت کردم بهم گفت: فکرت رو به خاطر جواب نامه هایی که معمولا می نویسی و احوالات دوستانت مشغول نکن. روی هدف و پروژه هات تمرکز کن. فکر می کنم منظورش این بود که دلمشغولی ها و نگرانی های بی مورد یا توقعاتم می تونه صرفا باعث بشه وقت و انرژی زیادی هدر بدم و حواسم از کاری که می خوام انجام بدم پرت بشه.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...