رمان بازگشت به لموریا 3| پست هفتاد و ششم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

می گفت: این موجودات هم حق انتخاب بین خوب و بد رو دارن. این حرفا که یک موجود ذاتا سیاهه و نمی شه انتظاری جز سیاهی ازش داشت مزخرفه. این موجودات همگی خودشون انتخاب کردن که اینطور باشن و با نور بجنگن.

من از این موضوع اطلاعات ضد و نقیض داشتم و نمی دونستم حقیقتش چی هست. ای کاش می تونستم مدتی جابجا بشم یا به تعطیلات برم. یک پیشنهاد کاری دارم که با درآمد خوبی همراهه اما خب ذاتا علاقه ای بهش ندارم و فقط درآمد خوبی داره. حس می کنم که ردش کنم. چون هیچ جوره دیگه علاقه ای ندارم درباره ی چیزی غیر از تعبیر خواب روان شناسی بنویسم و واقعا حیف از انرژی و وقتی که برای مسائل بی ربط بذارم. حتی اگر درآمدم منفی بشه و کارهای شخصیم به نتیجه نرسه دیگه هرگز مثل قبل برای دیگران کار نمی کنم.

این نامه رو با دلهره و نگرانی شروع کردم اما احساس می کنم همه چیز مرتبه و نباید نگران باشم. برای هر مشکلی میشه یه راه حل مسالمت آمیز و منطقی پیدا کرد. فقط این که دلم براش شما تنگ شده و خیلی احساس غربت و تنهایی دارم. درک آدم ها و معاشرت باهاشون برام خیلی سخت و بیگانه است. دوست داشتم می تونستم با عزت و سودمندی بیشتری زندگی کنم. یعنی هم اینجا باشم و هم زندگیم طوری باشه که با آرزو و انرژی شما همسو باشه و بتونم مفید باشم. نمی دونم چطوری باید آرزومو برآورده کنم و قوی تر باشم.

.

.

.

ما آدم ها گاها کارهایی رو انجام میدیم که باعث میشه توجه دیگران رو به خودمون جلب کنیم. تلاش برای جلب توجه کردن لزوما کار بدی نیست و اتفاقا بسیاری از اوقات، درست انجام دادنش نیاز به هنر و خلاقیت و ابتکار زیادی داره. وقتی که در مورد جلب توجه کردن تلاشی انجام می دیم؛ خب این کار با ریسک همراهه. چون خودمون رو در معرض امواج و ماهیت های مختلف قرار میدیم. ممکنه جامعه ی هدف خاصی هم تعیین کنیم اما باز هم نمیشه پیش بینی کرد که چه جور چشم هایی در حال نگاه کردن به فعالیت های شکل گرفته درون این دنیا و من جمله فعالیت ما هستن. زمانی که شما کاری رو انجام بدید که به ضرر یک ماهیت، طرز فکر یا جهان بینی خاص باشه، کاملا طبیعیه که افرادی سعی کنن به شما حمله کنن و رفتاری سرکوب گرانه و خشونت آمیز نشون بدن. نمونه اش همین برخوردایی که توی شبکه های مجازی نسبت به حرف ها و نظرات همدیگه نشون میدیدم. اگر قصد دارید فردی تاثیر گذار باشید باید مهارت هایی رو درون خودتون تقویت کنید که به شما کمک کنه بتونید خودتون رو تا جای ممکن از نظر روانی، در مقابل انرژی ها و حرف های منفی محافظت کنید. آسیب دیدگی جدی از لحاظ روانی آدم رو از هدف و خواسته اش دور میکنه و اجازه نمی ده اون تجربه ای که دوست داره و مد نظرش هست رو به دست بیاره.

اما اون مهارت های روانی مورد نیاز چی هستن؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...