فیلم قلب شریر باستر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

فیلم قلب شریر باستر

فیلم قلب شریر باستر، فیلمی سوررئال به کارگردانی سارا آدینا اسمیت و بازی رامی مالک می باشد. این فیلم به علت زمانی هایی که با ساخت فیلم مستر روبات داشته است، حاوی فرم بازی و نقش آفرینی مشابه رامی مالک به عنوان فردی پارانوییک و مخالف قانون های رایج جامعه است.

فیلم دارای فلش بک های زیادی است که روایت گر مسیر رسیدن باستر، از یک مرد خانواده دوست، به یک مرد فراری کوه نشین می باشد. یک مرد کوهستانی غیر عادی که در حال فرار از دست پلیس می باشد و در اغلب اوقات تنهایی در حال مرور گذشته ی خود است.

در این فیلم، اشاره های مستقمی به اصطلاحاتی مثل وارونی، تحولات 2012 و تغییرات ابعادی صورت گرفته و از این رو به فیلم وجهه ای مرموز بخشیده است. برخی عقیده دارند که تجربه ی باستر، در واقع تجربه ی رو به رو شدن با موجوداتی از ابعاد و سیارات دیگر می باشد و شرکت در پروژه ای که منجر به شکست شد. به شکلی که این موجودات طی تماس هایی در سکانس های پایانی فیلم، از باستر به علت اشتباه به وجود آمده عذر خواهی می کنند.

اما از نظر روانشناسی، اتفاقی که برای جونا یا باستر رخ داد به این صورت بود که وی دچار مشکلات اسکیزوفرنی شد. او شبانه در یک هتل کار میکرد و از مشکلات بدخوابی رنج میبرد. وضعیت مالی او جالب نبود و از این بابت احساس ناامیدی و تحت کنترل بودن داشت. و همه ی این مسائل دست به دست هم داد تا باستر دست به قتل افرادی بزند که چاره ای برای خوشبخت کردن آن ها نداشت.

در واقع تمام ماجرای فیلم اشاره به اتفاقاتی دارد که باعث خلافکار شدن و بیمار شدن یک شهروند معمولی و خانواده دوست شده است. زندگی در بالای کوه، دزدی از خانه های مردم و بروز رفتار های مرموز و ضد اجتماعی.

این فیلم، دومین تجربه ی کارگردانی اسمیت می باشد. روحیات او ایجاب می کند که بیشتر به درونیات و روان انسان توجه داشته باشد و بیننده را تحریک کند تا بیشتر به درک و تجربه ای از انسان های طرد شده توجه نشان دهد.

در این فیلم، باستر یک مهاجر اسپانیایی زبان است که با همسرش به طور اتفاقی، در حالی که این در حال دریافت کمک های غذایی به مهاجرین بود آشنا می شود. این دو به سرعت به یکدیگر علاقه مند می شوند. حضور باستر باعث رهایی همسرش از اعتیاد می شود و تعاملات احساسی این دو باعث شکل گیری شخصیت هایی خانواده دوست می شود و چالش جدیدی پیش روی این دو زوج ایجاد می شود که لازم است به کمک یکدیگر به حل آن بپردازند. اما اختلاف نظر های به وجود آمده موجب فاصله گرفتن این دو از یکدیگر خواهد شد.

این فیلم در 18 روز فیلمبرداری شد و توانست نظر مثبت بسیاری از منتقدین را دریافت کند.

کاریزما و دلهره ی مداوم رامی مالک، و دغدغه ی او در مورد مسیر پیش روی جامعه، نقطه مشترک بازی او در دو فیلم قلب شریر باستر و مستر روبات می باشد و از این رو می تواند برای طرفداران این سریال، جالب توجه باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...