تعبیر خواب طاووس

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب طاووس

در این مطلب به بررسی تعبیر خواب طاووس به عنوان یک پرنده می پردازیم. حیواناتی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل غرایز درونی مختلف خودمان هستند. در این بین پرندگان دارای قابلیت های خاص و منحصر به فردی هستند که باعث می شود دیدن آن ها در خواب، توجه ما را به خود جلب کند. بال و پر ها و ظرافت بدن پرندگان، یک ویژگی افسانه ای و خیال انگیز است. پرندگان را می توان نماد آن دسته از توانایی های روانی انسان دانست که به او کمک می کند تا پا را فراتر از محدودیت ها و قلمرو خود بگذارد.

هر پرنده با توجه به احساساتی که درون شما ایجاد می کند و شیوه ی زندگی خاص اش می تواند نماد مهارت های متفاوتی نیز باشد. به طور مثال طاووس در فرهنگ عمومی، یک پرنده ی با شکوه و سلطنتی ست که دارای نقش و نگار و ظرافت های خاص خود می باشد. طاووس می تواند به راحتی توجه دیگران را به خود جلب کرده و آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. ما انسان ها نیز می توانیم با به کار گیری مهارت هایی، در مواقع لزوم توجه دیگران را به خود جلب کرده و آن ها را تحت تاثیر قرار دهیم. به طور مثال می توانیم به شیوه ی خاصی صحبت کرده یا ایده هایی را بیان کنیم تا بتوانیم در یک مصاحبه ی کاری، نظر دیگران را به خود جلب کنیم. یا اینکه مهارت هایی را درون خود تقویت کنیم که کمک می کند عواطف خود را به شکل خلاقانه تری بیان کنیم. این مهارت ها همگی می توانند در شکل گیری وجهه ی اجتماعی یا رشد درونی ما تاثیر گذار باشند. البته این موضوع اهمیت دارد که طاووس را به چه شکل و در چه موقعیتی در خواب های خود مشاهده می کنید.

به طور مثال یک طاووس با رفتار های نابهنجار و ناخوش آیند می تواند نماد این موضوع باشد که کنترل برخی مسائل را از دست داده اید و لازم است از خود محافظت بیشتری به عمل آورید. به طور مثال ممکن است اخیرا تحت تاثیر رفتار و برخورد هایی متکبرانه و بیش از حد خودنمایانه قرار گرفته باشید.

این موضوع می تواند روان ما را تحت تاثیر قرار داده و به ما آسیب بزند یا در ادامه باعث شود تا رفتار هایی مشابه و بیمارگونه از خود نشان دهیم. به همین دلیل ناخودآگاه به واسطه ی خواب ها هشدار می دهد تا خود را در معرض چنین موقعیت هایی قرار ندهیم.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...