تعبیر خواب موقعیت ماه در ویرگو

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب موقعیت ماه در ویرگو (خوشه)

در این مطلب به بررسی تعبیر خواب موقعیت ماه در ویرگو یا خوشه به عنوان یک پدیده ی نجومی و نمادین می پردازیم. ممکن است در خواب خود مشاهده کنید که دیگران درباره ی وضعیت ماه در آسمان صحبت می کنند یا مشاهده کنید ماه در موقعیت ویرگو قرار گرفته است. خواب شما ممکن است به وضعیت ماه در دنیای واقعی شباهت داشته باشد اما چنین خوابی ممکن است در هر زمان از سال دیده شود.

از نظر تعبیر خواب روان شناسی، هر پدیده ای در خواب می تواند دارای یک ارزش نمادین و سمبلیک باشد که به نحوی تعریف کننده ی حالات روانی شما می باشد. از نظر روان شناسی، ماه سمبل هیجانات و احساسات برجسته ی درونی می باشد که در قلمروی ناخودآگاه یا نیمه هوشیار قرار دارند. رد چنین سمبلی را می توان در داستان های گوناگون تاریخ مشاهده کرد. ویرگو یا خوشه در علم ستاره شناسی از نظر روانی بازگو کننده ی حس وظیفه شناسی می باشد. به این ترتیب دیدن خوابی با موضوع قرار گیری موقعیت ماه در نشان ویرگو می تواند نماد تقابل دو احساس مختلف باشد. این احساسات به تنهایی مثبت یا منفی نیستند و صرفا انرژی درونی ما را به شکل خاصی هدایت می کنند. این خواب می تواند پیغامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که در مواجهه با مسائل و موقعیت هایی که سعی در تهییج شما دارند، خوشبین بوده و با نگاهی مثبت به بروز واکنش بپردازید.

ماه موجب می شود تا احساسات مرتبط با وظیفه شناسی که در محدوده ی ناخودآگاه محبوس مانده اند شروع به برون ریزی کند. در حالت مثبت شما می توانید از این انرژی برای پیشبرد دقیق تر و پیگیرانه تر اهداف و برنامه های خود بپردازید. در حالت منفی ممکن است این تهییج و برون ریزی باعث شود تا از خود یا دیگران بابت کم کاری و عدم مسئولیت پذیری انتقادات بی شماری را به عمل آورید.

درگیر کردن ذهن با افکار انتقاد آمیز می تواند انرژی مفید بسیار زیادی را به هدر دهد. چنانچه خود را به طور مکرر به خاطر تصمیمات و رفتار هایی که در گذشته یا حال داشته اید مورد انتقاد قرار دهید، انرژی اعتماد به نفس قابل توجهی را از بین برده یا ممکن است سلامت روانی خود را به خطر اندازید. با دیدن خوابی با موضوع ماه لازم است تا در مورد ناخودآگاه و احساساتی که طی مراحل و دوره های مختلف از این ناحیه به سطح خودآگاه می آیند، هوشیاری بیشتری به خرج دهید. ناخودآگاه حوزه ی تمام احساسات، تجارب و عواطف عمیقی است که در جریان زندگی پشت سر گذاشته ایم. در مورد سمبل ویرگو یا خوشه، بهتر است بدانید که احساس وظیفه شناسی یک احساس نسبی می باشد و شامل یک سری مهارت های روانی می باشد که می توان در طول زمان به تقویت آن ها پرداخت.

وظیفه شناسی، احساس ساده ای نیست و اراده و پشتکار و صبر زیادی لازم است تا فرد بتواند در مورد آن به تکامل بیشتری برسد. چنانچه علاقه مند هستید تا احساس وظیفه شناسی را در خود تقویت کنید لازم است تا در مقابل خود و کمبود ها یا ضعف های تان صبورانه تر عمل کرده و انرژی و انگیزه ی خود را با افکار انتقاد آمیز، تخریب نکنید.

با دیدن خوابی با موضوع موقعیت ماه در نشان خوشه از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، بیش از هر چیز در قبال چه مسائلی احساس وظیفه شناسی می کنید؟ چگونه می توانید احساس وظیفه شناسی را در خود تقویت کرده و نسبت به اهداف و ماموریت های خود، آگاه و هوشیار تر باشید؟ علت این که پرورش حس وظیفه شناسی گاها دشوار به نظر می رسد این است که برای تبدیل شدن به چنین شخصیتی لازم است تا گاها به انجام کار هایی بپردازیم که مغایر با امیال و خواهش های متعدد درونی ما می باشند. مقابله با خواهش های ذهنی معمولا کار ساده ای نیست. به همین دلیل نیاز است تا انگیزه هایی بسیار قوی را در خود پرورش دهید تا بتوانید تبدیل به یک فرد وظیفه شناس شوید. به افراد پر کار و فعال و تلاشگر در دنیای واقعی توجه کنید. برخی افراد به علت حرص و طمع یا ترس زیاد حاضر اند برای انجام یک کار، پیگیری زیادی انجام داده یا اصطلاحا وظیفه شناس باشند. اما آیا واقعا علاقه دارید چنین احساساتی درون شما ریشه کند و کارهای خود را با اهرم ترس یا طمع انجام دهید؟ انتخاب های پیش روی شما برای تبدیل شدن به یک فرد وظیفه شناس می تواند از تنوع بیشتری برخوردار باشد. شاید وقت آن باشد که از خود بپرسید من چه اندازه با مفهوم عشق و خرد یا حکمت آشنا هستم؟ چه اندازه احساس عشق و محبت را در خود پرورش داده ام؟ احساسات و مهارت هایی که درون خود پرورش می دهیم می توانند آینده ی ما را دستخوش تغییرات قابل توجهی کنند.

همسو شدن با انرژی عشق با وجود پیش داوری و قضاوت های گوناگون می تواند دشوار باشد. تمام انسان هایی که می توانیم نسبت به آن ها وظیفه شناس باشیم، ذره ای در یک جامعه و جهان بسیار بسیار پهناور هستند. همه ی ما در گذشته ممکن است کار هایی را انجام داده باشیم که امروزه با فکر کردن به آن ها احساس شرم زدگی و حماقت را درون خود حس کنیم. اما آیا تخریب اعتماد به نفس یا برخورد سرزنش آمیز با می پذیریم؟ درک این موضوع می تواند به ما کمک کند تا در مقابل کارهای ناشایست یا آزار دهنده ی اطرافیان خود صبور تر باشیم و بتوانیم بیشتر با انرژی عشق کار کنیم. همچنین به ما کمک می کند تا در ناملایم ترین شرایط و روز های زندگی نیز، نسبت به اهداف والا و ارزشمند خود وظیفه شناس باشیم و با دیگران یا خودمان به تندی برخورد نکنیم. فرصت رشد و تکامل چیزیست که هر روزه پیش روی ماست. شما می توانید با رفتار وظیفه شناسانه و مثبت و خود نه تنها باعث تکامل خودتان در جهت مثبت شوید بلکه بر دیگرانی که در مسیر تغییر هستند، تاثیر چشم گیری بگذارید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...