تعبیر خواب مار 4

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مار

در تعبیر خواب سنتی، مار همواره به عنوان یک خطر یا تهدید یا دشمنی شناخته شده است و دیدن این حیوان در رویا، نوعی نگرانی و ترس را در شخصیت رویابین ایجاد کرده است. اما آیا دیدن این حیوان به این معناست که اتفاق بد یا یک دشمنی در راه است؟ این خواب می تواند مکرر و به اشکال مختلف دیده شود. حتی توسط انسان هایی که هیچ فردی به هیچ عنوان با آن ها دشمنی ندارد.

حیواناتی که در رویا مشاهده می کنیم، سمبل غرایز اولیه ی موجود در بشر هستند. انسان تنها موجودی است که می تواند غرایز خود را شناخته و آن ها را کنترل کند. غرایز مانند دو روی یک سکه هستند. اگر آن ها را مهار کرده و در جهت مناسب به کار ببرید، می توانند موجب منفعت شما شوند، اما اگر کنترل آن ها را از دست بدهید، برای شما خطر آفرین خواهند بود. دیدن سمبل مار در رویا نیز نماد یکی از این غرایز است. اگر دیدن این سمبل برای شما نوعی احساس ترس و نگرانی را ایجاد کند یا در رویا به شما حمله کنند، به این معناست که احتمالا کنترل این دسته از غرایز را از دست داده یا از آن ها غافل شده اید.

ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، به طور مکرر دچار احساساتی مانند حسادت، نفرت و خشم شده باشید و احساس کنید که قادر به کنترل احساسات خود نبوده یا اصلا نیازی به کنترل آن ها ندارید. حتی ممکن است بروز این احساسات را حق خود تلقی کنید. این رویا پیامی از جانب ناخودآگاه شماست مبنی بر این که قلیان این احساسات در حال از بین بردن آرامش روانی شماست. این رویا از شما می خواهد تا کنترل این احساسات منفی را در دست گرفته و اجازه ندهید که بروز افراطی آن ها شما را دچار مشکل کند. آرامش روانی شما در اولین قرار دارد. اجازه ندهید که ترس از اتفاقاتی که رخ نداده اند یا با برخورد منطقی قابل رفع شدن هستند، برای شما مشکلات و ناراحتی های فکری ایجاد کنند.

شما هم اکنون در حال آموختن این مهارت هستید که چگونه خشم و حسادت و ترس های خود را در جهتی مثبت به کار ببرید. سمبل مار در حالت مثبت با سلامتی و دارو مرتبط می باشد. همان طور که در بیداری، به عنوان علامت پزشکی شناخته شده است و از بدن این مار، دارو های مختلفی به دست می آید. اجازه دهید تا انزجار شما را به سمت پیدا کردن راه حل برون رفت از وضعیت دشوار یا استرس زا هدایت کند. اجازه ندهید که انزجار مفرط شما را به تقلا وادار کرده یا نگرانی ها و ترس های درونی شما را تشدید کند.

ممکن است در رویا مار را با رنگ های مختلف مشاهده کنید. رنگ ها به عنوان عمیق ترین سمبل های رویاشناسی، به زمینه ی احساسی مرتبط با سمبل مار اشاره دارند و برای تفسیر هر رنگ، باید به زمینه های احساسی و تاثیر موجز رنگ ها مراجعه کرد.

در مجموع می توان گفت که رویایی با سمبل مار از شما می خواهد تا مار حسادت پیشه یا خشمگین یا منزجر درون خود را شناخته و اجازه ندهید که خشمی که در درون شما شکل گرفته، منجر به آسیب زدن شما به دیگران یا به خودتان شود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...