تعبیر خواب صحبت با پدر و مادر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب صحبت با پدر و مادر

در این مطلب به بررسی سمبل صحبت با پدر و مادر به عنوان یک آرکتایپ می پردازیم. پدر و مادر از مهم ترین شخصیت هایی هستند که ممکن است در خواب خود مشاهده کنیم همان طور که پدر و مادر و تجربه ای که در زندگی واقعی از مواجهه با آن ها داریم بسیار مهم بوده و در شکل گیری شخصیت، عادت ها و افکار ما نقش اساسی دارند. ممکن است در خواب، خود را مشغول صحبت با والدین واقعی تان مشاهده کنید یا بر عکس، افرادی را به عنوان والدین در خواب خود مشاهده کنید که شباهت چندانی با پدر و مادر واقعی شما ندارند. در علم تعبیر خواب روان شناسی، تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند و مطالعه ی سمبلیک این خواب ها به ما کمک می کند تا به درک عمیق تری در مورد خودشناسی برسیم.

پدر و مادر می توانند سمبل آن دسته از افکار و عادت هایی باشند که بیشتری تاثیر را بر شخصیت و شیوه ی تصمیم گیری ما دارند. این افکار و ویژگی ها معمولا در سال های ابتدایی زندگی شکل گرفته واند و مانند پدر و مادر، معمولا از همان زمان که چشم به این دنیا باز کرده ایم رو به روی ما بوده اند و به طور ناخواسته از آن ها تاثیر پذیرفته ایم. به همین دلیل است که شخصیت ما انسان ها تا این حد با یکدیگر متفاوت است و با نگرش ها و عادت های مختلفی درون جامعه ظاهر می شویم.

پدر و مادر در خواب شما چگونه ظاهر می شوند؟ آیا حضور آن ها باعث آرامش و شادی شماست یا برای شما احساس ناراحتی و اضطراب را ایجاد می کنند؟

هر یک از ما در موقعیت های متفاوتی متولد می شویم و تمام عادت ها و رفتار هایی که به ما یاد داده می شود لزوما سالم و مفید نیست. به تدریج که رشد می کنیم و مهارت ها و قدرت های بیشتری را کسب می کنیم، می توانیم به تغییر عادت ها و رفتار های خود پرداخته و شیوه ی زندگی خود را تغییر دهیم. کنار گذاشتن افکار و عادت های اکتسابی یک پروسه ی تدریجی می باشد که تصمیمات متعددی را پیش روی ما قرار می دهد.

خارج شدن از چرخه ی عادت های اکتسابی کار ساده ای نیست. خوابی با موضوع صحبت کردن با پدر و مادر می تواند پیغامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که با ابعاد مختلف روان خود، بخصوص آن دسته از افکار و انرژی های اکتسابی که از بدو تولد در معرض آن ها قرار گرفته اید، ارتباط آگاهانه تری برقرار کنید. با ماهیت و ویژگی های مختلف آن ها آشنا شده و در صورت لزوم، افکار و عادت های منفی و مخرب خود را کنار بگذارید. این کار می تواند به شما کمک کند تا در مقابل چالش ها و موقعیت های زندگی خود تصمیمات عاقلانه تر و هوشمندانه تری اتخاذ کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...