رمان بازگشت به لموریا 2| پست صد و شصت و چهارم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

احساس می کردم الهام دوستم نداره. احساس تنهایی می کردم. الهام لباس آبی روشن پوشیده بود. دختر زیبایی وارد اتاق شد. اون هم لباس آبی روشن پوشیده بود. به الهام یواشکی گفتم: ببین اون دختر هم لباسی مثل تو داره. می تونی باهاش یه دوست صمیمی بشی. اون دوست جدید توعه؟

الهام سرشو به علامت منفی تکون داد. شب بود. اتاق مثل خوابگاه بود. عده ای مشغول استراحت بودن. احساس کردم فکم بی حس شده و اختیار فک و دهانم رو از دست دادم. دندونام داشت به هم برخورد می کرد و احساس می کردم ذره ای شکستن و داشتن آسیب می دیدن.

از الهام و اون دختر که لباس آبی پوشیده بود کمک خواستم و گفتم: مریض شدم. نمی تونم کنترلش کنم.

این جمله ها رو در حالی گفتم که نمی تونستم آواها رو به درستی ادا کنم و فکم تا حد زیادی از کار افتاده بود.

دوست الهام گفت: باید ارغوانو ببریم دکتر.

الهام گفت: این مشکلت به خاطر کمبود خوابه. باید استراحت کنی.

الهام قرص خوابی از کیف عمه اش که توی همون اتاق خواب بود بیرون کشید. عمه اش یک پرستار بود و با این دارو ها آشنایی زیادی داشت.

وضعیت دندان ها در خواب، نماد قدرت بیننده ی خواب برای درک و تحلیل داده های روزمره و اطرافشه. از نظر تعبیر خواب روان شناسی، وضعیت دندون ها نشون میده که بیننده ی خواب چه اندازه قدرت تحلیل و دریافت داده ها یا انرژی هایی رو داره که به صورت پراکنده و در طول روز دریافت می کنه. دندون ها از این بابت سمبل های بسیار مهمی هستن.

دندون های خراب نمادی از شیوه های کهنه و فرسوده ی ادراکی هستن که بیننده ی خواب ازشون استفاده می کنه و حاضر نیست این شیوه ها رو به روز رسانی و ترمیم کنه. نماد فردیه که نسبت به نگرش ها و شیوه ی دریافت و تحلیل خودش از جهان، دچار غفلت و سهل انگاریه.

اما در مجموع احتمالا این خواب به خاطر خستگی زیادم بابت فکر و کار کردن اتفاق افتاده و لازمه چند روزی استراحت کنم.

بعد از مصرف اون قرص و بیدار شدن از خواب، متوجه شدم که قفل فک و دهانم باز شده و مشکل برطرف شده. البته هنوز خواب بودم و در واقع داشتم یک خواب دو لایه رو تجربه می کردم.

این تصویر برای من نماد استراحت و مراقبه هایی هست که بین حجم زیاد کار فکری و روزمره به طور طبیعی بهش نیاز داریم. اما اتفاق دیگه ای هم افتاده بود. انگار که بعد از خوردن اون قرص و اون استراحت مفید، دندونام پوست انداخته بودن و قسمت های کهنه و قدیمی افتادن. دیدم که دندونام مجددا در حال ترمیم و نوسازی خودشون هستن. قسمت های خراب در حال از بین رفتن بودن.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...