رمان بازگشت به لموریا 2| پست صد و چهلم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

گوش دادن ممتد به این فرکانس، باعث ارتعاش بازو ها و محدوده ی بالای معده ام میشه و تا حدی قلب و گلوی منو درگیر میکنه. یعنی توی این قسمت ها گرما و ارتعاش رو احساس می کنم.

این صدا برای من پرده ای از رنگ زرد پر رنگ رو تداعی میکنه یا رنگی نزدیک به سبز و کهربایی.

دکمه ی دوم، با علامت A4 مشخص شده و فرکانس 444 هرتز رو نشون میده. حس ناخوش آیند و آزار دهنده ای رو درونم ایجاد میکنه. چشم هامو اذیت میکنه. یکی رنگ خیلی تیره و پیچیده رو درون ذهنم تداعی میکنه اما نمی تونم بگم چه رنگی.

دکمه ی بعدی با علامت D4 مشخص شده و فرکانس 296.3 هرتز رو نشون میده. این فرکانس به نظر آزار دهنده نیست. وقتی بهش فکر می کنم آوایی شبیه به َ یا A  رو برام تداعی می کنه و رنگ زرد خیلی مایل به سفید.

دکمه ی بعدی با علامت G3 مشخص شده. این دکمه فرکانس 197.8 هرتز رو ایجاد میکنه. اول از همه رنگ و بافت چوب رو برام تداعی می کنه. جالبه که عدد 9 برای من همیشه رنگ قهوه ای داره. عدد 7 برای من رنگ سبز روشن داره و عدد 8، رنگ سبز پر رنگ. و همه ی این عدد ها درون عدد فرکانس این دکمه وجود دارن. 197.8 هرتز.

اگر یک دستگاه پیانو رو جلوی فردی قرار بدید که آشنایی خاصی به علم موسیقی نداره و ازش بخواید که به طور غریزی دکمه ها رو فشار بده، در نهایت ممکنه کم کم ریتم هایی رو اجرا کنه که شاید اصلا زیبا نباشن اما بر حسب اتفاق، همپوشانی خاصی با حال روانی اون فرد دارن.

وقتی یک موجود با روان آشفته، صاحب امکانات زیادی باشه، به طور خودکار ممکنه چیز هایی رو درست کنه که صرفا اون احساس بد درونش رو گسترش میدن. خیلی از آدم ها می خوان بدونن که چرا کسی به یکباره سیاره ی ما رو نجات نمیده؟ اگر کسی این سوال رو از من بپرسه میگم: ما اول باید ثابت کنیم که میل داریم وضعیت روانی بهتری داشته باشیم و با امکاناتی که همین الان در اختیار داریم، سعی کنیم که چیز های زیباتری خلق کنیم. من اصلا درباره ی مفید و کارا بودن حرف نمی زنم. فقط میگم یک چیز زیبا خلق کنیم. طی همین زندگی فعلی، آدم های زیادی رو دیدم که خودشون رو عاقل و بالغ می دونن اما اشتباهات بسیار بزرگ و احمقانه ای که چند سال قبل انجام دادن رو دوباره تکرار می کنن.

چرا باید موجودات سیارات تکامل یافته علاقه داشته باشن که به ما کمک کنن تا قدرت بیشتری کسب کنیم یا علم بیشتری رو به یکباره و بدون تلاش به دست بیاریم؟ که دوباره همدیگه رو بکشیم یا خون همدیگه رو روی زمین بریزیم؟ که دوباره از طبیعت، حیوانات و آدم ها سو استفاده کنیم؟ ما که همین الان هم به اندازه ی کافی همچین کارهایی رو انجام میدیم. چه نیازی به کمک موجودات سیارات دیگه داریم؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...