رمان بازگشت به لموریا 2| پست صد و بیست و هفتم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

احتمالا منظورش این بود که تخم مرغه یه شخصیت خنده داری به خودش گرفته. به نظر خودم هم خیلی کیوت و با مزه بود و اگر براش یه چشم و دهن ریز می ذاشتم، شبیه یه تخم مرغ گمشده و گیج میشد که دنبال خونه اش می گرده.

مشغول تخمه خوردن و آهنگ گوش دادن بودیم که دوباره نگاهم به تخم مرغ آبی افتاد. با خودم گفتم: چرا من ناخودآگاه همچین چیز هایی رو درست می کردم؟ اگر کاری ناخودآگاه صورت بگیره پس می تونه یک پیام سمبلیک داشته باشه. درست مثل پیام هایی که ناخودآگاه از طریق رویابینی مخابره می کنه.

خیلی وقت پیش، تا قبل از عید نوروز، تعداد زیادی از این تخم مرغ های رنگی رو برای دوستان لمورم درست کردم. امروز ناگهان به ذهنم اومد که تخم مرغ نمادی از محافظته. شکل تخم مرغ در فرهنگ عامه و داستان های سمبلیک افسانه ای، نمادی از محافظته.

این شکل جالب که ماهیت به ظاهر پیچیده و خاصی هم داره (چون حقیقتا یک شکل هندسی عادی نیست و هر جایی نمیشه پیداش کرد) کمک میکنه تا از محتوای تخم مرغ حفاظت به عمل بیاد.

این شکل باعث میشه تا حین تولد یا دوره ی رشد جنین درونش، به راحتی دچار شکستگی نشه. اگر از بالا و پایین یک تخم مرغ به طور همزمان فشارش بدید، به سختی ممکنه دچار شکستگی بشه. جالبه بدونید که در مورد انرژی درمانی و مبحث ساخت حفاظ های روحی، شکل تخم مرغ برای محافظت از سیستم انرژیکی بدن اهمیت زیادی داره. به طور مثال توصیه میشه برای عدم جذب انرژی های سطح پایین یا منفی، روزی حتی شده به مدت چند دقیقه، خودتون رو حین مراقبه، درون یک حفاظ تخم مرغی شکل و طلایی تجسم کنید.

حفاظ های طاقی شکل یا پیله ای شکل هم ماهیت و فلسفه ی بسیار مشابهی دارن. همچنین یکی دیگه از حفاظ های روحی معروف، حفاظ هایی به شکل هرم هست. درست مثل همین هرم هایی که درون مصر می بینیم. خب من فکر کردم که بهتره رنگ ها رو به کمک شکل انتزاعی تخم مرغ مطالعه کنم. این کار کمک می کنه تا به طور جزئی تری مطالعه درباره ی رنگ ها رو ادامه بدم و این از جزء به کل حرکت کردن کمک می کنه تا راحت تر مفهوم رنگ ها رو درک کنم.

یک درک کاربردی که کمک می کنه ادبیات قوی تری برای توصیف مفهوم رنگ ها پیدا کنم. احتمال می دم با شروع تجسم خودم درون تخم مرغ هایی با رنگ های مختلف، خواب های جامع تر و واضح تری در مورد ماهیت روانی رنگ ها مشاهده کنم. چون شکل تخم مرغ در اطراف بدن یک موجود زنده، برای من نماد تمهیدات یا ابتکاراتی هست که از موجود زنده در برابر آسیب های بیرونی محافظت می کنه. مثل کرمی که با حوصله برای خودش یک پیله درست می کنه تا طی دوران تبدیل شدنش به پروانه، ازش محافظت کنه.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...