رمان بازگشت به لموریا 2| پست صد و دوازدهم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

زمانی که به تصمیم انجمن اعتراض کردم و گفتم که: با خشم نمیشه آتش جنگ رو خاموش کرد.

یکی از نوابغ انجمن با من رفتار بسیار زشت و زننده ای کرد. تازه اون لحظه بود که فهمیدم اون ها هیچ وقت دوستان من نبودن و من جایی پیش شون نداشتم. من رسما از انجمن طرد شدم. تنها خوبی این اتفاق همین بود که هیچ کدوم از اعضای انجمن، از دوستان لمورم نبودن، چون اگر اون ها منو طرد می کردن، دیگه نمی دونستم باید به شوق چه چیزی روی این سیاره زندگی کنم.

حتی اون ماهی ها یا باتری های کیهانی غول آسا هم نتونست برنده ی این جنگ رو مشخص کنه. به حدی زن ها و مرد های اون شهر مردن که دیگه به تعداد کافی آدم بالغی نبود که از بچه های باقی مونده مراقبت کنه و من با خودم فکر می کردم که آدم ها چطور می تونن دست به همچین کاری بزنن؟

در حال حاضر که این اتفاقات رو مرور می کنم؛ بله زمان زیادی گذشته اما آدم هایی هستن که هیچ تغییری نکردن. فرسودگی و پیری رو با همه ی وجودم احساس می کنم و دیگه توانایی مبارزه برای تحقق آرزو هام رو درون خودم نمی بینم. الان تنها آرزوم اینه که بتونم یک بار دیگه دوستانم رو از نزدیک ببینم. دیگه هیچ ادعایی در مورد برآورده کردن آرزو های بزرگم ندارم.

.

.

.

والدین یا آرکتایپ پدر و مادر، نماد نحوه ی مدیریت و عملکرد رفتاری ما برای مدیریت مسائل زندگی هستن. آرکتایپ پدربزرگ و مادر بزرگ یا افراد کهن سال، نماد میزان تجربه گرایی و کاراندیشی ما هستن. دیدن افراد پیر بیمار یا مداخله گر و عبوس، نماد این هست که فرد در زمینه ی استفاده از تجاربش دچار مشکل شده یا حتی برای تجارب خودش ارزش قائل نیست و گذشته ی خودش رو بیشتر به چشم یک ماجرای تاسف بار و بیهوده می بینه.

آرکتایپ کودکان یا فرزندان، نماد انگیزه ها و اهدافی هستن که فرد درون زندگی داره. این انگیزه های می تونن شامل هنر، شغل، علم، یک تفکر یا جهان بینی خاص یا هدف معنوی باشن یا حتی ترکیبی از چند انگیزه. به همین دلیل افرادی که اهداف خودشون رو فراموش کردن یا دست کم گرفتن ممکنه آرکتایپ فرزند رو به صورت بیمار یا رنجور یا عبوس و غیر قابل تحمل مشاهده کنن.

آرکتایپ فرد عاشق، نماد انگیزه و پتانسیل های ما برای یافتن معنا و مسیر جدید در جریان زندگیه. فرد عاشق از مهارت های روانی بالایی برخورداره و در موقعیت های مختلف با قدرت بیشتری نقش یک فرد چاره اندیش رو بازی می کنه. فرد عاشق دلیل زنده بودن خودش رو می دونه. در صورتی که آرکتایپ عاشق دچار مشکل بشه، فرد ممکنه این کاراکتر رو درون خواب به شکل یک فرد بیمار، عصبانی، خود خواه یا پرخاشگر مشاهده کنه. پس دیدن افراد مورد علاقه مون درون خواب، به صورت بیمار یا رو به موت، لزوما به معنی از بین رفتن رابطه ی عاطفی نیست. بلکه نمادی از ضعف ماست. ضعف ما در مورد عشق ورزیدن به زندگی و تمام موجودات.

کاراکتر عاشق از اهمیت زیادی برخورداره، اگر در مورد این آرکتایپ دچار مشکل بشیم، تمام آرکتایپ های دیگه ممکنه دچار مشکل جدی بشن.

در نهایت آرکتایپ معشوق، می تونه نماد افکار و عقایدی باشه که شالوده ی زندگی ما رو تشکیل میدن. همون افکاری که باعث میشن تلاش کنیم و زنده بمونیم. خیلی از آدم ها دوست دارن یک معشوق ثابت داشته باشن چون در صورت حذف شدن یک معشوق، احساس می کنیم که انرژی و وقت زیادی هدر دادیم و به ما توهین شده. احساس می کنیم تمام مدت برای چیز بیهوده ای در حال نبرد بودیم. چنین افرادی ممکنه خواب ببینن که معشوق، ترکشون کرده، عبوسه یا دچار انواع مشکلات رفتاریه. این ترس ممکنه در اثر تکرار تجارب عاطفی ناخوش آیند، روان فرد رو به شدت درگیر کنه و به صورت یک ترس غالب بشه.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...