رمان بازگشت به لموریا 2| پست پنجاه و هفتم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

همچنین طبق چیز هایی که متوجه شدم، کارماهای منفی، یعنی کارهای مخربی که باعث آسیب زدن به دیگران یا طبیعت شدن، لزوما با یک بلا و مصیبت عارضی صاف نمیشن. معمولا ابتدا به اینطور افراد، فرصت ها و موقعیت هایی داده میشه تا به آدم ها و طبیعت خدمت کنن... از خلاقیت خودشون استفاده کنن و این بار به جای تخریب، نقش یک فرد مفید و سازنده رو ایفا کنن. و اتفاقا بسیاری از افراد هم توی همین مرحله موفق میشن که کارمای خودشون رو صاف کنن.

ما قادر به قضاوت افرادی نیستیم که توی موقعیت های بزرگ و مهم خدمت گذاری به بشر یا طبیعت هستن. یعنی نمی تونیم کاملا استدلال کنیم که تمام افراد مفید یا خدمت گذار دارن کارماهای منفی خودشون رو صاف می کنن. خیلی از این افراد به طور داوطلبانه تصمیم گرفتن موجوداتی مفید و خلاق باشن. این ها در واقع یک سری مسائل مهم در مورد کارما هستن که دونستن شون کمک می کنه، انگیزه های خودمون رو بیشتر بشناسیم و اون ها رو در جهت سالم تری تقویت کنیم. همچنین در مورد دیگران، قضاوت های تند و نادرست رو تا جای ممکن کنار بذاریم.

من بر همین اساس میگم که ما در مقابل مصیبت تمام موجودات مسئولیم و بهتره به دنبال بهترین موقعیت برای خدمت گذاری باشیم. موقعیتی که هم با علایق و توانایی های ما مطابق باشه، هم بتونه به درست کردن یک زندگی بهتر به دیگران کمک کنه.

موجودات منفی یا دیمون ها، سمبل های عجیب و غریبی نیستن، در واقع برای ما آدم ها اصلا غریبه نیستن و از گذشته های دور، با ادبیات و افسانه های ما گره خوردن. قهرمان و ضد قهرمان، نبرد پلیدی و معصومیت، یک سمبل تکراری اما کاربردی. چرا این سمبل تا این حد کاربردی، رایج و مهمه؟

دیمون ها سمبل عوارض روانی یا ویروس های روانی هستن که بسته به وضعیت درونی، به میزان متفاوتی درگیرشون هستیم. موجودات پلیدی که حین خواب یا مراقبه می بینیم، به خودی خود مسئله ی حساسیت برانگیزی نیستن. از نظر تعبیر خواب روانشناسی، این سمبل ها بیشتر از هر چیز، سمبل ترس ها یا چالش هایی هستن که پیش رو داریم. افرادی که در مقابل چالش ها و مبارزات زندگی، میل ایده پردازی یا انگیزه ی محافظت از آرامش روانی خودشون رو ندارن، طبیعیه که دفعات بیشتری، دیمون ها رو حین خواب هاشون ملاقات کنن و این ملاقات ها، ترس و اضطراب زیادی رو براشون ایجاد می کنه.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...