رمان بازگشت به لموریا| پست پنجاه و هفتم

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

خیلی از افراد اون جامعه کار این افراد رو مسخره می کردن چون ظاهر جالبی نداشت، اما این دو برادر به علت بهره هایی که از این کار می بردن با همه ی وجود انجامش میدادن و اصلا براشون مهم نبود که دیگران در موردشون چه فکری می کنن.

این خواب برای من نماد تاثیر زندگی شهودی روی ایجاد صلح و دوستی بیشتره. یکی از مهم ترین مسائلی که اگر ما انسان ها موفق به حل کردنش نشیم ممکنه تا مرض انقراض هم پیش بریم (گرچه فکر می کنم بار ها این کار رو کردیم و در حال حاضر هم اغلب تنها کاری که می کنیم همینه) نژاد پرستیه!

وقتی گفته میشه فلان آدم داره شهودش رو زندگی میکنه به همین معنیه. یعنی این فرد داره با اتکا به الهامات درونی و نگاه کردن به ذات هستی و نه پوسته ی دو بعدی اتفاقات، زندگی خودش رو پیش میبره. زندگی شهودی ربط خاصی به روشن کردن شمع و عود و پلکیدن مداوم اطراف گورو ها نداره، خوندن کتاب های عرفانی هم آدمیزاد رو به یک فرد روشن بین تبدیل نمی کنه. توی زندگی بار ها افرادی رو دیدم که هیچ کدوم از این مفاهیم رو مطالعه نکردن و اصلا اسم این اصطلاحات براشون آشنا نیست اما از شهود قوی برخوردارن و برای مدتی بسیار طولانی، شهودشون رو زندگی می کنن.

مطالعه و پژوهش کار مثبت و خوبی هست، اما چیزی که باعث میشه زندگی ما یک زندگی شهودی بشه، در واقع جنس و انگیزه ی انتخاب هایی هست که در پیش می گیریم. اگر پشت بیشتر انتخاب هایی که انجام می دیم، محرک هایی مثل ترس، بدبینی، راحت طلبی و فرار از حقیقت باشه، مثل این میمونه که با دست های خودمون انرژی شهودمون رو هدر بدیم و تلاش کنیم که آتش روح رو خاموش کنیم.

افرادی که به نظر می رسه به شکل شگفت انگیزی از روشن بینی بیشتری برخوردارن، صرفا درصد بیشتری دارای تصمیمات آگاهانه بودن.

خواب دیگه ای که امشب دیدم و دوباره تکرار شده موضوع خورده بازی بود. دوباره خواب دیدم که توی بازی در گردشم. خونواده ام رو گم می کنم و بعد آزادانه به قسمت هایی از بازار میرم که خوراکی های رنگی و شیرین یا اجناس زیبای مربوط به خرازی رو میفروشن. در نهایت هم تصمیم گرفته بودم گوشواره های ظریف نقره ای رنگی رو بخرم که نگین های آبی فیروزه ای داشتن. توی این خواب بقیه ی خورده ها به نحوی از چشمم افتاده بود و بینشون سردرگم نشدم و صرفا با دیدن اون گوشواره ها از خریدشون راضی شدم. آبی و نقره ای در واقع رنگ هاله ی خودمه و این خواب برام نماد اینه که بهتره بیشتر به داده هایی توجه کنم که با نیاز های روانیم مطابقت دارن چون اصولا خیلی پتانسیل گم شدن بین داده های ریز و درشت رو دارم و دوست دارم همه رو بررسی و تحلیل کنم. ممکنه این کار باعث بشه که کمتر خواب هایی در مورد خورده بازی ببینم.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...