تعبیر خواب صحبت با پدر بزرگ و مادر بزرگ

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب صحبت با پدربزرگ و مادربزرگ

در این مطلب به بررسی سمبل "صحبت با پدربزرگ و مادربزرگ" به عنوان یک آرکتایپ می پردازیم. ممکن است در خواب خود، پدربزرگ و مادربزرگ مادری یا پدری خود را مشاهده کنید. ممکن است این افراد در دنیای واقعی در قید حیات باشند یا فوت کرده باشند. همچنین ممکن است افرادی را در نقش پدربزرگ یا مادربزرگ خود در خواب مشاهده کنید که شباهت بخصوصی با پدربزرگ و مادربزرگ شما در دنیای واقعی ندارد.

در تعبیر خواب روان شناسی، تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند، برای این که دلیل حضور شخصیت پدربزرگ و مادربزرگ را در خواب خود درک کنید توجه داشته باشید که فکر کردن به آن ها چه احساس، فکر یا خاطره ای را درون شما زنده می کند؟ یا اصطلاحا شخصیت آن ها برای شما سمبل چیست؟ به نقش رایج پدربزرگ و مادربزرگ در دنیای واقعی و جوامعی که درون آن ها زندگی می کنیم توجه کنید. پدربزرگ و مادربزرگ از ابتدا و بدون اختیار ما انتخاب شده اند. آن ها افرادی هستند که پدر و مادر ما را تربیت کرده اند. پدر و مادر ما نیز ما را درون یک جامعه و فرهنگ یا ملیت خاص متولد کرده اند.

پدر و مادر نیز سمبل آن دسته از افکار و عادت هایی هستند که به صورت اکتسابی درون ما رشد کرده اند و بسیار از آن ها تاثیر پذیرفته ایم اما تفاوت سمبل پدر و مادر با سمبل پدربزرگ و مادربزرگ چیست؟ تفاوت این است که پدربزرگ و مادربزرگ معمولا به اندازه ی پدر و مادر، قدرت یا مسئولیت ندارند و درباره ی روحیات و افکار ما آگاه نیستند. به علاوه پدربزرگ و مادربزرگ سمبل آن دسته از افکار و انرژی هایی هستند که اصالت یا قدمت بیشتری دارند و چشم انداز آن ها از زندگی بسیار طولانی تر است. گزارشاتی که پدربزرگ و مادربزرگ از تجارب زندگی ارائه می دهند می تواند بسیار جالب تر و غنی تر باشد.

در سطح روانی و ذهنی، پدربزرگ و مادربزرگ سمبل آن دسته از افکار و عادت ها یا انرژی هایی هستند که از جامعه ی اطراف خود به ارث برده اید اما لزوما در مورد ماهیت آن ها آگاه نیستید. حال چه می شود اگر در خواب خود مشاهده کنیم که مشغول صحبت با پدربزرگ یا مادربزرگ خود هستیم؟

صحبت کردن یک ابزار ارتباطی قوی است که به ما کمک می کند تا از درونیات یکدیگر آگاه شده و اطلاعات قابل توجهی را منتقل کنیم. این خواب می تواند پیغامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که بیشتر از گذشته با افکار و انرژی های اکتسابی خود آشنا شده و درک کنید که چه عادت ها و دیدگاه هایی را از محیط اطراف خود به ارث برده اید. از خودتان بپرسید که چه مقدار از این انرژی ها کارآمد و مثبت بوده و چه مقدار ناشناخته می باشند؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...