تعبیر خواب راه رفتن با عصا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب راه رفتن با عصا

عصا به عنوان یک سمبل می تواند در حالات و موقعیت های مختلفی در خواب هایمان ظاهر شود. برای درک خوابی با موضوع عصا، پیش از هر چیز به ماهیت عصا توجه کنید. عصا ذاتا یک ابزار برای راحت تر کردن عمل راه رفتن است. عصا لزوما برای افراد نیازمند نیست و استفاده از آن می تواند حتی جنبه ی روزمره، تزئینی یا بخشی از اکسسوری باشد.

ابزار ها از ابتکارات موجودات باهوش و دارای خرد هستند و عصا یکی از قدیمی ترین ابزار هایی است که کشف کرده ایم و مورد استفاده قرار می دهیم. عصا همچنین دارای یک آناتومی بسیار ساده است اما می توان از آن در زمینه های مختلفی استفاده کرد. به طور مثال کوه نوردی، گردش در میان مناطق برفی و غیره. همان طور که در سطح فیزیکی ابزار هایی مثل عصا را ساخته و مورد استفاده قرار می دهیم، در سطح روانی نیز صاحب و مبدع ابزار های گوناگونی هستیم که به آن ها می توان اصطلاح "مهارت های روانی" را اطلاق کرد گرچه ما به طور ذاتی با مهارت های قابل توجهی متولد می شویم اما در مسیر تکامل خود به ابتکارات و خلاقیت بیشتری نیازمندیم. از این رو لازم است تا از ابزار های گوناگونی بهره ببریم.

خوابی با موضوع راه رفتن با عصا قصد دارد تا پیش از هر چیز، شما را با یکی از این مهارت های روانی کاربردی آشنا کند که احتمالا در این برهه از زندگی به آن نیازمند هستید.

عصا در دنیای واقعی وسیله ای است که مکمل حرکت و کاربری پاها قرار می گیرد. پاها می توانند سمبل آن دسته از مهارت های روانی ای باشند که معمولا از ابتدا با ما متولد می شوند و به ما کمک می کنند تا در مسیر زندگی قدم برداشته و استقلال خود را حفظ کنیم و تجارب گوناگونی را به دست آوریم. پاها معمولا با نیروی اراده مرتبط هستند اما می توان مفاهیم گسترده ای را به این سمبل اطلاق کرد. برای درک مفهوم سمبلیک پاها به انواع کاربرد های آن در دنیای واقعی توجه کنید.

حال تجسم کنید که یک فرد بدون یک مهارت روانی متولد شود. درست همان گونه که برخی افراد بدون توانایی راه رفتن متولد می شوند و رشد می کنند. یا زمانی را تجسم کنید که یک فرد در جریان زندگی دچار آسیب های روانی جزئی یا شدید می شود. چنین افرادی به نوعی ابزار کمکی نیاز دارند تا بتوانند همچنان زندگی با نشاط خود را حفظ کرده و تجارب مورد نیاز یا مورد علاقه ی خود را کسب کنند چرا که ذات زندگی کردن با کسب تجربه گره خورده است.

درست مانند افرادی که با وجود برخی محدودیت ها یا ناتوانی ها، به سمت کارهای خلاقانه می روند و خلا روانی به وجود آمده را به نحوی برطرف می کنند که موجب حیرت همگان می شوند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...