تعبیر خواب خودنمایی | کنش انسانی 

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب خودنمایی | کنش انسانی

در این مطلب به تعبیر خوابی با موضوع خودنمایی به عنوان یک کنش انسانی می پردازیم. به طور مثال ممکن است در خواب خود، عده ای از دوستان، آشنایان یا افراد ناشناس را مشاهده کنید که مشغول بروز رفتار هایی در جهت اقناع میل خودنمایی خود هستند. خودنمایی زمانی به یک رفتار آزار دهنده و منزجر کننده تبدیل می شود که فرد خودنما از انرژی و امکانات دیگران سو استفاده کرده و به واسطه ی رنج دادن دیگران به اقناع حس خود بپردازد.

پس خودنمایی لزوما یک رفتار بد نیست و همه ی ما انسان ها دارای جوانبی از رفتار اجتماعی هستیم که سعی داریم به واسطه ی این رفتار ها، خود و زیبایی های رفتاری، فکری و شخصیتی خود را نشان داده و دیگران را تحت تاثیر قرار دهیم. معمولا نوع بیمارگونه ی رفتار های خود نمایانه با احساس رقابت طلبی و برتری جویی و تمسخر یا تحقیر ساختن دیگران همراه است و تشخیص آن چندان کار ساده ای نیست.

اما دنیای خواب ها اغلب دارای احساساتی شفاف و گویا تر است. حال چنانچه در خواب خود عده ای از افراد را مشاهده کنید که مشغول انجام رفتار های خودنمایانه ی منزجر کننده هستند، این خواب دارای چه مفهومی می باشد؟

در تعبیر خواب روان شناسی، انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند یا به عبارتی نماد افکاری هستند که می توانند بر نحوه ی فکر کردن و تصمیم گیری ما تاثیر بگذارند. اگر در خواب خود فردی را مشاهده کردید که قصد خودنمایی دارد، توجه داشته باشید که این ویژگی بیمار گونه، در کدام بخش از زندگی شما جا دارد؟

به طور مثال آیا در محیط کار با چنین ارزش ها و افکاری رو به رو هستید؟ آیا دوستان شما دارای چنین افکاری هستند؟ آیا جامعه ای که درون آن زندگی می کنید دارای چنین ارزش ها و افکاری است؟ پس باید هشیار باشید که این انرژی بیمارگونه بر شما تاثیر نگذاشته و شما را گرفتار چرخه های معیوب نکند.

معمولا درگیر شدن با یک رفتار یا انسان اشتباه، ما را وارد زنجیره ای از افکار و رفتار های بیمارگونه و اشتباهی می کند که به طور ناخواسته، وقت و انرژی بسیار زیادی از ما را هدر می دهد. این خواب از شما می خواهد تا بیش از گذشته در مورد این گونه انرژی ها آگاه باشید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...