تعبیر خواب دندان پزشک

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب دندان پزشک

دندان پزشک یکی از شخصیت هایی است که می تواند در حالات و موقعیت های متفاوتی ظاهر شده و داستان های متفاوتی را در جریان خواب رقم بزند. برای این که بتوانید خوابی با موضوع دندان پزشک را تفسیر کنید، توجه داشته باشید که اخلاق و رفتار دندان پزشکی که در خواب مشاهده می کنید برای شما چه احساسی را تداعی می کند؟ اگر شخصیت دندان پزشک در خواب شما به صورت مثبت ظاهر شود، می تواند نشان دهنده ی بعدی از شخصیت شما باشد که می تواند برای کمک رسانی به شما موثر واقع شود. ابعاد شخصیتی در در نتیجه ی مواجهه با افکار و دیدگاه های مختلف یا ملاقات انسان هایی که با افکار و انرژی های گوناگون شکل می گیرند. هر چه نسبت به ابعاد شخصیتی خود در آگاهی کمتری به سر ببریم، تعداد افراد ناشناسی که در خواب مشاهده می کنیم نیز بیشتر خواهد بود.

شخصیت دندان پزشک به آن دسته از توانایی هایی اشاره دارد که به ما کمک می کند تا ایرادات روانی خود در زمینه ی تجزیه و تحلیل مسائل و برخی مهارت های ارتباطی را تقویت کنیم. همان طور که می دانید، کار دندان پزشک، رسیدگی به مشکلات دندان می باشد. چنانچه بخواهیم دندان را از نظر سمبلیک بررسی کنیم، باید به کارکرد آن توجه کنیم. ما به کمک دندان ها می توانیم آواهایی را ایجاد کنیم همچنین به کمک دندان ها غذا می خوریم.

غذا به صورت سمبلیک استعاره ای از غذای روح و روان است. غذای روان می تواند احساسات مختلف، افکار، علوم و دیدگاه های گوناگون باشد. ما از طریق کتابی که مطالعه می کنیم یا موسیقی ای که گوش می دهیم، روان خود را تغذیه می کنیم. اما این خوراکی ها نیاز به تجزیه و تحلیل و هضم شدن دارند همان طور که در دنیای واقعی، نمی توانیم خوراکی ها را به طور درسته ببلعیم.

درون روان ما انسان ها، قابلیت های بسیار گوناگون و شگفت انگیزی وجود دارد که از اهمیت آن ها بی اطلاع هستیم. خواب ها پیام هایی از جانب ناخودآگاه هستند که تلاش دارند تا ما را متوجه این ابعاد نادیده کنند. خوابی با موضوع دندان پزشک می تواند به نیاز شما برای درمان شدن اشاره داشته باشد. درمانی که به شما کمک می کند تا بتوانید راحت تر غذای روان خود را دریافت کرده و در مواجهه با افکار و دیدگاه های گوناگون دچار آشفتگی و ناراحتی نشوید.

با دیدن خوابی با موضوع دندان پزشک، از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، چه افکار و دیدگاه هایی بیشتر از همه فکر شما را به خود مشغول داشته اند؟ چرا احساس می کنید که قادر به تجزیه و تحلیل برخی افکار یا دیدگاه ها نیستید؟

چه موقعیت ها، عقاید یا انسان هایی باعث آشفتگی و بهم ریختن شما می شوند؟ چگونه می توانید بین خود و افکاری که قادر به تجزیه و درک آن ها نیستید، نوعی دیوار محافظتی ایجاد کنید؟

چنانچه در خواب مشاهده کنید که خودتان یک دندان پزشک هستید، در صورتی که در دنیای واقعی، دندان پزشکی شغل و تخصص شما نیست، این خواب می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باید مبنی بر این که توانایی های روانی خود جهت درک و کاوش درون روان و رسیدن به خودشناسی را دست کم نگیرید.

تلاش شما جهت رسیدن به خودشناسی می تواند برای شما و دیگران موثر واقع شده و باعث پیشرفت زندگی شما در جهت مثبت شود.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...