تعبیر خواب ترسیدن از جغد

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب ترسیدن از جغد

هر حیوانی می واند در خواب به صورت آزار دهنده یا وحشت آور ظاهر شود اما این موضوع به معنای شرم آور بودن اجتناب ناپذیر یک حیوان یا یک سمبل نیست. حیوانات به عنوان معلمین طبیعت شناخته شده اند و با دقت در رفتار و زندگی آن ها می توانیم اطلاعات بسیار ارزشمندی در مورد وضعیت روانی خود به دست آوریم. جغد را می توان نماد خرد و آگاهی ارزشمندی در نظر گرفت که در سایه های شخصیتی و کشف آن ها مهارت دارد.

جغد ها به عنوان پرندگانی شناخته شده اند که در تاریکی شب به جست و جوی خوراک می پردازند. در عین حال که پرواز کردن سمبل آزادی و خوراکی نماد خوراک فکری است، می توان جغد را نماد یک غریزه یا قدرت مرتبط با آزادی خواهی قلمداد کرد که این احساس آزادی را از طریق اندیشه و خردمندی در نقاط تیره ی روان به دست می آورد و از این طریق؛ آرامش خود را تامین می کند.

جریان زندگی روزمره قادر است تا آلودگی هایی را درون روان ما ایجاد کند. خردی که با سمبل جغد در خواب ظاهر می شود، می تواند با طیف قابل ملاحظه ای از این آلودگی ها که ظاهر مطلوبی نیز ندارند مبارزه کند.

به چه علت ممکن است در خواب خود از دیدن سمبل جغد وحشت کنیم؟

اگر جغد در خواب به شکلی ظاهر شود که باعث ترس و وحشت شما شود، می تواند به این معنا باشد که هنوز کنترل یا شناخت کافی بر این قدرت روانی ندارید. ترس می تواند باعث شود تا اجازه دهیم ویروس های روانی درون ذهن ما لانه کرده و مثل برنج دم بکشند و جا بیوفتند و بیش از پیش ذهن ما را درگیر کنند.

به طور مثال ممکن است برخی افراد نسب به فکر کردن به برخی از چالش های زندگی اجتناب کنند. فوبیا ها امروزه موضوعی رایج یا شناخته شده تر قلمداد می شوند. به طور مثال ممکن است در زندگی بیداری به علت ترس از افراد فاشیس یا نژاد پرستان یا یک قومیت خاص، از حضور در جامعه یا یک جمع بخصوص خودداری کنید و به علت عواقب احتمالی که برای این موضوع در نظر می گیرید، وانمود کنید که اصلا حضور ندارید.

ممکن است این ترس تا جایی پیش برود که برای رو به رو نشدن با موقعیتی که از آن نفرت یا ترس دارید، حتی برخی علایق و اهداف خود را کنار بگذارید. چنین ترس هایی معمولا به صورت زنجیره وار عمل می کنند و کم کم تمام ابعاد شخصیتی ما را تحت تاثیر قرار خواهند داد و تبدیل به ترس های قوی تر یا متنوع تری خواهند شد. درست مثل یک غده ی سرطانی. با دیدن چنین خوابی از خودتان بپرسید که در حال حاضر و در زندگی بیداری، چه ترس هایی باعث می شوند تا نتوانید در نقش یک فرد خردمند و عاقل ظاهر شوید؟ ریشه ی ترس شما چیست؟ این ترس چگونه در حال محدود ساختن شما می باشد؟ هم اکنون لازم است تا از قدرت خلاقیت خود برای مبارزه با این ترس و عبور از آن استفاده کنید تا بتوانید چالش های فعلی خود در زندگی را با موفقیت پشت سر بگذارید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...