تعبیر خواب مرگ معشوق

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مرگ معشوق

در این مطلب به بررسی سمبل "مرگ معشوق" به عنوان یک کهن الگو یا آرکتایپ می پردازیم. آرکتایپ ها مهم ترین سمبل هایی هستند که به ما کمک می کنند تا به دسته بندی مهم ترین ارکان یا تجارب روانی خود بپردازیم. ممکن است در خواب خود، سمبل معشوق را در حالات و موقعیت های مختلفی مشاهده کنید. معشوق در داستان های فرهنگ عمومی یک کاراکتر رایج و محبوب است.

برای درک خوابی با موضوع معشوق، به ویژگی های شخصیت معشوق در داستان ها توجه کنید. معشوق فردی است که توانسته توجه فرد عاشق را به خود جلب کند. معشوق توانسته بر فرد عاشق تاثیر گذاشته و فرد عاشق در پی خوشحال کردن معشوق می باشد. معشوق فردی است که عاشق، نوعی وفاداری قلبی به او داشته و او را به عنوان یکی از مهم ترین اهداف و انگیزه های مهم زندگی خود انتخاب کرده است.

ما انسان ها در سطح ذهنی و روانی چنین احساساتی را در اندازه های مختلف نسبت به مفاهیم گوناگونی داریم. حال چه می شود اگر در خواب خود مشاهده کنیم معشوق یا فرد مورد علاقه ی ما یا دیگری دچار مرگ می شود؟ این خواب لزوما به معنی وقوع یک اتفاق بد برای شما یا اطرافیان تان نیست. همچنین ممکن است شما فردی را به عنوان معشوق در خواب خود مشاهده کنید که در دنیای واقعی شما را نمی شناسد یا اصلا وجود خارجی ندارد.

از نظر تعبیر خواب روان شناسی، تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند. معشوق شما در خواب می تواند سمبل آن دسته از افکار، اهداف یا ارزش هایی باشد که در جریان زندگی، توجه شما را به خود جلب کرده اند و به آن ها نوعی تعهد قلبی احساس می کنید. دیدن خوابی با موضوع مرگ معشوق نشان می دهد که این ارزش ها یا موقعیت ها در حال محو شدن و از دست رفتن هستند.

به طور مثال ممکن است طی روز ها یا ماه های اخیر، شغل مورد علاقه ی خود را از دست داده باشید و این موضوع نوعی احساس اندوه یا فقدان را درون شما ایجاد کرده باشد. با این حال لازم است تا نسبت به ماهیت اتفاق به وجود آمده آگاه تر باشید و اجازه ندهید غلبه ی این احساس اندوه، تداوم پیدا کرده و شما را از نظر روانی ضعیف کند.

همچنین ممکن است لازم باشد تا چیز های بیشتری در مورد ماهیت ارزش های خود در زندگی یا معشوق واقعی تان بیاموزید. ما انسان ها همواره بهترین ارزش ها یا اهداف را انتخاب نمی کنیم.

با دیدن خوابی با موضوع مرگ معشوق از خودتان بپرسید که موقعیت یا هدفی که از دست داده اید بر چه پایه بنا شده بود؟ آیا این موقعیت به نفع شما بود؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...