تعبیر خواب مرگ فردی که عاشق مان است

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مرگ فردی که عاشق مان است

در این مطلب به بررسی سمبل "مرگ فرد عاشق" به عنوان یک کهن الگو یا آرکتایپ می پردازیم. آرکایپ ها از مهم ترین و سمبلیک ترین شخصیت هایی هستند که به کمک آن ها می توانیم مفاهیم روانی را تشریح و تفسیر کنیم و از این بابت دارای ارزش زیادی می باشند و تا کنون مطالعات زیادی در مورد آن ها صورت گرفته است.

عاشق؛ به فردی گفته می شود که دارای معشوق است و به دنبال هدف بخصوصی می باشد.

سمبل فرد عاشق در داستان های تاریخی و معاصر سیاره ی زمین و در فرهنگ های مختلف، بسیار رایج است. انسان ها علاقه مند هستند تا با انگیزه ی فرد عاشق آشنا شوند و درک کنند که او به چه علت شیفته ی معشوق خود شده است. انسان ها علاقه دارند بدانند که فرد عاشق تا چه اندازه برای معشوق خود ارزش و اهمیت قائل است و حاضر است برای شاد کردن او دست به انجام چه کارهایی بزند یا تا چه اندازه ریسک پذیر بوده و خود را درون موقعیت های مختلف قرار دهد.

همچنین انسان ها علاقه دارند که بدانند سرنوشت افراد عاشق به کجا ختم خواهد شد و آیا موفق می شوند به خواسته های قلبی خود دست پیدا کنند؟

در سطح ذهنی و روانی نیز ما گاها شبیه انسان های عاشق عمل می کنیم. به طور مثال به یک رشته ی تحصیلی یا شغل خاص علاقه مند می شویم و تمام تلاش خود را به کار می بندیم تا بتوانیم آن تجربه و موقعیت خاص را به دست آوریم. حال چه می شود اگر در خواب خود مشاهده کنیم که فرد عاشق دچار مرگ شده است؟

انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم لزوما به آن فرد یا شخصیت خاص در زندگی بیداری مربوط نیستند. در علم تعبیر خواب روان شناسی، خواب ها در درجه ی اول اطلاعاتی در مورد سلامت و وضعیت روانی خودتان را بازگو می کنند. از این بابت می توان گفت تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند.

زمانی که فرد عاشق در خواب شما دچار مرگ می شود می توان اینطور استدلال کرد که یک انرژی ای موقعیت در زندگی شما به طور ناگهانی از بین رفته است و این اتفاق شما را تحت تاثیر قرار داده است. میزان تاثیر پذیری شما به احساسی مرتبط است که در خواب خود تجربه می کنید. با دیدن خوابی در مورد مرگ فرد عاشق از خودتان بپرسید که این فرد برای شما سمبل چه احساس، فکر یا خاطره ای است؟ این احساس یا انرژی بخصوص چگونه در زندگی شما در حال از بین رفتن است؟ چنانچه دیدن مرگ فرد عاشق در خواب، باعث ایجاد احساس ناراحتی و اندوه زیادی برای شما شد، پس لازم است آگاه باشید که چه مساله ای اخیرا باعث ایجاد احساس فقدان و اندوه برای شما شده است؟ لازم است تا در مقابل این اندوه واکنش مناسبی از خود نشان داده و اجازه ندهید تداوم احساس اندوه شما را ضعیف یا بیمار کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...