تعبیر خواب مرگ خواهر یا برادر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مرگ خواهر یا برادر

در این مطلب به بررسی سمبل "مرگ خواهر یا برادر" به عنوان یک کهن الگو یا آرکتایپ می پردازیم. خواهر و برادر از جمله شخصی هایی هستند که در طول زندگی به صورت غیر انتخابی نصیب ما می شوند. در واقع ما نمی توانیم انتخاب کنیم که چه فردی تبدیل به خواهر یا برادر ما میشود. در علم تعبیر خواب روان شناسی، تمام انسان هایی که در طول خواب مشاهده می کنیم سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند.

خواهر و برادر سمبل آن دسته از افکار و دیدگاه هایی هستند که در جریان زندگی درون جامعه به ما تعلیم داده شده است اما این تعلیمات به صورت اجتناب ناپذیر بوده اند. مانند تعلیمات دوران مهد کودک و دبیرستان و تجربیاتی که در این دوران کسب کرده ایم. تفاوت سمبل خواهر و برادر با سمبل پدر و مادر این است که انرژی های خواهر و برادری به اندازه ی تجاربی که با سمبل والدین نشان داده می شوند نمی توانند تاثیر گذار و قدرتمند باشند.

خواهر و برادر سمبل آن دسته از تجارب و تعالیمی هستند که زندگی ما را تحت تاثیر قرار می دهند اما می توان تا حد زیادی از آن ها دوری جست یا سرپیچی کرد. تجاربی مثل رقابت طلبی، همکاری، همزیستی و نظم شخصی می توانند از این دست باشند. برای این که دلیل حضور خواهر یا برادر خود را در خواب درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به آن ها چه احساس، فکر یا خاطره ای را درون شما زنده می کند؟ درسی که از رفتار و شخصیت این افراد می گیرید چگونه می توانند الهام بخش شما برای برون رفت از چالش های فعلی در زندگی بیداری باشند؟

به طور مثال اگر خواهر خود را به شکل یک فرد خشمگین در خواب مشاهده کنید می توان اینطور استدلال کرد که شما در حال مواجهه با انرژی حاکی از تنش و خشم در درون خود هستید که در حال آزردن شما می باشد. اما برطرف کردن این مشکل می تواند ساده تر از آن باشد که می اندیشید. این خواب نشان می دهد که انرژی منفی به وجود آمده از تراکم متوسط برخوردار است و نقاط  عمیق روان شما را درگیر نکرده است. پس با دیدن خوابی با موضوع خواهر یا برادر در ابتدا از خودتان بپرسید که این فرد و نحوه ی حضورش برای شما سمبل چه احساس یا انرژی یا تجربه ی بخصوصی می باشد؟

حال چه می شود اگر در خواب مشاهده کنیم که خواهر یا برادر دچار مرگ می شوند؟ مرگ نمادی از جدا شدن، بی اثر شدن و از بین رفتن یک انرژی می باشد. به طور مثال اگر خواهر شما برایتان سمبل خشم و خشونت می باشد، خوابی با موضوع مرگ خواهر می تواند به این معنا باشد که شما در سطح ذهنی و روانی به راهکار مناسبی برای غلبه بر خشم درون خود رسیده اید و می توانید با تلاش بیشتر، این انرژی درونی را کاملا بی اثر کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...