تعبیر خواب خریدن مار

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب خریدن مار

مار ها از سمبل های بسیار رایج در خواب می باشند که معمولا دیدن آن ها تجربه ی خوش آیندی نیست. چنانچه به کمک ابزار های آنالیز جست و جوی وب مثل گوگل ترندز به بررسی جست و جو های مرتبط با تعبیر خواب بپردازید، متوجه می شوید که تعبیر خواب مار از شیوع بیشتری برخوردار است. یعنی افراد بیشتری این سمبل را درون خواب های خود مشاهده کرده اند و پس از بیدار شدن از خواب، در مورد علت دیده شدن این سمبل کنجکاو شده اند.

در این مطلب به بررسی زمانی می پردازیم که در خواب خود، مشغول خرید مار هستید. خرید و فروش در خواب های ما، نمادی از نحوه ی تعامل و تجارت های فکری و ارزشی ما با جامعه و دنیای اطراف مان می باشد. به فلسفه ی خرید و فروش در دنیای واقعی توجه کنید. ما به واسطه ی واحد های ارزشمند، به تجارت خدمات یا کالاهایی می پردازیم که برای ما اهمیت و کاربرد دارند. تجارت صرفا محدود به زندگی واقعی ما نیست. ما در سطح ذهنی نیز با دنیای خود مشغول تجارت هستیم. هر روز با دیگران معاشرت و صحبت مستقیم یا غیر مستقیم داریم. دیگران با حرف ها و نظرات و رفتار های خود نوعی انرژی یا احساس را درون ما ایجاد می کنند، متقابلا نیز ما با اعمال خود بر دیگران تاثیر می گذاریم.

تجارت های فکری معمولا به صورت ناخودآگاه و طبق الگو ها و انگیزه های متفاوتی صورت می گیرند ولی اهمیت آن ها کمتر از تجارت های فیزیکی و رایج نیست.

حال به سمبل مار توجه کنید. مار ها در فرهنگ عمومی به عنوان موجوداتی انعطاف پذیر، زیرک، خونسرد و اغلب خطرناک و منزجر کننده شناخته شده اند. ویژگی های فیزیکی و زیستی این موجود، باعث شده تا قدرت ها و امکانات گوناگونی را در اختیار داشته باشند. ما با تفکر و دقت درون نحوه ی زندگی حیوانات می توانیم درس های بی شماری بیاموزیم. به همین علت به حیوانات، معلمین طبیعت گفته می شود. اهمیت این نوع از شناخت به حدی است که داستان ها و ضرب المثل های رایج در زبان ها و فرهنگ های مختلف، بسیار تاثیر پذیرفته از حیوانات می باشد. در فرهنگ ما، مار به عنوان سمبل دشمن شناخته شده است یا به عبارتی برای آن یک مفهوم منفی در نظر گرفته اند. با این حال می توان گفت که خواب های ما دارای معنایی مهم تر و عمیق تر می باشند و دیدن خوابی با موضوع مار، لزوما به این معنی نیست که به زودی یک دشمن پلید در قالب یک انسان بر سر راه شما سبز خواهد شد و دمار از روزگار شما در خواهد آورد.

خوابی با موضوع مار می تواند نمادی از یک طرز فکر یا انرژی باشد که همپوشانی های زیادی با ماهیت و رفتار و زندگی مار دارد. این سمبل لزوما یک سمبل شوم نیست اما می تواند اخطاری از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که حرف ها و نظرات دیگران یا رسانه ها ها را کورکورانه نپذیرید. مار می تواند نمادی از زیرکی باشد. برخی ایده ها یا افراد، فارغ از نیتی که دارند، زیرک هستند. زیرکی صرفا ویژگی انسان ها و موجودات پلید نیست. هم اکنون زمانی است که می توانید درس های جدیدی در مورد زیرکی بیاموزید و از این مهارت برای رشد شخصی و بهبود وضعیت زندگی خود استفاده کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...