تعبیر خواب به مسافرت رفتن پدر یا مادر

نوشته شده توسط:ارغوان | ۱ دیدگاه

تعبیر خواب به مسافرت رفتن پدر یا مادر

در این مطلب به بررسی سمبل "به مسافرت رفتن پدر یا مادر" به عنوان یک آرکتایپ یا کهن الگو می پردازیم. پدر و مادر یا به طور کلی والدین، از جمله مهم ترین شخصیت هایی هستند که ممکن است در خواب های خود با آن ها رو به رو شویم. به وظایف بدیهی و شناخته شده ی والدین در دنیای واقعی توجه کنید. آن ها پایه گذار یک خانواده هستند و به واسطه ی فرزند آوری یا قبول مسئولیت کودکان، نقش پدر و مادر را پذیرفته اند.

آن ها پذیرفته اند که در مسیر رشد به کودک خود کمک کرده و مهم ترین نیاز های او را برطرف کنند تا کودک بتواند برای حضور در جامعه و کسب استقلال آماده شود، همچنین مورد عشق قرار بگیرد و بداند که در این دنیا، تنها و بی پناه نیست. همان طور که ما در سطح فیزیکی صاحب والدین یا پدر و مادر هستیم، در سطح ذهنی یا روانی نیز صاحب پدر و مادر هستیم. ما با ویژگی ها یا تعلقاتی متولد می شویم که خود در انتخاب آن ها نقش نداشته ایم. به طور مثال درون یک کشور، فرهنگ و با یک زبان خاص متولد می شویم. این ویژگی ها بر سرنوشت و نگاه ما به زندگی تاثیر می گذارند و جدا شدن از این ویژگی ها و قطع وابستگی نسبت به آن ها اغلب کار ساده ای نیست.

این ویژگی ها معمولا در خواب، به صورت سمبل پدر و مادر ظاهر می شوند. حال چه می شود اگر در خواب مشاهده کنیم که پدر و مادر ما به مسافرت رفته اند؟ به ذات عمل مسافرت در دنیای واقعی توجه کنید. مسافرت با تغییر همراه است. اولین چیزی که به کمک مسافرت تغییر می کند، موقعیت فیزیکی ما می باشد. در ادامه، مسافرت می تواند باعث تغییر حال و هوا، روحیات و کسب تجارب جدید نیز شود. ما انسان ها در سطح روانی و ذهنی نیز کارهایی شبیه به مسافرت انجام می دهیم. ما قادریم به کسب تجارب ذهنی جدید بپردازیم. با افکار و دیدگاه های جدید آشنا شویم. با صرف وقت و انرژی، با فرهنگ و ارزش ها و زبان های مختلف آشنا شویم.

خوابی با موضوع مسافرت پدر و مادر می تواند پیغامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که شما اخیرا در حال تجربه ی یک تغییر اساسی در زمینه ی ارزش ها و نگاه خود به زندگی هستید. تغییری که موضوعات اصلی و ریشه ای زندگی شما را در بر می گیرد. شاید لازم باشد تا در طول این مدت بیاموزید که مستقل تر فکر کرده و برای زندگی خود تصمیم بگیرید همان طور که اگر پدر و مادر شما در دنیای واقعی به مسافرت بروند، مسئولیت بسیاری از مسائل بر عهده ی خودتان می باشد.

با دیدن خوابی با موضوع مسافرت پدر و مادر از خودتان بپرسید که طی بازه ی زمانی اخیر، چه مسائلی در زندگی شما در حال تغییر است؟ شما در حال تغییر یا استقلال یافتن در زمینه ی کدام دسته از ارزش ها یا افکار خود هستید؟ چگونه می توانید طی این بازه ی زمانی با اقتدار رفتار کرده و مناسب ترین تصمیمات را اتخاذ کنید؟

  • مرسل

    مرسل

    • ۱۴۰۰/۰۹/۲۸ - ۰۳:۳۵:۳۶

    خیلی ممنون ،من خودم دوسال میشه که به اتریش نقل مکان کردم با فامیل یکجا و بعد دوسال خواب دیدم که پدرم میخاد به مسافرت برود اون هم به کشور خود مون افغانستان،توی این دو سال یه عالم تغییرات رو در وجودم و در افکارم احساس کردم ،گاهی اوقات خیلی سخته بین محیط اجتماعی که زندگی میکنی و محلی که اهلش هستی و ده سال از عمرت را سپری کرده باشی ، یکی رو انتخاب کرد .تا فعلا هم درگیر این احساسات و تصامیم هستم .