تعبیر خواب مرگ

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مرگ

مرگ در رویا می تواند به صورت منزجر کننده، ناامید کننده یا نگران کننده، همراه با بغض و ماتم ظاهر شود. سمبل مرگ، با تمام شدن یک دوره و پایان یافتن یک جریان مرتبط می باشد. چنین خوابی نشان می دهد که دوره ای از زندگی رو به اتمام است و این اتمام ممکن است در شما نوعی ناراحتی را ایجاد کرده باشد.

انسان ذاتا به شرایط خاص، عادت کرده و به آن وابستگی پیدا می کند. حال زمانی که این شرایط از بین رفته یا تغییر می کند، انسان نیز دچار احساس فقدان یا ناراحتی یا نگرانی می شود. این تغییرات می تواند مربوط به تغییر شغل، محل تحصیل یا پایان یافتن روابط دوستانه یا عاطفی باشد.

اگر در رویا، سمبل مرگ در شما احساس ترس و نگرانی شدیدی ایجاد کند، باید بدانید که این رویا به هیچ عنوان به این معنی نیست که فردی قرار است در بیداری بمیرد، یا اتفاق بدی برای شما یا اطرافیان رخ بدهد.

 این رویا به این معناست که شما در حال تجربه ی تغییراتی هستید که نشانه هایی از آن نیز؛ هم اکنون و در زندگی بیداری ظاهر شده اند اما ممکن است که در خود امادگی روانی لازم برای رو به رو شدن با این شرایط را مشاهده نکنید.

این رویا به شما می گوید که چگونه می توانید خود را برای شرایط جدید آماده کرده یا با تغییرات به وجود آمده کنار بیایید. جریانی در شرف اتمام است و این موضوع به خودی خود، به هیچ عنوان منفی نخواهد بود. شاید احساس کنید که نمی توانید با هیچ کدام از شرایط احتمالی پیش رو کنار بیایید.

این رویا به شما می گوید که ترس شما کاذب است و شما صرفا در حال فرار از یک حقیقت هستید. حقیقتی که شناخت کافی از آن ندارید یا احساس می کنید که شهامت رو به رو شدن با آن در شما وجود ندارد.

گزارش های زیادی وجود دارد که به مرگ والدین در رویا اشاره دارند. ما چنین رویا هایی را می بینیم چون نقش خاصی را برای پدر و مادر خود در زندگی قائل هستیم. این رویا در دوران جوانی یا نوجوانی بیشتر دیده می شود، چرا که فرد در این زمان، اتکا و تاثیر پذیری بیشتری به والدین خود دارد.

 تعبیر این رویا تا حد زیادی به احساس شما نسبت به پدر و مادرتان بر میگردد و این که پدر و مادر برای شما سمبل چه رفتار ها و خصایلی هستند. از طرف شما احساس می کنید که نمی توانید این رفتار ها را آموخته یا قدر دان باشید و در زندگی خود اجرا کنید. این رویا می تواند به احساس شما درباره ی خامی یا ناپخته بودن اشاره داشته باشد.

 ممکن است احساس کنید که بسیاری از مهارت های زندگی را هرگز نیاموخته اید و استعدادی نیز برای یادگیری آن ها ندارید. به هر حال این رویا به نگرانی کاذبی که در درون شما شکل گرفته اشاره دارد. شاید لازم باشد تا درباره ی رشد، تربیت و یادگیری مطالعه ی بیشتری داشته یا از تجارب دیگران در زندگی، استفاده ی بیشتری کنید.

شما در این زمان با چالش هایی درباره ی رشد و پرورش رو به رو هستید. این رویا تصویرگر فردی است که سعی دارد نقش و جایگاه خود را در جامعه پیدا کرده و تبدیل به فرد مفید و مسئولیت پذیری بشود. اما احساس ضعف یا وابستگی، او را متوقف یا منفعل ساخته است.

 این رویا از شما می خواهد تا نقاط قوت و ضعف خود را شناخته و به یاد داشته باشید که شما به مرور و در اثر تجربه و آزمون و خطا، خواهید توانست تا مهارت های لازم را کسب کرده و خود را به شخصیت دلخواهتان بدل کنید. در مجموع می توان گفت که سمبل مرگ در رویا، همواره با ظاهری منفی با بیننده ی رویا ارتباط برقرار می کند اما همواره دارای پیامی مثبت یا حداقل خنثی می باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...