تعبیر خواب مردن نزدیکان

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب مردن نزدیکان

مرگ و مرده، سمبل هایی رایج هستند که ممکن است دیدن آن ها در خواب، ما را نگران کند. مخصوصا اگر در خواب، مرگ یکی از عزیزان خود را مشاهده کنیم. در ابتدا باید بدانید که چنین خواب هایی به هیچ عنوان پیش بینی وقوع یک مرگ در زندگی واقعی نیستند و صرفا بیان کننده ی حالات و ناراحتی های درونی شما هستند.

مرگ در تعبیر خواب روانشناسی، به معنای توقف است. مثل توقف یک پروژه، یک اعتقاد یا یک دوره از زندگی. مثل ترک تحصیل یا کنار گذاشتن یک شغل. چرخه های زندگی و عادت ها، در ما نوعی اعتیاد ایجاد می کنند، حتی اگر عادت هایی مخرب باشند. فرد حتی می تواند به هورمون هایی که در زمان ترس و استرس ایجاد می شوند، اعتیاد پیدا کند. در این حالت، از بین رفتن آن چرخه ی خاص، و دور شدن از شرایطی که آن هورمون های خاص را ایجاد می کرده است، می تواند برای فرد نوعی احساس فقدان ایجاد کند، و این احساس فقدان، خود را به شکل سمبل مرگ، در خواب نشان دهد.

برای این که بفهمید فردی که در خواب شاهد مرگ او هستید یا احساس می کنید که مرده است، مربوط به کدام یک از فقدان های درونی شماست، یا تمام شدن کدام یک از عادت های شما را نشان می دهد، توجه داشته باشید هنگامی که آن فرد را مشاهده می کنید، کدام دسته از احساسات، هیجانات و خاطرات، در شما زنده می شوند. از طرفی بررسی کنید که در چند هفته ی گذشته، کدام دسته از عادات خود را کنار گذاشته اید؟ چرا کنار گذاشتن این عادات، شما را مضطرب و نگران ساخته است؟ چگونه می توانید با دیدی منطقی به ماهیت این رفتار ها نگاه کرده و اجازه ندهید که فقدان عادت هایی بعضا بی فایده یا مخرب، شما را ناراحت یا مضطرب سازد.

خوابی با مضمون مردن نزدیکان، از شما می خواهد تا فقدان خود را با مشغول شدن به کار های جدید و کسب عادت های رفتاری جدید و مثبت برطرف کنید. شما هم اکنون در حال درک این موضوع هستید که تغییرات، اجتناب ناپذیر هستند.

اگر در خواب مشاهده کنید که در مراسم خاک سپاری یکی از نزدیکان خود هستید، باید بدانید که با یک احساس ناامیدی رو به رو هستید. این احساس ناامیدی، صرفا به جنبه های عاطفی اشاره نداشته و می تواند تصویرگر فردی باشد که به تازگی، شغل خود را از دست داده و دیگر برای به دست آوردن مجدد آن شغل، امیدی در خود احساس نمی کند. فردی که به خاک سپرده می شود، می تواند سمبل بخشی از انگیزه های شما باشد که دیگر توان پیگیری آن ها را در خود احساس نمی کنید. در عین حال، این خواب از شما می خواهد تا دلیل این احساس بی انگیزگی را جست و جو کرده و در صورت لزوم، آن را با اهداف جدیدی جایگزین کنید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که چرا احساس می کنید، پیگیری برخی اهداف کاملا بی فایده به نظر می رسد؟

این خواب می تواند تصویرگر نوعی بدبینی و دلسردی عمیق باشد که صرفا جنبه ی هیجانی داشته و هنوز درباره ی آن، یه شکل منطقی و جدی فکر نکرده اید. فرصت هایی که ممکن است با پی گرفتن شیوه های جدید، قابل احیا باشند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...