تعبیر خواب قرون وسطی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب قرون وسطی

بسیار طبیعی است که حین رؤیابینی خود را در دوره های مختلف تاریخی مشاهده کنیم حتی اگر در واقعیت شناخت چندانی نسبت به این دوره ها نداشته باشیم، یا چندان به آن ها توجه نکرده باشیم. مهم نیست که داستان رؤیای شما تا چه حد نامعمول، غیر واقعی یا حتی تمسخرآمیز به نظر برسد.

نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که تصاویری که در طول زندگی و به واسطه ی داده های مختلف وارد ذهن شما می شود درون ناخودآگاه ثبت و بایگانی می شود. در هنگام بروز چالش ها و مشکلات ذهن سعی می کند تا به کمک تصاویر راهکاری برای رفع چالش پیدا کند یا موانع و ترس های پیش رو را شناسایی کند. پس حتی اگر رؤیای شما تأثیر پذیرفته از داستان یک بازی ویدیویی باشد باید بدانید که در حین رؤیابینی پیامی از جانب ناخودآگاه خود را مشاهده می کنید.

قرون وسطی یا سده های میانه نام یکی از چهار دوره ای است که برای تقسیم بندی تاریخ اروپا استفاده می شود. معمولاً قرون وسطی را از پایان امپراتوری روم در قرن پنجم میلادی تا سقوط قسطنطنیه توسط دولت عثمانی و پایان امپراتوری روم شرقی (یا بیزانس) در 1453 در نظر می گیرند. قرون وسطی در تاریخ اروپای غربی یکی از مهم ترین مراحل تاریخی است که از سال 400 میلادی تا 1400 میلادی را در بر می گیرد.

در این دوران مسیحیت به عنوان یک مکتب کلی بر تمام جامعه سیطره انداخته و هیچ حرکتی خارج از این مسئله قابل تبیین نیست. دین نوعی اقتدار همه گیر دارد و حوزه ی سیاست، اقتصاد، جامعه و فرهنگ و افراد را تحت نظارت و کنترل دقیق خود دارد. این رؤیا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی جامعه و نقدها و تفکراتی که نسبت به جامعه ی خود دارید اشاره داشته باشد.

در قرون وسطی ثانویه، مرزبندی دین و سیاست از میان برداشته می شود. تا پیش از این، این دو طبقه جداگانه بودند و با هم کاری نداشتند. اما با ورود به قرون وسطی میانه، کلیسا داعیه ی سیطره یافتن بر عالم سیاسی را در سر می پروراند. به عبارتی دیگر بین دین و سیاست نوعی وحدت ایجاد می شود. پاپ ها هستند که پادشاهان را تعیین می کنند و بر آن ها نظارت کامل دارند.

دیدن این دوره از تاریخ گاهاً می تواند استعاره ای از نظام فکری و روانی شخصیت رؤیابین باشد. ممکن است در این زمان در حال درک این موضوع باشید که بهتر است میان افکار متفاوت و زمینه های فکری تمایز قائل شده و اجازه ندهید که تأثیر نهادن این زمینه های فکری بر یکدیگر آرامش روانی شما را مختل کند.

مراحل پایانی قرون وسطی متأخر همراه با ظهور و برآمدن جنبش های اجتماعی و سیاسی مختلف است. زمینه ها برای پیدایش نهضت های فکری و علمی و در نهایت سربرآوردن دو سده ی 14 و 15 میلادی که از آن تحت عنوان دوران نوزایی یاد می شود، ایجاد می شود. در این دوران دستگاه و نظام فلسفی کلیسا که از قرن یازده شروع شده بود و همچنان تا قرن هفتم هم ادامه پیدا کرد، یعنی نظام موسوم به اسکولاستیسم که به آیین مدرسی مرسوم است، مبنای اصلی توجیه و دفاع از حاکمیت و دستگاه دین و دولت محسوب می شد.

در مجموع می توان گفت که مشاهده ی این دوره از تاریخ در رویا، تصویرگر فضای ذهنی شماست. این رویا از شما می خواهد تا محدودیت های ذهن خود را شناخته و اجازه ندهید که تدوام این محدودیت ها، شما را از رسیدن به آرامش روانی باز دارد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...