تعبیر خواب زندگی گذشته

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب زندگی گذشته

داستان ها و روایات زیادی وجود دارند که بر زندگی سه گانه یا زندگی گذشته تاکید دارند. آن ها عقیده دارند که زندگی فعلی ما تاثیر پذیرفته از زندگی پیشین ماست و زندگی پس از مرگ نیز تاثیر پذیرفته از زندگی دوم یا زندگی فعلی ما می باشد. بسیار اتفاق می افتد که افراد، رویایی می بینند که اساس می کنند در زندگی گذشته شان هستند.

در تفسیر المیزان می خوانیم: انسان، قبل از زندگی دنیا، زندگی دیگری داشته، و بعد از آن نیز زندگی دیگری خواهد داشت و زندگی سومش تابع حکم زندگی دوم او و زندگی دومش تابع زندگی اولش است. پس انسانی که در دنیا است در بین دو زندگی قرار دارد، یکی سابق و یکی لاحق. این آن معنایی است که از ظاهر قرآن استفاده می شود. (جلد 1، ص 142)

زمانی که در رویای خود صحنه ای از زندگی را مشاهده می کنید که احساس می کنید مربوط به زندگی گذشته ی شما می باشد، باید بدانید که شما در حال اموختن نوع جدیدی از جهان بینی و درک فلسفه ی جدیدی از زندگی هستید. شما در تلاش هستید تا دلیل اصلی سرگشتگی یا بدبختی و خوشبختی انسان را درک کنید.

شما در این زمان احساس می کنید که بخش زیادی از بدبختی یا خوشبختی انسان ها غیر منطقی و ناعادلانه می باشد. دقت نظر، شما را به نتیجه ای نرسانده و احساس می کنید که دلایل موجود نمی توانند بدبختی و یا خوشبختی بی حد برخی انسان ها را توجیه کند. این رویا می تواند به جهان بینی شما و نحوه ی تفکر شما درباره ی زندگی اشاره داشته باشد.

به هر حال شما در تلاش هستید تا کنه و دلیل آفرینش را درک کرده و از این طریق به آرامش روانی برسید. برخی عقیده دارند که منطق و ابزار عقلانی ای که بشر کنونی به آن رسیده است بسیار ناکار آمد و نا کامل است. عقل انسان به وسیله ی حواس توسعه می یابد و حواس می تواند به کرار دچار اشتباه و فریب شود. به همین دلیل، برخی افراد باطن دیگری برای ماهیت اتفاقات و دنیا قائل هستند.

عقیده به زندگی گذشته نیز یکی از این باور ها می باشد. این رویا نشان می دهد که علاقه مند هستید تا دیدگاه روشن و عمیق تری نسبت به مسائل زندگی پیدا کرده و مسیر خاص فکر خود را برای درک فلسفه ی امور، در پیش بگیرید. شما در تلاش هستید تا در یابید که هر عمل، در نهایت چگونه به انسان باز می گردد و چگونه هر انسان در دایره ی اعمال خود زندگ خواهد کرد.

این درک جدید می تواند به شما کمک کند تا به شناخت جدیدی نسبت به شخصیت خود رسیده و تصمیم بگیرید که چه احساسی نسبت به زندگی داشته و اهداف خود را با چه رویکرد و از چه جنسی انتخاب کنید.

گاهی این رویا می تواند به فردی به شدت تقدیرگرا اشاره داشته باشد. زمانی که "زندگی گذشته" به شکلی منفی و ناراحت کننده ظاهر می شود، به نگرانی شما درباره ی تقدیر و یا سرنوشتی جبر آلود و از پیش تعیین شده اشاره دارد. این معنا قوی می شود زمانی که این رویا در شما نوعی تنش یا نگرانی را ایجاد نماید.

شما ممکن است احساس کنید که درگیر سرنوشتی هستید که شما را بدون هیچ دلیل و منطق خاصی و به شکلی بی رحم، درگیر اتفاقات و احساسات ناخوشایند و نگران کننده ساخته است. به هر حال این رویا از ترس کاذب و بی مورد شما پرده برداری می می کند.

با دیدن این رویا درباره ی ریشه و علت شکل گیری ترس های بیجا و تفکراتی از این قبیل ، از خودتان سوال کرده و تلاش کنید تا این افکار منفی را از خودتان دور کنید. این افکار می تواند در اثر سطحی نگری یا استدلالی ناقص در شما ایجاد شده باشد. در چنین زمانی شما نیاز به درک و جست و جوی بیشتری دارید تا جواب پرسش خود را پیدا کنید. پس از روزمرگی فاصله گرفته و در شخصیت خود به جست و جو بپردازید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...