تعبیر خواب مهاجرت

نوشته شده توسط:ارغوان | ۲ دیدگاه

تعبیر خواب مهاجرت

مهاجرت یا کوچ به معنای جا به جایی مردم از مکانی به مکان دیگر برای کار یا زندگی است. گزارشات زیادی از دیدن رویا هایی با مفهوم مهاجرت وجود دارد. مهاجرت به میل یا احساس شما درباره ی تغییر شرایط زندگی اشاره دارد، همان طور که در واقعیت، انسان ها برای تغییر موقعیت زندگی خود، دست به مهاجرت می زنند.

مردم معمولا به دلیل دور شدن از شرایط یا عوامل نا مساعد دور کننده ای مانند فقر، بیماری، مسائل سیاسی، کمبود غذا، بلایای طبیعی، جنگ، بیکاری و کمبود امنیت، مهاجرت می کنند. اگر در رویای خود مشاهده کنید که به علت مشکل خاصی دست به مهاجرت زده اید، باید بدانید که مشکلی که در رویا مشاهده می کنید، استعاره از مشکلی است که هم اکنون و در زندگی بیداری احساس می کنید.

اما این مشکل همواره جنبه ی ظاهری ندارد و می تواند صرفا به یک ناراحتی فکری و روانی اشاره داشته باشد. دلیل دوم مهاجرت می تواند شرایط و عوامل مساعد جذب کننده ی مقصد مهاجرت، مانند امکانات بهداشتی بیشتر، آموزش بهتر، در آمد بیشتر، مسکن بهتر و آزادی های سیاسی بهتر باشد. اگر چه مهاجرت بشر برای مدت صد ها هزار سال وجود داشته و دارد، مهاجرت در مفهوم مدرن به حرکت و کوچ افراد از یک ملیت_ کشور به کشور دیگر، که در آنجا شهروند نیستند، محسوب می شود.

این موضوع بسیار اهمیت دارد که شما در رویا به چه منظور دست به مهاجرت می زنید. هدفی که در رویا در نظر گرفته اید، در تفسیر رویای شما موثر می باشد. مهاجرت خارجی بین کشور ها صورت می گیرد و مهاجران از کشوری به کشور دیگر مهاجرت می کنند. برخی مهاجرت های خارجی با هدف دستیابی به منابع طبیعی و ثروت یا دستمزد و رفاع بیشتر انجام می پذیرد که به آن مهاجرت اختیاری گفته می شود.

در این گونه مهاجرت ها کشور مبدا دچار مشکلات اقتصادی است. به عنوان نمونه مهاجرت اروپائیان به آمریکا، استرالیا، کانادا و آفریقا در قرن نوزدهم یک مهاجرت اختیاری است. در این حالت، مشاهده ی مهاجرت در رویا می تواند به تلاش شما برای کسب اعتماد به نفس و مستقل شدن اشاره داشته باشد.

پناهندگی نوعی از مهاجرت خارجی است که عوامل دافعه در مبدا، مردم را مجبور به نقل مکان می کند. دیدن این سمبل در رویا می تواند به نگرانی شما در زندگی واقعی اشاره داشته باشد و تصویرگر فردی باشد که احساس می کند مجبور به تغییر وضعیت زندگی مثل تغییر محل تحصیل یا شغل خود شده است. نگرانی شما در بیداری، به صورت سمبل پناهندگی در رویا ظاهر شده است.

مهاجران هنگام ترک کشورشان باید خیلی چیز های مورد علاقه را از قبیل خانواده، دوستان، شبکه ی حمایتی، و فرهنگ خود را هم ترک گویند. آن ها هم چنین باید دارایی های خود را به مقدار زیاد به پول نقد تبدیل کنند که خرج مسافرت و مهاجرت خود را تامین کنند. وقتی که آنها به کشور جدید می رسند خیلی چیز های غیر مطمئن و پیش بینی نشده مانند پیدا کردن کار، محلی برای زندگی، قوانین جدید، الگو های فرهنگی جدید، زبان جدید و یا مسائل مربوط به لحجه ی زبانی، احتمال فاشیسم و نژاد گرایی و سایر رفتار های مخالف خود و خانواده ی خود مواجه می شوند.

ظهور این سمبل در رویا می تواند به نگرانی های شما برای تغییر مکان و موقعیت در زندگی بیداری اشاره داشته باشد. از طرفی مهاجرت به نفع کشور های فقیر نیز می باشد. مهاجرت منجر به کسب مهارت و آموزش می شود. به این ترتیب سمبل مهاجرت می تواند ایده ای از جانب ناخودآگاه شما برای بهبود کیفیت زندگی شما باشد.تعبیر خواب با موضوع مهاجرت

خواب دیدم رفتم کره جنوبی تو کلاس ثبت نام کردم بعد دنبال کار رفتم یه کار پیدا کردم انگار تو کافه بود بعد میخواستم برم کلاس که دیر کردم ولی رفتم

مادرمم خواب دیده یه مرده بهش بامیه عسلی داد که روش شکر ریخت

تعبیر خواب

مهاجرت نماد تغییر و تحولات قابل توجهی هست که می تونیم درون زندگیمون ایجاد کنیم تا آرامش بیشتری رو تجربه کنیم. به طور مثال یه نفر شروع می کنه به تغییر دادن افکار و شخصیت اش و سعی می کنه اونطور که خودش دوست داره شخصیت اش رو بسازه و تو این زمینه هم ریسکش رو قبول می کنه و سختی هاشو پشت سر میذاره. خیلی عادت ها و داشته هاشو کنار میذاره تا بتونه تجارب جدید و غیر قابل پیش بینی تری رو به دست بیاره . این خواب هم به شما میگه که الان زمان خوبی برای خود سازی و پیشرفته و شما آمادگی روانی لازم رو دارید که تصمیم های بزرگتری بگیرید و مسیر زندگی خودتون رو تا حد زیادی تغییر بدید. صرفا کافیه مسئولیت این تغییرات رو بپذیرید و براشون برنامه ریزی کنید.

تعبیر خواب دوم

خوراکی ها نماد احساساتی هستن که می تونیم تجربه کنیم. خوراکی شیرین هم نماد احساسات مثبت و شاد هست. اگر فردی که ازش بامیه رو گرفتن فرد ناشناسی هست این خواب از بیننده میخواد که به سراغ کارها و سرگرمی هایی که انگیزه شون مشخص نیست یا مشکوک هستن نره چون ممکنه به لحاظ روانی از اون سرگرمی های خاص آسیب ببینن.

 • نگار احمدی

  نگار احمدی

  • ۱۴۰۰/۰۶/۱۹ - ۰۳:۰۵:۴۲

  با عرض سلام و احترام
  همیشه در خوابهام در کنار اعضای خانواده و فامیل دور و نزدیک هستم ، ولی امشب خواب دیدم که به همراه خواهرم عازم سفر خیلی دوری هستیم یه جور مهاجرت برای همیشه و از تک تک اعضای خانواده و فامیل با گریه در حال خداحافظی بودیم

 • میم حیدر

  میم حیدر

  • ۱۴۰۱/۰۹/۱۸ - ۰۰:۴۱:۳۲

  سلام من دیشب خواب دیدم
  روز تولدم آرزو کردم سال دیگه مهاجرت کرده باشم