تعبیر خواب عبادت

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب عبادت

عبادت از دسته ی سمبل های دینی و مذهبی می باشد. ممکن است در رویا خودتان مشغول عبادت باشید یا افرادی را در حال عبادت مشاهده کنید. در این حالت رویای شما با دیدگاه شما درباره ی خداوند، فلسفه ی عبادت و دین مرتبط می باشد.

این که در رویای شما چه کسانی و به چه شکل در حال عبادت هستند، می تواند به جنبه های مختلفی از افکار و شخصیت شما اشاره داشته باشد. از طرفی این که در رویا مشغول پرستیدن چه موجود یا چه نیرویی هستید نیز در تعبیر رویا موثر می باشد.

خدایی که در رویا مشغول پرستیدنش هستید، می تواند نشان دهنده ی جهان بینی و هدف شما در زندگی بیداری باشد. اگر در رویا مشغول پرستیدن یک بت باشید باید بدانید که هم اکنون و در زندگی بیداری احساس میکنید که در حال متوسل شدن به نیرویی ناکارآمد هستید. شما هم اکنون از تلاش برای هدف خود دلسرد شده اید.

ممکن است تلاش شما صرفا بر اساس غریزه یا عرف باشد و احساس کنید که چاره ای جز این تلاش بی حاصل ندارید. به هر حال این رویا به شما می گوید که هدف خود را شناخته و در صورت لزوم در افکار و اهداف خود تغییر ایجاد کنید. شاید لازم باشد تا موقعیت، محیط شغلی یا انسان هایی که با آن ها معاشرت دارید را به کلی عوض کرده و به مسیر کارآمد تری وارد شوید.

تعبیر خواب عبادت و دیدگاه شما درباره ی خدا

این رویا می تواند به جست و جو و پرسش شما درباره ی ماهیت و چیستی خدا اشاره داشته باشد. شما هم اکنون ممکن است به تاثیر عبادت پی برده باشید اما ندانید که چرا و چگونه، عبادت نوعی ارتباط را بین شما و خداوند ایجاد میکند و چگونه می توان ارتباطی موثر تر ایجاد نمود. شما می توانید درباره ی این موضوع به کتب مذهبی مراجعه کرده یا به تنهایی درباره ی عبادت بیاندیشید. این که چگونه ستایش خداوند شما را غنی ساخته و راه را برای رسیدن به وضعیت بهتر مادی یا روانی فراهم می آورد.

عبادت وقتى حقيقتا عبادت است كه عبد عابد در عبادتش خلوص داشته باشد، و خلوص، همان حضورى است كه قبلا بيان كرديم، و روشن شد كه عبادت وقتى تمام و كامل ميشود كه به غير خدا بكسى ديگر مشغول نباشد، و در عملش شريكى براى سبحان نتراشد، و دلش در حال عبادت بسته و متعلق بجايى نباشد، نه به اميدى، و نه ترسى، حتى نه اميد به بهشتى، و نه ترس از دوزخى، كه در اين صورت عبادتش خالص، و براى خدا است، بخلاف اينكه عبادتش بمنظور كسب بهشت و دفع عذاب باشد، كه در اينصورت خودش را پرستيده، نه خدا را.

و همچنين عبادت وقتى تمام و كامل ميشود كه بخودش هم مشغول نباشد كه اشتغال به نفس، منافى با مقام عبوديت است، عبوديت كجا و منم زدن و استكبار كجا؟ (تفسیر المیزان، جلد 1 ، ص 42)

زمانی که سمبل عبادت، به عدم خلوص قلبی اشاره دارد

اگر در رویا ظاهر عبادت یا نوعی ایراد در ظاهر عبادت را مشاهده کنید یا تحت تاثیر ظاهر یک عابد قرار بگیرید، یا احساس کنید که کامل نبودن ظاهر عبادت شما را در انجام عبادت معطل ساخته است، باید بدانید که مفهوم رویای شما به ظاهر بینی یا عدم خلوص قلبی در هنگام عبادت اشاره دارد.

 شما هم اکنون در حال شناختن دلیل عبادت و کیفیات آن هستید. شما می اموزید که به چه دلیل و با چه هدفی به عبادت می پردازید و چگونه حضور قلب به شما کمک می کند تا عابد بهتری باشید.

از ناحيه بنده، حق عبادت اين است كه خود را حاضر و روبروى خدا بداند، و آنى از اينكه دارد عبادت مى‏كند. غايب و غافل نشود، و عبادتش تنها صورت عبادت و جسدى بى روح نباشد، و نيز عبادت خود را قسمت نكند، كه در يك قسمت آن مشغول پروردگارش شود، و در قسمت ديگر آن، مشغول و بياد غير او باشد. (تفسیر المیزان، جلد 1 ، ص 41)

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...