تعبیر خواب صحبت و گفت و گو

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب صحبت و گفت و گو

بسیار اتفاق می افتد که در رویا با افراد مختلف، مشغول گفت و گو شویم. حتی اگر، پس از بیدار شدم، گفت و گوی خود را به یاد نیاورده یا احساس کنید که گفت و گو کاملا بدون مفهوم بوده است، باید بدانید که چنین رویایی بی معنا نیست، و در این حالت نیز، پیامی از جانب ضمیر نا خود آگاه شما به همراه دارد.

شما در رویا گفت و گو می کنید تا بیاموزید که چگونه معاشرت و مشورت ، به شما کمک خواهد کرد تا تصمیم های بهتری گرفته، یا به شناخت بیشتری از خود دست یابید. حتی اگر گفت و گوی شما با افراد واقعی نباشد و صرفا یک گفت و گوی درونی باشد.

در گفت و گو، بر خلاف صحبت یا سخنرانی یک طرفه، دو طرز فکر کاملا متفاوت، درباره ی موضوعات خاص اظهار نظر می کنند. کاملا با یکدیگر موافق نیستند و سعی می کنند تا یکدیگر را قانع کنند. شرط داشتن یک گفت و گوی موفق، شنونده ی خوب بودن و منطقی بودن است. شما در حال اموختن ای موضوع هستید که باید نظرات گوناگون را شنید و فضای ذهنی افراد مختلف را درک کرد.

از طرفی افرادی که در رویای خود مشاهده می کنید، سمبل بخشی از شخصیت شما هستند. بخشی از شخصیت شما که تاثیر پذیرفته یا مشابه آن فرد بخصوص است و هم اکنون در حال شناخت و درک آن هستید. با این حال، دیدن چنین رویایی، گاها می تواند به تلاش شما برای درک شخصیت دیگران اشاره داشته باشد.

داشتن مناقشات مبتذل بی منطقی یا منتهی شدن گفت و گو به زد و خورد، در رویا می تواند به چالش شما با خودتان مربوط باشد. این رویا می تواند تصویرگر فردی نا آرام باشد که سرشار از نفرت شده است. مفهوم این رویا تشدید می شود اگر که، شخصیت ها در رویای شما تغییر شکل داده و تبدیل به یک حیوان شوند.

 این نفرت می تواند متوجه دیگران نباشد، بلکه صرفا به نفرتی که نسبت به خودتان دارید اشاره داشته باشد. این رویا پیامی از جانب ضمیر نا خود آگاه شماست که نشان می دهد این نفرت، به مرور زمان، چه تاثیر مخربی بر روی افکار و شخصیت شما گذاشته است و چگونه شما را از درون می آزارد.

 این رویااز شما می خواهد تا درونیات و علایق خود را بیشتر شناخته و برای افکار و خواسته های خود، ارزش بیشتری قائل شوید. همچنان که در زندگی بیداری برای حل مشکلات خود با دیگران مشورت میکنید. یکی از بهترین راهکار ها، گفت و گو و شنیدن افکار دیگران است. شخصیت و ذهن شما نیز مانند دیگر انسان ها، از پیچیدگی خاصی برخوردار است که تنها خودتان باید آن را کشف کرده و از نفرت و تنش و استرس و نگرانی، عاری سازید.

هنگامی که در رویای خود با سمبل گفت و گو مواجه می شوید، از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری،درباره ی چه مسائلی، به خصوص مسائل روحی و روانی ، به مشکل برخورده اید ، یا چه سوالاتی برای شما مطرح شده است؟ چگونه فکر کردن مکرر به این پرسش ها ممکن است شما را نگران یا منفعل یا سرخورده ساخته باشد؟

 چگونه می توانید پرسش ها و درونیات خود را با دیگران در میان گذاشته و از نظرات دیگران مطلع شوید؟ شما هم اکنون به دنبال فرصتی برای ابراز درونیات خود هستید، به نظر می رسد که فرصتی فرا رسیده تا از انزوای خود خارج شده و ارتباط قوی تری با دیگران برقرار کنید.

رویایی که در آن مشغول یک گفت و گوی خوشایند هستید، می تواند به تمایل شما برای ایجاد صلح با درونیات خودتان نیز اشاره داشته باشد. این رویا به شما میگوید که چگونه می توانید به شکلی منطقی، ابعاد مختلف شخصیتی خود را شناخته و به جای سرکوب یا پنهان ساختن یا دوری جستن از آن ها، در جهتی مثبت از آن ها استفاده کرده و اجازه دهید تا نقش الهام بخش خود را ایفا کنند.

این رویا به شما میگوید که اختلاف نظر به معنای وجود ضعف در دیگری و کامل بودن شخصی دیگر نیست. اگر با یک فرد بر سر مساله ای جزئی به اختلاف برخوردید، به این معنی نیست که تمام افکار فرد مقابل اشتباه است. شما هم چنان ممکن است وجوه تشابه زیادی با این فرد بخصوص داشته باشید. پس اگر او را در رویای خود مشاهده کردید و از گفت و گو با او لذت بردید، بدانید که شما هم اکنون و از درون، با خود به صلح رسیده اید و تمایل دارید تا شناخت بیشتری نسبت به عادات مشترک خود با آن شخص بخصوص دست پیدا کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...