تعبیر خواب رمالی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب رمالی

بسیار اتفاق می افتد که در رویا های خود با سمبل هایی مرتبط با آینده نگری، تقدیر گرایی و طالع بینی مواجه می شویم. چنین رویاهایی می تواند به ترس درونی ما از اتفاقاتی که می تواند خارج از اراده ی ما رخ داده و زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهند اشاره داشته باشد. این رویا می تواند حتی توسط افرادی که به طالع بینی اعتماد نداشته و در زندگی بیداری از آن فراری هستند دیده شود. در این حالت باید بدانید که چنین رویایی، تصویرگر دیدگاه های جبر گرایانه و ترس ها یا امید های شما درباره ی اتفاقاتی است که می تواند در آینده رخ داده، و اراده و عملکرد شما را کنترل کند.

در کتاب لغت نامه ی دهخدا برای رمل منبعی ذکر شده که در اینجا می آوریم و آن کتاب «نفائس الفنون فی عرایس العیون» نوشته ی علامه آملی در جلد سوم می باشد. به طور کلی در هر شکل چهار نوع جایگاه داریم که به عنوان چهار عنصر طبیعت یعنی عنصر خاکی، عنصر آبی، عنصر هوا و سرانجام عنصر آتش در نظر گرفته می شود.

شایسته است بدانید که تعریف عناصر در علوم غریبه غیر از عناصر در علم شیمی است. در شیمی عنصر به ماده ای گفته می شود که تنها دارای یک اتم خاص باشد ولی در اینجا چهار عنصر یعنی عناصر تشکیل دهنده ی عالم از نظر ایشان (اهالی معتقد به علوم غریبه) که همان خاک و آب و هوا و آتش است که البته برای هر یک از این عناصر تفسیر غیر از تفاسیر شناخته شده در علومی مثل فیزیک، علم هیئت و غیره قائلند. مثلاً برای خاک تفسیری غیر از خاکی که ما می شناسیم قائلند. جایگاه اول را لحیان یا همان آتش می نامند. به همین منوال سه جایگاه دیگر را آبی، خاکی و هوایی

دیدن چنین سمبلی در رویا می تواند به تلاش شما برای یافتن نظم و ترتیبی خاص در امور مختلف اشاره داشته باشد. این رویا به شما یادآور می شود که ممکن است تمام امروز جهان بر اساس محاسبات و نظم و ترتیبی خاص به پیش بروند، اما بسیار طبیعی می باشد که علم محدود انسان، قادر به درک و دستیابی به عمق این نظم و محاسبات پیچیده ی مربوط به آن نباشد. این کل در هر صورت بی معنا و بی هدف نیست. بی هدفی در انسان احساس ترس را ایجاد می کند. تجسم این که زندگی هیچ معنایی ندارد، می تواند نوعی ترس یا پوچی را در شخصیت رویابین ایجاد کند. به هر صورت این رویا از شما می خواهد تا پیچیدگی را پذیرفته و اجازه ندهید که سطحی نگری، شما را از درک و جست و جو باز دارد.

این رویا از شما می خواهد تا ترس های خود درباره ی وقوع اتفاقاتی که احساس می کنید خارج از اراده ی شما در حال رخ دادن هستند را شناخته و اجازه ندهید که تداوم این ترس ها، در شما احساس نگرانی و انفعال را ایجاد کند. شاید لازم باشد تا با شجاعت بیشتری با این ترس ها رو به رو شوید. ممکن است در این زمان و در زندگی بیداری، واکنش سرکوب و انکار را در پیش گرفته باشید. این رویا از شما می خواهد تا به جای انکار، با خودتان صادق بوده و این ترس ها و ریشه ی به وجود آمدنشان را بررسی کنید و اجازه ندهید که تداوم آن ها، آرامش روانی شما را مختل کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...