تعبیر خواب تابو

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب تابو

این مطلب ، به طور کلی به تعبیر روانشناسی ظهور رفتار های تابو در خواب می پردازد .

تابو به آن دسته از رفتار ها ، یا کنش هایی گفته می شود که با عرف و سنت جامعه متضاد باشد . از طرفی ممنوع شناخته شده و در صورت بروز، مورد نفرت و انزجار دیگران قرار بگیرد .

ظهور رفتار های تابو در خواب ، غالبا به بخشی از شخصیت فرد اشاره دارد که میل به نوعی هنجار شکنی یا بروز رفتار هایی پذیرفته نشده را دارد ، اما نه در مورد تابو های جامعه ، در واقع تابو هایی که در خواب ظاهر میشود به صورت سمبلیک به ابعاد گوناگونی از گرایشات ، افکار و حالات شما در روابط صمیمانه و زندگی روزمره می پردازد .

شناسایی رفتار های تابو در خواب ، به سیستم کلی افکار شما بستگی دارد . جامعه ای که در خواب مشاهده میکنید ، خلاصه ای از تمام افکار شما و رفتار تابویی که می بینید و رو به رو شدن با آن، شما را شوکه کرده است ، سمبل افکار یا تمایلاتی هستند که در محدوده ی ذهن شما ، ممنوع و منزجر کننده شناخته شده اند . پس به این ترتیب ، در مواردی ، تابو های فکری شما می توانند از ماهیت غلطی برخوردار باشند . همان طور که در دنیای واقعی ، برخی تابو های جوامع ، غیر منطقی به نظر می رسند و همان رفتار های تابو در جامعه ای دیگر ، تابو محسوب نشده و کاملا عادی به نظر می رسند .

واژه ی تابو از زبان تونگا که یکی از زبان های پلی نزی است وام گرفته شده است . به عقیده ی اهالی جزایر پولینزی ، برخی اشخاص یا اشیاء (مانند کشیشان ، جادوگران ، اجساد مردگان ، زنان زائو ، زنان در دوران قاعدگی ، روسای قبیله و ...) دارای قوه ای مقدس و مافوق طبیعی هستند ، به طوری که نزدیک شدن به آنها ممکن است خطر های بزرگی مانند جنون ، بیماری یا مرگ را به وجود آورد .

رفتار های تابو در خواب می توانند اشاره به رفتار یا افکار و گرایشاتی داشته باشند که فرد در دنیای واقعی ، در مقابل این افکار ، مقاومتی دو پهلو دارد . ممکن است در ظاهر تمایلی به قبول کردن آن ها نداشته باشد اما علاقه و میل درونی نسبت به پذیرش و یا کنجکاوی در مورد آن افکار را داشته باشد .

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...