تعبیر خواب آه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آه

آه می تواند به صورت سمبل افسوس و ناراحتی و وجود این احساس در شما اشاره داشته باشد. ممکن است در این زمان به خاطر مساله ای دچار سرخوردگی و یاس شده باشید. آه می تواند به صورت صدا و از کلام شما یا فرد دیگری خارج شود و احساس افسوس را در شما ایجاد کند. ممکن است در این زمان و در زندگی بیداری، به صورت نا خود آگاه از بابت موضوعی ناراحت و ناامید باشید و احساس افسوس بر شما غلبه یافته باشد.

ممکن است با وجود احساس فقدان دست و پنجه نرم کنید و احساس کنید که قادر به جبران اتفاقات گذشته نیستید. این خواب از احساس درونی شما پرده برداری میکند. موضوعی که در حالت هوشیاری متوجه آن نیستید.

این خواب از شما می خواهد تا احساسات درونی خود را شناخته و متوجه شوید که چه مسائلی این احساس افسوس را در شما ایجاد کرده است. ممکن است این احساس در نتیجه ی یک شکست عاطفی یا شغلی ایجاد شده باشد و شما را موقتا متوقف کرده باشد. علت افت کیفیت زندگی و عملکردتان در زندگی و زمینه های تحصیلی و شغلی را جست و جو کرده و اجازه ندهید که فقدان ها بر عملکرد شما تاثیر منفی بگذارند.

زمانی که آه به صورت سمبل کلامی ظاهر می شود

این خواب نوعی کلام است و می تواند بازنمایی یک اتفاق به صورت تجسم کلامی باشد. زمانی که با یک خواب مرموز رو به رو می شویم در تلاش هستیم تا مفهوم آن را بیابیم و در فکر فرو می رویم که این رویا و اتفاقات ، به چه موضوعی اشاره دارند. کلمات می توانند اشاره به یک اتفاق داشته باشند که برای شما به صورت سمبلیک محفوظ مانده است و روحیات و زندگی روزمره ی شما را تحت تاثیر قرار داده است. مثال هایی از این احساس را در زندگی بیداری نیز شاهد هستیم.

 به طور مثال ممکن است همیشه با یادآوردن کلمه ی بروشور، به یاد بیماری هپاتیت بیوفتید. چون در گذشته، کلمه ی بروشور را با بروشوری با موضوع هپاتیت شناخته اید. کلمات در رویاهای ما نیز به همین شکل عمل می کنند. معنای آن ها غالبا با احساسات و خاطرات شما و برداشت شما از آن کلمه گره خورده است.

اگر رویایی که می بینید به گونه ای باشد که به طور مستقیم به بازسازی اتفاقی دردناک بپردازد که در گذشته برای شما اتفاق افتاده باشد، تفسیر این رویا با اتفاقی که به نظرتان مرموز است متفاوت می باشد. بازسازی عینی اتفاقی افسوس برانگیز، به طور مستقیم به عامل به وجود آورنده ی احساس یاس و ناکامی شما اشاره دارد.

 این به این معناست که شما درباره ی دلیل احساس افسوس خود آگاه هستید و در تلاش هستید تا این احساس را برطرف کنید. در این حالت باید توجه داشته باشد که این رویا نوعی آزمون ذهنی و تلاش هوشمند شما برای یافتن راه حل برون رفت از این احساس ناخوشایند می باشد.

آه و احساسات فراموش شده

برخی بر این باور هستند که اساسا پدیده ای به اسم فراموشی وجود ندارد. ذهن ما صرفا مسائل ناخوشایند را انکار می کند. مسائل بغرنج پس زده شده و دیگر در حالت هوشیار تحلیل نمی شوند. ذهن ما در دوره ای قادر نبوده است تا مساله ی بغرنجی را حل کند پس آن را کنار گذاشته است. این خاطره در ناخودآگاه محفوظ می ماند و محرک هایی می توانند دوباره این خاطرات را برای شما زنده کنند. آه کشیدن در رویا می تواند به یکی از این خاطرات گمشده اشاره داشته باشد.

در مجموع می توان گفت که آه اشاره ای صریح و روشن به نوعی احساس فقدان دارد که در زندگی خود با آن دست و پنجه نرم می کنید. درباره ی این احساس فقدان از خود پرسش کرده و به دنبال رفع آن باشید. از ایده های خود استفاده کنید یا دست به ریسک بزنید. 

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...