تعبیر خواب آشپزی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آشپزی

آشپزی در رویا می تواند با سمبل آشپزخانه و مواد غذایی مرتبط باشد. مواد غذایی در رویا استعاره از غذای روح هستند. منابع و داده هایی که نیاز های روانی ما را برطرف می کنند. در واقع آن ها ضامن سلامتی ما هستند. گرچه به عنوان یک دارو تجویز نمی شوند اما به طور روزمره به آن ها نیاز داریم و باعث جلوگیری از بروز بسیاری از بیماری ها می شوند.

زمانی که در رویا با سمبل هایی مرتبط با غذا رو به رو می شوید، در واقع در حال شناخت راهی برای رفع نیاز های فکری و روانی خود هستید.

هنگامی که در رویا مشغول آشپزی هستید، در حال شناخت و تجربه ی نوع جدیدی از خلاقی در زندگی خود هستید. خلاقیتی که ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، در حال گسترش و شناخت آن باشید. این خلاقیت می تواند زمینه های مختلفی از زندگی شما را شامل شود. مثل فردی که در محیط شغلی، به دنبال پیدا کردن راه های جدیدی برای بروز و به جریان انداختن ایده های خود است.

در تعبیر خواب روانشناسی، آشپزی راهی به سوی فردیت است. در آغاز زندگی، مادر هایمان چیز هایی برای ما درست می کردند که فکر می کردند دوست داریم و در اکثر مواقع نیز اشتباه می کردند. از این رو نمی توانستیم هر چه دوست داریم، بخوریم. بنابراین مجبور بودیم سال های سال چیز هایی بخوریم که خوشحالمان نمی کردند.

 بخشی از فرد بودن و نه صرفا وجود داشتن، به یادگیری شیوه هایی مبتنی است که به ما اجازه می دهند جزئیات جهان بیرونی را در هماهنگی با جهان درونی خود بچشیم.

یاد گرفتن نقاشی نقشی مهم در این موضوع ایفا می کند. زیرا نشان از سرسپردگی ما به همسو ساختن بدن مان با باور های حقیقی و امید هایمان دارد. ما دیگر در غذا خوردن و پذیرفتن آنچه جهان به ما عرضه می کند، منفعل نیستیم بلکه یاد می گیریم، نیاز های خود را تعریف کرده و مطمئن باشیم خودمان می دانیم چگونه آن ها را تامین خواهیم کرد. برخی از ما در به کار بردن کلمات مهارت کافی نداریم.

می خواهیم منظور خودمان را منتقل کنیم اما موفق نمی شویم. مثلا دوست داریم از کسی قدر دانی و تشکر کنیم یا بخش های پیچیده ای از خودمان را برای کسی ابراز کنیم. می خواهیم آن ها از تخیلات، مهارت ها یا علاقه ی ما به شفافیت و رک گویی آگاه باشند.

اما آنچه را به سختی می توان با کلمات ادا کرد، می توان از طریق غذا منتقل کرد. پنه ی مرغ با ریحان تازه می تواند به اندازه ی نوشته ای عاشقانه  و طولانی، گویای علاقه ی ما به شخصی باشد. قارچ کبابی می تواند به معنای نوعی خوشامد گویی صمیمانه باشد.

مرغ سوخاری می تواند به معنای هماهنگی بیشتر بین اعضای خانواده باشد. شربت انبه به همراه تکه های مربع شکل شکلات سیاه، شکلی از آرمان شهر را مجسم می کند.

غذا نیز مثل موسیقی بی پرده و بی واسطه است و می تواند چیز های مهم بگوید، بدون این که لازم باشد از زبان ملال آور روزمره استفاده کند. چنین رویایی از شما می خواهد تا نیاز های روانی خود را شناخته و به طور روزمره به رفع آن ها بپردازید. سعی کنید از روش هایی که بیشتر خوشایند طبعتان هستند، برای رفع این نیاز ها استفاده کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...