تعبیر خواب آزار

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آزار

آزار و اذیت در خواب سمبلی رایج بوده و در بیشتر موارد به ترس ها و اضطراب ذهنی بی مورد شخصیت فرد می پردازد. توجه داشته باشید که در خواب به چه علت مورد آزاد و اذیت قرار گرفته اید؟ این آزار از جانب چه کسانی می باشد؟ واکنش شما در هنگام برخورد با این افراد چیست؟ این احساس ناراحتی در خواب نماد ترس ها و ناراحتی هایی است که در زندگی بیداری خود در حال تجربه ی آن ها هستید. چیزی در ذهن شما باعث این ناراحتی شده است که شاید لازم باشد تا در مورد آن صحبت کرده و آزادانه به ابراز موضوعی که باعث ناراحتی شما شده است بپردازید.

رویایی که در آن به شما در اثر آزار و اذیت صدمه ای وارد شود، نشان دهنده ی احساسات سرکوب شده یا احساسات آسیب دیده و مجروحی می باشد که روان شما را دچار ناراحتی کرده اند. این خواب از شما می خواهد تا به روش های منطقی به درمان این احساسات آسیب دیده بپردازید.

اگر در خواب با یک جراحت ناشی از اذیت و آزار قدیمی رو به رو شوید؛ این خواب پیامی از جانب ضمیر شما درباره ی زخم ها و صدمه های قدیمی می باشد. در این زمان لازم است تا به درمان آن ها بپردازید. این که این جراحت بر کدام یک از اعضای بدنتان واقع شده نیز دارای اهمیت می باشد. زخمی بر دست نشان دهنده ی مساله ای است که بر قدرت تاثیر گذاری و عمل گرایی شما تاثیر منفی گذاشته. زخمی بر پا نشان دهنده ی آسیبی هست که بر اراده و ایستادگی شما برای عبور از موانع تاثیر نهاده.

اگر در خواب مشاهده کنید که از جانب دوستانتان مورد آزار و اذیت قرار می گیرید، باید توجه داشته باشید که دوستان شما می توانند سمبل ابعاد مختلف شخصیتی شما باشند که به دلیل تناقضایی که در شخصیت شما به وجود آمده، باعث ایجاد تنش و ایجاد اضطراب در شما شده اند. این خواب از شما می خواهد تا تناقضات شخصیتی خود را شناخته و اجازه ندهید که این اختلافات و جنگ های درونی شما را منفعل سازد. شاید لازم باشد تا برخی از این افکار را برای همیشه فراموش کرده و کنار بگذارید همان طور که در بیداری بهتر است از افرادی که بر ما تاثیر منفی گذاشته و باعث ناراحتی ما می شوند فاصله گرفت. این خواب به شما هشدار می دهد تا آرامش خود را به خاطر افکار غیر مهم و ضد و نقیض مختل نکنید و اجازه ندهید که جمع شدن و زیاد شدن این افکار، شما را دچار مشکلات جدی تری کند.

اگر در خواب مشاهده کنید که توسط شریک عاطفی تان مورد آزاد و اذیت قرار می گیرید، باید توجه داشته باشید که این فرد، سمبل دیدگاه های شما درباره ی مسائل عاطفی و روابطتان با جنس مخالف می باشد. ممکن است در مسیر استدلال های فکری خود دچار تناقضات و ناراحتی هایی شده باشید که ناشی از نگاه غیر منطقی و افکار بدبینانه ی شما نسبت به مسائل عاطفی باشد. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که ریشه ی این دیدگاه های منفی از کجا نشات می گیرد؟ چه مقدار از این دیدگاه ها  کاذب و منفی می باشد؟ چگونه می توانید با در میان گذاشتن احساسات و خواسته های خود با شریک عاطفی تان، از به وجود آمدن سو تفاهم و بدبینی بیشتر جلوگیری کنید؟

رویایی با موضوع آزار و اذیت می تواند به احساسات انتقام جویانه ی فرد نسبت به جنس مخالف باشد. ممکن است احساس کنید که حقوقتان توسط فردی از جنس مخالف نقض شده یا مورد سوء استفاده قرار گرفته اید. این اتفاقات ناراحت کننده ممکن است باعث به وجود آمدن نفرت شما نسبت به همه ی افرادی باشد که از جنس مخالف شما هستند. ممکن است احساس کنید که چیزی یا کسی در جهت از بین بردن اعتماد به نفس و آرامش احساسی شما تلاش می کند. همچنین رویاهایی با مضمون تجاوز برای افرادی که در واقعیت مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند رایج است. با تکرار این خواب ها بهتر از به یک مشاور یا روانشناس مراجعه کنید.

اگر در خواب خوده شما عامل آزار و اذیت دیگران شوید، این خواب می تواند به اختلالات رفتاری و جنسی یا عدم اطمینان شما به سلامت رفتاری تان اشاره داشته باشد. اگر در خواب شاهد آزار و اذیت دیگران باشید، این خواب می تواند به بی تفاوتی شما نسبت به اتفاقاتی که در اطراف شما در حال رخ دادن است اشاره داشته باشد. همچنین این خواب به شما یادآور می شود که نتیجه ی این عدم توجه می توان در آینده ی برای خوده شما نیز مشکل آفرین شود.

اگر در خواب خوده شما عامل آزار و اذیت یا تجاوز به دیگران باشید، این خواب به تلاش شما برای تسلط یافتن یا سوء استفاده از دیگران در دنیای واقعی اشاره دارد. و می تواند محیط شغلی و تحصیلی شما را نیز شامل شود. با دیدن این خواب باید به آن دسته از افکار و گرایشاتتان درباره ی تمایل به تصاحب و تسلط به دیگران مراجعه کنید. شاید لازم باشد تا آن ها را مورد بررسی قرار داده و انگیزه ی خود از این تمایلات را بررسی کنید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که چه مقدار از تمایلات شما درباره ی تملک و تسلط بر دیگران منطقی می باشد؟ چه مقدار از این تمایلات مطابق اخلاق می باشد؟ چگونه با بروز این رفتار ها دیگران را از خود رنجانده و دور می کنید؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...