تعبیر خواب آرایش کردن

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب آرایش کردن

آپدیت 2022

ممکنه خوابی با موضوع آرایش کردن رو در موقعیت ها و به شکل های مختلفی ببینید. به طور مثال ممکنه ببینید قبل از رفتن به مهمونی یا عروسی مشغول آرایش هستید. ممکنه خواب ببینید که روی آرایش چشم یا لب های خودتون تمرکز بیشتری دارید. ممکنه خواب ببینید که یه وسیله ی آرایشی فاسد شده یا آرایش شما به مشکل خورده و اونطور که دوست داشتید از آب در نیومده. اما این سوال پیش میاد که چرا ما خواب هایی با موضوع آرایش کردن میبینیم و این خواب ها چه مفهومی دارن؟
این خواب میتونه توسط هر فردی دیده بشه حتی افرادی که در واقعیت علاقه خاصی به آرایش ندارن و وقت خاصی رو صرف این کار نمیکنن. خوابی با موضوع آرایش کردن داره در مورد یک سری عادت ها و رفتار های سطحی صحبت میکنه که آدم ها بیشتر از اونچه که لازمه تحت تاثیرش قرار میگیرن. شما میدونید که آرایش خوب نماد داشتن اخلاق و درونیات خوب نیست. اصولا هیچ ارتباطی بین آرایش ظاهری و زیبایی درون وجود نداره. ممکنه برخی افراد باشن که باطن خوبی داشته باشن و آرایش خوبی هم داشته باشن اما ممکنه برخی هم باشن که اصلا قصد و هدف خوبی درون قلبشون نباشه اما آرایش خوبی انجام بدن.
در زندگی واقعی هم ما به نحوی میتونیم ظاهر رفتار و اخلاق خودمون رو آرایش کنیم. مثلا به این فکر میکنیم که چه عادت ها و رفتار های خاصی رو برای تحت تاثیر قرار دادن دیگران از خودمون نشون بدیم؟ چطور با ادبیات جالب و متفاوتی توییت بنویسیم یا پست های اینستاگرامی رو اشتراک بذاریم؟ با خودمون فکر میکنیم که چطور پست های بهتری بنویسیم تا کانال تلگرام ما مخاطب بیشتری پیدا کنه؟ اینا همه اش میتونه در قالب خواب هایی با موضوع آرایش کردن ظاهر بشه. در واقع آرایش کردن در عالم خواب ارتباط خاصی با آرایش چهره و خرید لوازم آرایشی در واقعیت نداره و بیشتر در مورد اون احساسات و ایده های شما برای بهتر ظاهر شدن در نظر دیگران به لحاظ عادت و رفتار اشاره داره.
همونطور که آرایش چهره در دنیای واقعی یک امر ضروری نیست و بیشتر به سلیقه و علایق یک آدم برمیگرده، آرایش های رفتاری هم چندان موضوعات ضروری ای نیستن و اصل و اساس برخورد با دیگران و جامعه این هست که ما قصد و نیت خوبی داشته باشیم و وجهه مون هم باعث آزار و اذیت نشه. همونطور که شما در واقعیت میتونید با چهره ای بدون آرایش در جامعه ظاهر بشید و این موضوع ایراد خاصی نداره اما مثلا نمیتونیم در اداره یا مدرسه، لباس هایی با بوی بد بپوشیم.
پس در عالم خواب توجه کنید که پرداختن به آرایش چقدر داره وقت و انرژی شما رو میگیره و ایرادات خواب رو درک کنید. به طور مثال اگر در خواب ببینید که وسیله آرایشی که استفاده میکنید فاسد هست به این معنیه که دارید یک ایده ی اشتباه رو به کار میگیرید تا بتونید دیگران رو تحت تاثیر قرار بدید یا به عنوان یک شخصیت بهتر و محبوب تر ظاهر بشید. ممکنه تصمیم گرفته باشید که برای بهبود وجهه ی خودتون کارهای منفی یا ناسالمی رو انجام بدید یا با افرادی رفاقت کنید که انسان های خوش نیتی نیستن یا رفتار های بیمارگونه دارن. هر رفتار و عادتی که در پیش میگیرید حتی انجام یک بازی اندرویدی ساده اگر ناسالم یا فاسد باشه میتونه به سلامت روان شما آسیب بزنه. ممکنه ظاهر برخی از این ایده ها بسیار پر زرق و برق و زیبا باشه. درست مثل وسایل آرایشی که اغلب ظاهری زیبا و رنگارنگ و لوکس دارن اما در باطن فاسد باشن و استفاده ازشون سلامتی شما رو به خطر بندازه. پس مراقب باشید که گول ظاهر زیبای هیچ ایده ای رو نخورید.
ممکنه در عالم خواب ببینید که درگیر آرایش بخش خاصی از صورت خودتون هستید مثل چشم ها، لب ها، یا مثلا خواب ببیند که در حال رسیدگی به ناخن ها و لاک زدن هستید. باید بدونید که هر کدوم از اندام ها و بخش های بدن میتونن یاداور یک سری از توانایی و رفتارهای ما باشن. به طور مثال اگر خواب دیدید که وسایل آرایشی در نهایت به دندان های شما صدمه زدن به این معنیه که یک عادت یا رفتار منفی در واقعیت داره باعث میشه تا قدرت قضاوت کردن شما به خطر بیوفته. برای درک بیشتر خوابی با موضوع دهان و دندان میتونید به بخش تعبیر خواب دندان و بخش های مشابه مراجعه کنید.
پس با یک نتیجه گیری کلی میشه گفت که آرایش کردن نماد اونچه هست که برای بهبود موقت ظاهر شخصیت خودمون به کار میگیریم اما این ایده ها چندان مهم نیستن و ذات ما رو تعیین نمیکنن. اشتباهی که بعضی از ما آدم ها مرتکب میشیم اینه که درون این تصمیمات غرق میشیم و بیش از حد به ظاهر خودمون اهمیت میدیم و نکات اصلی رو فراموش میکنیم. همونطور که در واقعیت برخی افراد ممکنه در آرایش افراطی و هزینه کردن برای آرایشگاه و لوازم آرایش غرق بشن در حالی که میتونستن این وقت و انرژی رو صرف به دست آوردن چیزهایی کنن که برای زندگیشون و خوشحالی قلبیشون مفید تر هست.


تعبیر خواب آرایش کردن

آرایش کردن در خواب، سمبل پوشاندن ایراد یا نقصی باشد که در درون خود احساس کرده، و از بروز آن احساس نگرانی می کنید. ممکن است در تلاش باشید تا با ایجاد چهره ای دروغین از خود، به هدفی که مد نظرتان است دست یابید. در تعبیر خواب روانشناسی، آرایش غالبا به عنوان سمبلی منفی شناخته شده. از این جهت که با پوشاندن ماهیت وجودی و آن چه که با هویت فرد سر و کار دارد، مرتبط می باشد. زمانی که در خواب مشغول آرایش کردن هستید باید توجه داشته باشید که هم اکنون و در زندگی بیداری، در تلاش برای تغییر رویه یا پنهان کردن بخشی از هویت یا شخصیت خود هستید.

این خواب در حالت مثبت می تواند به ایجاد روحیه ای جدید و نشاط انگیز در شما برای به وجود آوردن رابطه ی عاطفی جدید، یا رونق بخشیدن به روابط فعلی تان باشد. در این حالت باید از خودتان بپرسید که با چه کار هایی می توانید فرد مورد علاقه ی خود را تحت تاثیر قرار داده و احساسی مثبت را در او ایجاد کنید. این خواب نشان می دهد که شاید لازم باشد تا به اصلاح برخی از خصوصیات اخلاقی خود بپردازید. این خصوصیات منفی ممکن است به مرور موجب به وجود آمدن سردی در رابطه شده باشند.

اگر در خواب مشاهده کنید که دیگری خود را به شکل عجیبی آرایش کرده است، این خواب به ترس شما از فریب و تظاهر اشاره دارد. ممکن است احساس کنید که افرادی دروغ گو و دو رو اطراف شما را پر کرده اند و این احساس منفی شما را در محیط کار یا رابطه ی عاطفی، منفعل و سرخورده کرده باشد. با دیدن این خواب باید به ریشه های ایجاد این بدبینی توجه کرده و اجازه ندهید که بدبینی کاذب، عملکرد شما را مختل کند.

اگر در خواب مشغول آرایش کردن خود باشید، این خواب به تلاش شما برای خوب جلوه کردن در برابر فرد مورد علاقه تان یا جمعی که به زودی با آن ها رو به رو خواهید شد اشاره دارد. البته آرایش در این خواب معنای ضمنی داشته و اشاره به سرپوش هایی دارد که بر روی اخلاق و روحیات خود قرار می دهد تا از فاش شدن وجهه ی نامطلوب آن ها جلو گیری شود. این خواب از شما می خواهد تا به اصلاح ریشه ای نقص و ایرادات خود بپردازید. از طرفی این خواب از شما می خواهد تا در ابراز خود صادقانه عمل کرده و از بیان آن چه که هستید، نترسید.

این که کدام بخش از صورت یا بدن خود را آرایش می کنید نیز دارای اهمیت است، به طور مثال رژ لب به گفته ها و سخنان شما مربوط است. آرایش چشم به نگرش و نگاه شما به مسائل روزمره مرتبط می باشد.

اگر در خواب مشاهده کنید که برای کوتاه کردن موهای خود به آرایشگاه مراجعه می کنید، باید توجه داشته باشید که شما در این خواب در حال آموختن این موضوع هستید که رسیدگی به وجهه ی زندگی و نگرش هایتان در معاشرت با دیگران می تواند مفید واقع شده و بر عملکرد شما تاثیر مثبت بگذارد. همچنین این خواب نشان می دهد که شما در حال حاضر پتانسیل و اعتماد به نفس لازم برای ایجاد این تغیرات را کسب کرده اید.

اگر در خواب مشاهده کنید که شریک عاطفی تان به شکل منزجر کننده و آزار دهنده ای به آرایش خود پرداخته است، این خواب به احساس بدی که نسبت به برخی رفتارهای او در شما وجود دارد اشاره می کند. ممکن است به خاطر برخی رفتار کوچک اما زننده، نسبت به او احساس بدی پیدا کرده باشید. این خواب از شما می خواهد تا ریشه ی این احساس بد را جست و جو کرده و ایجازه ندهید که این نگرش، بر روابط شما تاثیر منفی بگذارد. در واقع لازم است تا دلیل این دیدگاه های خود را جست و جو کرده و به قضاوتی منطقی درباره ی عملکرد شریک عاطفی خود بپردازید.

آرایش می تواند نماد وسواس بیجا در بی نقص جلوه کردن و کمال گرایی افراطی باشد که شما را موذب و محدود ساخته. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که چه ایرادات و تمایلاتی شما را ترغیب می کند تا بر روی ویژگی های خود سرپوش گذاشته و به سانسور خود بپردازید؟ چه مقدار از این ایرادات حقیقتا مشکلی بزرگ تلقی می شود؟ چه مقدار از وسواس شما غیر منطقی بوده و لازم است در مورد آن ها تجدید نظر کنید؟

در مجموع می توان گفت که آرایش با جنبه های ساختگی و غیر واقعی شخصیت و ایده های ما مرتبط است و می تواند به عنوان نوعی هشدار و تلنگر درباره ی رفتار هایی باشد که بر خلاف حقیقت انجام می دهید. به خصوص اگر فضای خواب مثبت نبوده یا از این که مشغول آرایش هستید چندان احساس خوبی نداشته باشید. آرایش می تواند اشاره به تلاشی بیهوده و دروغین داشته باشد که می تواند در طولانی مدت برای شما دردسر ساز شده و مشکلاتی را در محیط کار و روابط خصوصی تان ایجاد کند. این خواب پیامی از جانب ضمیر ناخود آگاه شما مبنی بر لزوم رو به رو شدن با حقیقت و پذیرش ضعف ها و کاستی هایی است که بعضا نقطه ضعف تلقی نشده و کاملا طبیعی و عادی می باشند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...