تعبیر خواب ورزش

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب ورزش

ورزش در خواب می تواند به تلاش شما برای کسب سلامت روانی مرتبط باشد. همان طور که ورزش در بیداری، موجب تقویت قوای جسمی و سلامت عملکرد جسم می شود. زمانی که در خواب، خود را مشغول ورزش کردن مشاهده می کنید، یعنی در تلاش هستید تا نوعی قدرت یا مهارت روانی را به دست آورید چرا که احساس می کنید این مهارت می تواند به شما کمک کند تا از مشکلات فعلی خود در زندگی بیداری گذر کنید.

تفاوتی ندارد که در خواب شما چه کسی مشغول ورزش کردن است. تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند. برای این که دلیل حضور سمبلیک دیگران را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به این اشخاص، چه احساس، فکر یا خاطره ای را در شما زنده می کند و درسی که از این افراد می گیرید چه ارتباطی با مشکلات و چالش های فعلی شما در زندگی بیداری دارد؟

در واقع این فرد و واکنشی که در خواب دارد، می تواند الهام بخش شما برای برون رفت از بحران های فعلی باشد. هر رشته ی ورزشی با توجه به این که کدام یک از اعضای بدن را بیشتر درگیر می کند و با چه هدفی صورت می پذیرد، دارای مفهوم خاصی است. در واقع رشته های ورزشی نشان می دهند که شما علاقه مند به تقویت کدام دسته از مهارت های خود هستید یا علاقه مند به پیگیری چه مهارت هایی می باشید.

اگر در خواب مشاهده کنید که فردی مرده در حال ورزش کردن است، باید بدانید که این فرد سمبل عادت ها و ارزش های فراموش شده ی شماست. ممکن است احساس کنید که عادت هایی را به کل کنار گذاشته اید و مدت ها پیش برخی عقاید در شما به پایان رسیده است. اما این خواب نشان می دهد که این ابعاد نه تنها در شما از بین نرفته اند بلکه همچنان زنده و به طور غیر مستقیم تاثیر گذار می باشند. این خواب از شما می خواهد تا ماهیت این ابعاد را شناخته و در صورت مثبت بودن، از آن ها برای گسترش زمینه های مختلف زندگی خود استفاده کنید.

ورزش در خواب می تواند به تلاش شما برای کسب اعتماد به نفس اشاره داشته باشد. مانند مشغولی شدن به یادگیری یک هنر که باعث سلامت روانی یا تخلیه ی افکار منفی در شما می شود.

اگر در خواب احساس کنید که با تلاش خود توانسته اید در یک مسابقه ی ورزشی پیروز شوید، باید بدانید که در حال حاضر، در حال آزمودن ذهنی ایده های مختلف خود هستید. این خواب از شما می خواهد تا به روش آزمون و خطا، ماهیت ایده های خود را ارزیابی کرده و در نهایت بهترین روش را برای رسیدن به اهداف خود مورد استفاده قرار دهید.

اگر در خواب احساس کنید که شما یا فرد دیگری در یک مسابقه ی ورزشی شکست خورده است، و از دیدن این خواب نوعی احساس فقدان، شکست یا ناراحی در شما ایجاد شود، باید بدانید که این خواب بازگو کننده ی ناراحتی فعلی شما از شکست یک ایده در زندگی بیداری حکایت می کند. این خواب از شما می خواهد تا ماهیت این ایده را شناخته و از ایده های جدید تری برای پیشبرد اهداف خود استفاده کنید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...