تعبیر خواب کمک به فقرا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب کمک به فقرا

ممکن است در خواب مشاهده کنید که شما یا فرد دیگری در حال کمک به افراد فقیر می باشید. یا حتی خود را در نقش یک انسان فقیر مشاهده کنید که فرد یا افرادی در حال کمک به او می باشند.

این خواب می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما باشد مبنی بر اینکه لازم است توجه بیشتری به خود و نقاط آسیب دیده ی روان خود داشته باشید.

در تعبیر خواب روانشناسی، انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند. پس وقتی بخشی از روان شما دچار ناراحتی یا آسیب شود، ممکن است یک فرد دچار ناراحتی و مشکل را در خواب خود ببینید. این خواب ها برای اندوهگین تر ساختن شما نیستند بلکه با تفسیر و بررسی آن ها می توانید کمک شایانی به خود عرضه دارید.

فقر در خواب می تواند نماد آن موقعیت ها و لحظاتی از زندگی باشد که شما شدیدا احساس کمبود اعتماد به نفس را تجربه می کنید یا لحظاتی که احساس می کنید یک انسان سطح پایین هستید که شکست خورده و از سمت دیگران رانده شده است.

سیاره ی ما پر از انسان هایی است که قادرند نقش ظالم را بازی کنند و به دیگران آسیب بزنند. این یک واقعیت است که هر یک از ما ممکن است بار ها در معرض آسیب قرار بگیریم اما این موضوع نیز یک حقیقت است که ما می توانیم درمان شویم.

حقیقت دیگری نیز وجود دارد که ما در چرخه ی تکاملی خود، می توانیم به آن سمت حرکت کنیم. حقیقت این است که انسان ها می توانند راهی را در پیش بگیرند که در آن هیچ یک نقش ظالم را بازی نکنند و کسی نیز قربانی ظلم و بدخواهی دیگران نشود. پس تلاش خود برای درمان شدن را دست کم نگیرید. این تلاش بخشی از چرخه ی تکاملی ماست که حقیقت سعادت را به واقعیت تبدیل می کند.

در رابطه با سمبل فقر و نیازمندی نیز، پیدا کردن راه حل تا حد زیادی به نوع جهان بینی و خلاقیت شما بستگی دارد. برای الهام گرفتن به دنیای واقعی توجه کنید. برخی عقیده دارند که کمک کردن به افراد فقیر کار درستی نیست، برخی نیز به بذل و بخشش های بی هدف می پردازند. شاید بهتر باشد تا منطقی تر به این مساله نگاه کنیم.

افراد فقیر و نیازمند با یکدیگر متفاوت می باشند. اگر بودجه ی کافی در اختیار داشته باشید و تعدادی فرد نیازمند پیش روی شما باشند، به چه شکل به آن ها کمک خواهید کرد که برای آن ها و زندگی ای که پیش رو دارند تا جای ممکن مفید باشد؟

هر چند بررسی وضعیت هر یک از افراد ممکن است زمان گیر و نیازمند صبر و حوصله باشد، اما در نهایت به نفع آن ها خواهد بود. حال نقاط آسیب دیده ی روان خود را در نظر بگیرید. آن اندوه و خاطرات آزار دهنده ی پراکنده ای که در زمان و موقعیت های مختلف سر باز می کنند و مشغول خودنمایی می شوند.

برخی انسان ها ممکن است به کمک قرص و دارو های قوی یا روش های کلی نگرانه اقدام به منهدم کردن این افکار منفی کنند اما احساسات درونی ما می توانند بسیار قوی و زیرکانه عمل کرده و موجودیت خود را حفظ کنند.

گاهی ریشه کن کردن و مبارزه با عامل آزار دهنده اجتناب ناپذیر خواهد بود و آشنایی با روش های مختلف درمان و مبارزه، از ویژگی های انسان های تکامل یافته است. ما زمان زیادی از افراد جنگلی که با کتک زدن افراد بیمار سعی بر درمان آن ها داشته اند فاصله داریم. حال ما قادر به شناخت و درمان بیماری ها به صورت نوع به نوع هستیم.

ما آن ها را تفکیک کرده و برای آن ها نام مخصوصی انتخاب می کنیم. ما ماهیت و شیوه ی تاثیر و علائم هر یک را شرح می دهیم. ما قادریم علت بروز هر مشکل و بیماری را در نهایت پیدا کنیم و برای هر یک، یک یا چند نوع درمان پیدا کنیم و از این فرایند نمی توان فرار کرد چرا که بقای ما به این تلاش و پویایی در کسب شناخت و گسترش علم وابسته است و هر روز ممکن است یک مشکل یا بیماری جدید پیدا شود و نیاز باشد که خلاقیت و تلاش جدیدی برای شناخت و پیدا کردن یک راه حل جدید در پیش بگیریم.

شما می توانید انتخاب کنید که در مقابل این جریان پر تکاپو و پویا چه شخصیتی از خود نشان دهید. زندگی می تواند لحظاتی داشته باشد که هیچ مقدار از ثروت، موقعیت اجتماعی یا جغرافیایی، یاری رسان فرد آسیب دیده نباشد. در این لحظات ما با ماهیت ذهن خود در تنهایی به سر می بریم.

اگر به سرکوب و نادیده گرفتن درد ها و احساسات منفی یا نقاط آسیب دیده ی روان خود بپردازید و آن ها را با خود به همه جا حمل کنید، در واقع از ذهن خود یک دشمن تمام عیار ساخته اید. اما یک فرد خردمند همچنان که دوست خوبی برای دیگران است، می تواند یک دوست خوب برای خودش باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...