تعبیر خواب عقب نشینی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب عقب نشینی

عقب نشینی در خواب ظاهر می شود تا شما را متوجه مسائلی کند که در زندگی بیداری در حال انصراف و عقب نشینی از رو به رو شدن با آن ها هستید. بسیار اهمیت دارد که در خواب خود از رو به رو شدن با چه چالشی عقب نشینی می کنید. همچنین ممکن است در خواب، افراد دیگری را در حال عقب نشینی مشاهده کنید. در این حالت باید بدانید که تمام انسان هایی که در خواب ظاهر می شوند، اشاره به ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودتان دارند. اگر در حین دیدن خوابی با موضوع عقب نشینی، با صحنه هایی از جنگ نیز رو به رو شوید باید بدانید که جنگ در تعبیر خواب روان شناسی، اشاره به ترس ها یا استرس های مهار نشده ی شما در زندگی بیداری دارد.

این خواب از شما می خواهد تا به طور موقت از محیط استرس زا و چالش هایی که در حال از بین بردن قوای فکری و روانی شما هستند دور شده و پیش از هر چیز به بررسی ریشه ی به وجود آمدن این استرس های فرسایشی بپردازید. ممکن است تضاد ها و درگیری های فکری به حدی در شما قدرت گرفته باشند که احساس کنید دیگر راهی منطقی برای برطرف کردن آن ها وجود ندارد.

این خواب از شما می خواهد تا به نوعی صلح درونی دست یافته و خود را به خاطر عقاید و صمیماتی که در گذشته داشته اید ببخشید. اجازه ندهید که احساس گناهکاری یا ترس، بیش از این در شما تداوم پیدا کرده و شما را نسبت به اهداف و انگیزه هایتان بدبین کند.

با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که در طول روز ها یا ماه های اخیر، چه مسائلی فکر شما را به خود مشغول داشته اند؟ این افکار چگونه شما را به چالش کشیده اند و شما را به سرکوب درونیات و خواسته هایتان ترغیب کرده اند؟ این افکار، چگونه در شما احساس ترس و بدبینی را ایجاد کرده اند؟

عقب نشینی زمانی رخ می دهد که گروه مبارزه طلب احساس می کند که دیگر ادامه ی نبرد به ضرر او خواهد بود و صرفا به عملی فرسایشی ادامه خواهد داد. ما در زندگی خود با نبرد های متفاوتی رو به رو هستیم. این نبرد ها ممکن است گاها هیچ جبه ی ظاهری نداشته و در افکار و روان ما رخ دهند اما به اندازه ی خود از ما انرژی سلب کنند. این خواب از شما می خواهد تا نبرد پیش روی خود را شناخته و در صورتی که احساس می کنید ادامه ی این نبرد نه تنها برای شما سودی ندارد بلکه در حال ضربه زدن به شماست، از پیگیری آن خودداری کنید.

ممکن است در این زمان در حال پیشبرد پروژه ای باشید که نتیجه ی آن برای شما از اهمیت بالایی برخوردار باشد اما احساس کنید که مشکلات و موانع زیاد، شما را متوقف کرده اند. این خواب از شما می خواهد تا این موانع را شناخته و درک کنید که چه مقدار از این موانع کاذب و ساخته ی ترس های خودتان هستند. اجازه ندهید که ترس یا احساس عدم اعتماد به نفس، شما را از ادامه ی پروژه باز دارد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...