تعبیر خواب غذا 2

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب غذا 2

غذا در رویا می تواند به غذای روح و فکر شما اشاره داشته باشد. غذایی که در رویا مشاهده می کنید یا مشغول خوردن آن هستید، در کمتر مواردی به رژیم غذایی روزمره ی شما اشاره دارد. به طور مثال اگردر رویا احساس گرسنگی را تجربه کنید، این رویا به نیاز روحی شما، به منبعی روحیه بخش اشاره دارد.

نیرویی که به شما قدرت و انگیزه ی روانی بدهد. شما هم اکنون متوجه نوعی ضعف روانی شده اید و در تلاش هستید تا این احساس فقدان را برطرف کنید. افرادی که در رویا مشاهده می کنید، به طور سمبلیک ظاهر میشوند و در کمتر مواردی، اشاره به فردی در دنیای واقعی دارند.

تعبیر خواب غذا

شما آن ها را مشاهده می کنید، چون در حال شناخت بخشی از شخصیت خود هستید. فردی که در رویا به شما غذا می رساند، اشاره به همان بعد شخصیتی در شما دارد که می تواند در این زمان، برای شما الهام بخش و کمک دهنده باشد.

این رویا از شما می خواهد تا اجازه ندهید که ضعف های روانی بر شما غلبه یافته و شما را از ادامه ی مسیر باز دارد. این خواب همچنین می تواند پیامی از جانب ضمیر ناخودآگاه شما باشد مبنی بر این که، لازم است تا به ایده ها و توانایی های فردی خود تکیه کرده و الهامات بیرونی و پیشنهادات دیگران را، در صورتی که شما را ناامید یا تنها گذاشته اند، به فراموش بسپارید.

آیا احساس می کنید که می توانید یک تولید کننده باشید؟ این رویا به شما می گوید که هم اکنون، ایده های خلاقانه یا هنرمندانه ی شما ، فرصت خوبی برای بروز و توسعه یافته اند. شاید بهتر باشد تا رویکرد جدیدی نسبت به توانایی های خود پیدا کرده و یین پیدا کنید که بروز آن ها، پیش از هر چیز، راهکاری برای کمک به خود شما می باشد.

اگر شما یک نویسنده، شاعر یا نقاش هستید، چنین رویایی به شما می گوید که به استعداد ها و ایده های فراموش شده و کنسل شده ی خود، اجازه ی بروز و ظهور دهید. گرسنگی، می گوید که ممکن است تا کنون برای توانایی های خود ارزشی قائل نشده باشید، چنانچه این رویا حامل پیامی از ناخودآگاه شماست مبنی بر اینکه بهتر است برای خودتان ارزش بیشتری قائل شوید و اجازه دهید ایده هایتان یکی پس از دیگری، در دنیای واقعی، ظهور و بروز یابند.

خوراکی ها گاها می توانند، اشاره به نوعی دانش نهفته داشته باشند. به خصوص در مورد حبوبات و غلات. چرا که کاشتن دانه ی گیاهان، باعث تکثیر و ازدیاد آن ها خواهد شد. در رویایی که گیاه یا دانه های گیاهی را به عنوان غذا استفاده  می کنند، در حال  درک مفهوم ازدیاد  علم و دانش در اثر توجه به استعداد ها و اشتراک گذاشتن آن ها با دیگران هستید.

هر سخنی که به زبان آورده می شود، هر کلمه ای که نوشته می شود، مانند دانه ای است که در خاک کاشته می شود و فرصتی برای تکثیر پیدا می کند.

غذا در فرهنگ عامه، گاهی صرفا به عنوان مایحتاج و ضروریات شمرده شده است. مفهومی که صرفا به سیر شدن و پر شدن شکم تکیه می کند. مفهومی بسیار سطحی برای غذا و انواع خوراکی ها قائل است.

در سمبل شناسی، به همان اندازه که در علم و پزشکی، برای انواع خوراکی ها ارزش قائل شده اند، برای خوراکی ها و غلات و حبوبات و روغن ها و ... معنا و مفهوم روحی و روانی وجود دارد. مواد غذایی در این حالت، صرفا دارای کالری و انرژی، یا وسیله ای برای پر کردن شکم نیستند، بلکه می توانند ارزش دارویی یا کمک دهنده برای سلامت روانی و جسمی باشند.

به همین ترتیب است که غذایی که عمدتا مصرف می کنیم، می تواند توصیف کننده ی عادات و فرهنگ ما باشد. ملت هایی که به مرور، از مواد غذایی به خصوصی، استفاده می کنند، از صفات و ویژگی های متفاوتی برخوردار می شوند، که این موضوع به تاثیر گوناگون مواد غذایی در روزمره و جسم و روان  انسان اشاره دارد.

غذا مثل موسیقی بی واسطه است و بدون نیاز به زبان ملال آور روزمره، چیز های مهمی می گوید. هر یک از ما به نحوی نا متوازن هستیم. مثلا یکی از ما بیش از حد متفکر یا احساسی است، دیگری صفات مردانه یا زنانه ی زیادی دارد و شخص دیگری بیش از حد آرام یا بی قرار است. غذایی که در رویا دوست داریم، غالبا همان چیزی است که کمبودی را در بدن یا روان ما جبران می کند، یعنی غذایی که در ما تعادل ایجاد می کند.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...