تعبیر خواب غذا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب غذا

غذا در خواب، به غذای فکری و منبع تامین افکار شخص اشاره دارد .

خواب هایی در مورد غذا ، اشاره ی مستقیم به افکار ، ایده ها و اعتقادات شخص دارند . سمبل غذا سعی میکند که فرد را در مورد ایده ها و عقایدش راهنمایی کند .

خواب غذا، خلاصه ای از وضعیت روحی فرد را بیان میکند .

تعبیر خواب غذا

تعبیر خواب بادام

دیدن یا خوردم مغز بادام ، نمادی از موفقیت و توانگریست . دیدن درخت بادام در خواب نوید خوشحالی و سرور است .

این سمبل میتواند پیام آور ازدواجی سرشار از شادی ، در آینده ی نزدیک باشد .

تعبیر خواب سیب

دیدن رویش سیب بر روی درخت ، سمبل دانش ، فرزانگی و کامیابی های ارزشمند است .

این میوه ، پاداش و هدیه ای در قبال دیدگاه های روشن شماست .

در ضرب المثل ها اینطور بیان شده که مصرف روزانه ی یک سیب ، شخص را از پزشک بی نیاز میکند . این سمبل میتواند اشاره به این موضوع داشته باشد که باید وقت بیشتری برای توجه به سلامت روحی خود صرف کنید .

اگر در خواب ببینید که در حال خوردن سیب هستید ، نشان دهنده ی هماهنگی ، خوشی و لذت ، حاصلخیزی و باروری است .

در کتب مذهبی، این میوه سمبل اشتیاق و گرایشات فرد در زندگی زناشویی است . علی الخصوص اگر این میوه ، در محیطی مانند باغ یا بهشت دیده شود .

دیدن سیب سبز ، نشانه ی علاقه ای در حال بلوغ ، یا عشقی است که هنوز به مرحله ی شکوفایی نرسیده است .

دیدن سیب فاسد یا گاز زده در خواب ، نشان دهنده این است که شما در تلاشید و هدفی را مد نظر گرفته اید که رسیدن به این هدف میتواند برای شما مضر و آسیب رسان باشد . سیب فاسد میتواند نماد بی مبالاتی و بی دقتی شما باشد .

تعبیر خواب زرد آلو

دیدن زرد آلو در خواب ، سمبلی از مسائل ناشناخته است . مسائلی که احتمالا در ذهن خود مشغول انکار و تکذیبشان هستید .

خوردن زرد آلو در خواب ، درباره ی بی دقتی هایی که ممکن است در آینده ی نزدیک مرتکب شوید هشدار میدهد .

اگر دیگران را در حال خوردن زردآلو ببینید، این خواب ، درباره ی وضعیت ناخوشایندی هشدار می دهد که ممکن است در آن شرایط قرار بگیرید .

تعبیر خواب مارچوبه

مارچوبه گیاهی گلدار است که به عنوان یک سبزی خوراکی به صورت خام یا پخته مصرف می شود .

سمبل مارچوبه در خواب ، دوره ای از موفقیت و کامیابی را نشان میدهد .

تعبیر خواب کیک تولد

دیدن کیک تولد در خواب ، اشاره به این موضوع دارد که  بهترین آرزوی شما ، پتانسیل تحقق را دارد . کیک تولد به تنهایی ، نمادی از آرزو های ارزشمند فرد است و در ترکیب با نماد های دیگر خواب، معانی متفاوتی میپذیرد .

از طرفی این خواب، نمادی از رضایت خاطر شخص در مورد شرکت در شادی های جمعی و برقراری تعامل با دیگران است .

تعبیر خواب زغال اخته ی آبی

گل های این گیاه استکانی و شکل زنگ هستند و به رنگ های سفید و صورتی رنگ پریده یا قرمز یا حتی گاهی سبز ، یافت میشود .

دیدن این میوه در خواب ، نمادی از زنده شدن آرزو ها و خواسته های دوران جوانی و بازیابی نیروی جوانی است .

این میوه ، نماد خوشبینی و امیدواری فرد نسبت به آینده است . از این رو ، این میوه میتواند نوید بخش تمام شدن دوره ای از رکود، یاس و ناامیدی باشد .

تعبیر خواب صبحانه

دیدن وعده ی صبحانه در خواب ، نشان دهنده ی شروع پروژه های جدید ، در عرصه ی زندگی است . این خواب میتواند درباره ی نحوه ی شروع پروژه و اتفاقات جدید ، نکاتی را مطرح کند . این خواب با توجه به نمادهای متفاوتی که در وعده ی صبحانه می بینید، تعبیر خواهد شد .

تعبیر خواب نان

دیدن نان در خواب ، اشاره به نیاز های اساسی و پایه ی فرد ، در زندگی واقعی دارد .

نان اشاره به تجارب مهم ، مثبت و باارزشی است که میتوانید در مسیر زندگی به دست آورید .

از طرفی این خواب ، بر لزوم بهبود وضعیت زندگی و رفاه ، تاکید دارد .

تعبیر خواب کره ی صبحانه

خوردن کره در خواب ، علاقه ی شما به پیشرفت و کسب تجارب خوشایند در زمینه های مختلفی از زندگی روزمره را نشان میدهد . این خواب از شما میخواهد تا در برابر مسائل انعطاف پذیر و پذیرای اتفاقات و جمع های خوشایند باشید .

تعبیر خواب کلم

دیدن باغچه ای پر از کلم ، نماد فضا و احساسی ضعیف و مایوس کننده است .

کلم معنای بی ارزش بودن و بی فایدگی را در بر دارد . خوردن کلم در خواب ، نمادی از بحث و کشمکش های منفعلانه با دیگران است .

تعبیر خواب کیک

دیدن کیک در خواب، یادآور کار مشارکتی و تقسیم وظایف است . این رویا یادآور میشود که تعامل خود در محیط کار را بالا ببرید. چه در محیط منزل و چه در محل کار ، از دیگران کمک گرفته و فشار کمتری را متحمل شوید .

کیک سمبل در خود فرورفتگی و دوری شخص از ابراز نگرانی ها و احساسات خود است .

در حالت مثبت ، این نماد بیانگر فضائل و کمالات و استعداد های رویابین است . این خواب اراده ی شخص برای دست زدن به کار های ارزشمند و بزرگ را نشان میدهد .

کیک در اینجا ، از سه ویژگی شیرین بودن، سبکی و بافت اسفنجی برخوردار است . آرد ، شکر ، تخم مرغ و کره چهار ماده ای هستند که بیش از مواد دیگر در کیک به کار برده میشوند .

اگر در رویا ، کیک خریداری کنید ، اشاره به دستاورد و هدیه ای ارزشمند دارد که در ازای کار و زحمت خودتان به دست خواهید آورد . این نماد به شما درباره ی ارزشی که باید برای خود قائل شوید یادآوری میکند .

تعبیر خواب آب نبات و شکلات

دیدن یا خوردن آب نبات در خواب، به خوشی ها و رفتار ها و صحبت های لذت بخش و ویژه اشاره دارد . آب نبات در اینجا به معنای شیرینی است که از مخلوط غلیظ شکر با آب ، به همراه افزودنی های خوش طعم کننده و رنگ دهنده ساخته میشود و به اشکال متنوعی مثل آبنبات چوبی ، آب نبات شکلاتی ، تافی، پاستیل ، آدامس و ... عرضه میشود . از طرفی این خواب میتواند نشانه ای از ولخرجی و افراط در خوش گذرانی های نامعقول باشد .

تعبیر خواب هویج

هویج سمبل فراوانیست و در حالت منفی، سمبل طعمه یا چیز جالبی است که سبب فریب ، و تطمیع فرد برای به دام افتادن می شود . در ادبیات ، این سمبل ، در کنار خرگوش، شناخته شده است . و خرگوش نماد درک انعکاسی است . اغوا شدن با هویج در خواب، نماد فردی با این ویژگی است .

تعبیر خواب گیلاس

این میوه نماد صداقت و درستکاری، حقیقت جویی یا اشاره به اتفاقات شیرین و دلپذیر است . این سمبل از شما میخواهد که نسبت به زندگی انعطاف پذیر و خوشبین باشید و از افکار جبر آلود و آلودگی های فکری رهایی یابید .

تعبیر خواب شکلات

شکلات نمادی از عشق ، جشن و سرور و هدایای مادی و معنوی ارزشمند است .

در حالت منفی نمادی از افراط و بی قیدی است . این خواب از فرد میخواهد که به رویه ای معقول و مطابق قانون عمل کند .

تعبیر خواب نارگیل

نارگیل سمبلی از هدایای مادی و دور از انتظار و غیر قابل پیش بینی است که باعث غافل گیری و شادی شخص خواهد شد .

تعبیر خواب کلوچه و شیرینی

کلوچه و شیرینی در اینجا ، اشاره به نان شیرینی است که از آرد گندم ، شکر و روغن تهیه می شود . این شیرینی در فرهنگ های مختلف ، به اشکال و طعم های مختلفی تهیه میشود .

در هر حال خوردن ، هدیه دادن یا دریافت شیرینی و کلوچه ، نشان میدهد که شما اجازه میدهید ، موضوعی بی اهمیت یا بی ارزش ، یا مشکلات ساده ، شما را به سطوح آورده و برنجاند .

اگر در خواب ببینید که مشغول پخت کلوچه هستید ، نشان دهنده ی احساس خوشبینی و رشد و ترقی و پیشرفت است . این خواب بیانگر تلاش شما برای ورزیدگی و ترقی در موقعیت فعلی تان است .

اگر در خواب، بدون مهارت و با ناشی گری ، مشغول پخت شیرینی و کلوچه باشید ، اشاره به این موضوع دارد که شخصی دیگر تلاش میکند تا موقعیت شما را تصاحب کند . به عبارت دیگر فردی در تلاش است تا اعتبار و موقعیت شما را از آن خود کند .

اگر در خواب بتوانید کلوچه و شیرینی را با مهارت کافی بپزید ، اشاره به محیط زندگی و کار شما و مردمی که با آن ها در رفت و آمدید دارد . این خواب بیان میکند که شما توان کنترل شرایط را دارید .

اگر در رویا ، مشغول خوردن کلوچه باشید ، که در آن ذرات شکلات وجود داشته باشد ، این خواب هشداری درباره ی بی دقتی و ولخرجی رویابین است .

اگر در خواب کلوچه ی شکلاتی بپزید ، اشاره به برقراری ارتباطی محرمانه و دوستانه با فرد مورد نظرتان دارد .

تعبیر خواب ذرت

دیدن ذرت در خواب ، نمادی از وفور ، رشد و حاصلخیزی است . این گیاه در ادبیات غرب سمبلی از موضوعات چرند و پیش پا افتاده است .

تعبیر خواب دسر

در فرهنگ های سراسر جهان ، پی غذا یا دسر که معمولا در پایان یک وعده ی غذایی مصرف می شود ، به طور معمول جزو مواد غذایی شیرین می باشد . از انواع دسر میتوان به کیک ، کلوچه ، میوه ، ژله ، بستنی ، فالوده ، پودینگ ، ماست ، بیسکوییت ، شیرینی ، پای ها و آبنبات ها اشاره کرد .

در هر حال دیدن دسر در خواب ، سمبل لطف و بخشش ، جشن و سرور و مزد و پاداش های خوشحال کننده است . دسر همچنین می تواند سمبل وعده های اغوا کننده و وسوسه برانگیز باشد .

تعبیر خواب تخم مرغ

اگر در خواب مشغول خوردن تخم مرغ باشید ، نشانگر حاصلخیزی و باروری ، تولد و نشان دهنده ی پتانسیل خلاقیت و نوآوری فرد است . این خواب نشان میدهد که اتفاق و حرکتی نو در شرف وقوع است .

دیدن املت در خواب ، نشان دهنده ی آماده شدن فرد برای اقدام به پروژه ای پیچیده و نسبتا دشوار است .

این خواب میتواند یادآور این موضوع باشد که باید مسئولیت کار ها و رفتار های خود را به طور کامل بپذیرید .

پیدا کردن لانه ای پر از تخم مرغ در خواب ، نمادی از احساسات آسیب پذیر و یا موقعیت شکننده و نا پایدار در زندگی واقعی است .

دیدن تخم مرغ های درخشان و براق در خواب ، نوید شروع جشن ها و محافل خوشحال کننده است .

دیدن تخم مرغ فاسد در خواب ، نشان دهنده ی فرصت های از دست رفته است . این خواب نشان میدهد عملکرد شما به گونه ای است که سبب میشود موقعیت با ارزشی را از دست بدهید . این خواب سمبل استعداد های تلف شده است .

از طرفی این خواب نشان دهنده ی موقعیت یا جریانی است که نیرو و اثر گذاری خود را از دست داده و شما همچنان به نگهنداری آن اصرار دارید . این خواب ، ماهیت و ارزش اصلی این موقعیت را نشان میدهد .

دیدن تخم ریزی ماهی در خواب ، نشان دهنده ی ایده های جدیدی است که در ضمیر ناخودآگاه شخص ، پدیدار خواهد شد .

تعبیر خواب انجیر

دیدن یا خوردن انجیر در خواب ، نشانه ی شروع دوره های جدید و خوشایند در زندگی رویابین است .

تعبیر خواب فندق

دیدن فندق در خواب نمادی از آسایش ، هماهنگی و اقدام به معاملات سود آور است . اگر در خواب مشغول خوردن فندق باشید ، نمادی از دوستان همدل و همراه است.

تعبیر خواب ماهی

اگر در خواب ببینید که مشغول خوردن ماهی هستید ، نشان دهنده ی اعتقادات و وضعیت روحی و معنوی، اقبال و خوشبختی شماست . ماهی سمبل توانایی و انرژی است . از طرفی خوراک فکری و معنوی فرد را بیان میکند . منابعی که روح شما برای رشد و بالندگی از آن تغذیه میکند .

اگر در خواب مشغول پاک کردن ماهی باشید ، نشان دهنده ی تلاش شما برای تغییر افکار و احساسات شخصی است . این خواب نشان میدهد که سعی دارید احساسات خود را در برابر دیگران سانسور کرده و مانع از ابرازشان شوید .

دیدن استخوان ماهی در خواب ، اشاره به بینش و افکار قدیمی فرد دارد که هم اکنون برای او روشن و واضح هستند .

تعبیر خواب آرد

آرد نماد چالشی جدید اما شادی بخش است . آرد نشان دهنده ی کار متمادی و پیگیر فرد برای به ثمر رساندن هدفی خاص است .

تعبیر خواب غذا

دیدن غذا در خواب اشاره به وضعیت جسمی و روحی فرد دارد . انواع مختلف غذا ، طیف گسترده ای از تعابیر و معانی گوناگون را در بر میگیرد .

به طور کلی میوه به بعد سرزنشگر فرد ، گوشت اشاره به غرایز حیوانی و سبزیجات مربوط به اشتغالات و فعالیت های سالم و طبیعی فرد دارد .

مواد غذایی منجمد ، به احساسات و افکار منجمد و منزوی فرد اشاره دارد . ذخیره کردن و انباشتن غذا در خواب ، ترس و نگرانی فرد در مورد محرومیت های عاطفی و اجتماعی را نشان میدهد .

خوردن غذای مانده در خواب ، اشاره به افکار منزجر کننده ای دارد که احساسات شما را انباشت کرده است . این خواب یاد آور نیاز شما به تخلیه ی احساسات و افکار کهنه را نشان میدهد .

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...