تعبیر خواب بذر قطونا

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب بذر قطونا

هر گیاهی که در رؤیا مشاهده می کنید، با تمام آناتومی و حیات آن مانند خواص، نقش آن در فرهنگ عمومی و تاریخچه ی کشت آن مورد بررسی و سمبل شناسی قرار می گیرد. بذر قطونا گیاهی شبیه به گندنا و گیاه برنج و از آنها باریک تر و کوچک تر است. از کنار ساقه ی های این گیاه، برگ های باریک بر می آید و سر آن ها خوشه ای مانند خوشه های گندم و بالای آن غلاف و در جوف آن تخم های آن قرار دارد. این گیاه در تابستان می رسد.

این گیاه بیشتر جنبه ی دارویی دارد و هنگامی که در رؤیا ظاهر می شود به تلاش شما برای کسب سلامت و آرامش روانی اشاره دارد. این گیاهِ دارویی مشهور به سه نوع سیاه و سفید و سرخ یافت می شود. بسیار اهمیت دارد که این گیاه را در رؤیا به چه رنگی مشاهده می کنید. سفید آن دارای طبع سرد می باشد. سیاه این گیاه باعث به وجود آمدن یبوست می شود و عدم استعمال آن توصیه می شود. دیدن رنگ سیاه در رؤیا می تواند نشانه ی عدم شناخت و احساس خطر و ترس باشد.

نام های دیگر این گیاه اسپرزه، اسفرزه، اسفیوس، شکم پاره، بذر قطور، بتکووبرغوثی و بارهنگ تخم مرغی است.اسفرزه دانه ی گیاهی است از خانواده ی بارهنگ که گونه های مختلفی دارد و گیاهی علفی می باشد. بلندی آن به ده یا چهل سانتی متر می رسد. گل های این گیاه به صورت مجتمع به شکل خوشه ای مدوری روی پایه های بلند در کنار برگ های قسمت های انتهایی ساقه به صورت سنبله هایی بر روی پایه ی بلند به رنگ سفید، سرخ و قرمز تیره ظاهر می گردند. دانه های آن خیلی ریز، حدود یک میلی متر و خیلی سخت است. دیدن این گیاه در رؤیا می تواند به تلاش شما برای یک پاک کننده ی روانی و فکری اشاره داشته باشد مخصوصا اگر دوره ای از افسردگی یا سرخوردگی را پشت سر گذاشته باشید.

در زبان بلوچی به آن دانیچک می گویند و این گیاه در بلوچستانِ ایران و پاکستان به وفور رشد می کند. بلوچ ها تخم این گیاه را جهت رفع اسهال با ماست مخلوط کرده و به بیمار می دهند که بسیار مؤثر است. میوه ی این گیاه پوشینه، شکوفا، دوخانه و محتوی معمولاً یک دانه ی کوچک، لغزنده و به رنگ قهوه ای در هر خانه است.

این گیاه به حالت خودرو روی چمن های خشک، چراگاه ها، مزارع رها شده، علف زار ها، کنار راه ها و جویبارها و بیابان های بایر دیده می شود. دیدن این گیاه در رؤیا می تواند پیامی از جانب ناخودآگاه شما درباره ی در دسترس بودن راه حل یا منابع الهام بخش باشد. راه حل چالشی که هم اکنون و در زندگی بیداری ذهن شما را درگیر کرده در نزدیکی شما است که کافی است به منابع در دسترس خود وچیز هایی که به ظاهر بی ارزش هستند توجه بیشتری داشته باشید. دیدن این گیاه در مواردی می تواند به نگرانی های شما درباره ی سلامت جسمی نیز اشاره داشته باشد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...