تعبیر خواب بابونه

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب بابونه

بابونه یکی از سبزی های معروف و مطر از تیره ی کاسنی می باشد که گیاه آن یکساله است و حداکثر به ارتفاع 40 سانتی متر می رسد. گلهای بابونه به رنگ زرد سفید است و پس از شکفتن کامل، منظره ای شبیه به چتر باز شده دارد. تمام قسمت های این گیاه معطر است ولی گل بابونه را که بیشتر به مصرف غذا و شفا می رسد در فاصله ی ماه های اردیبهشت تا مهر از ساقه جدا نموده، برای خشک کردن، به صورت قشر نازکی می گسترانند. ظهور این سمبل می تواند به دیدگاه های شما درباره ی سلامت روانی یا جسمی، گیاه خواری یا طب سنتی اشاره داشته باشد.

بابونه دارای یک ماده ی آبی رنگ به نام آزولن است. این ماده در مجاورت نور و هوا به تدریج سبز رنگ و قهوه ای می شود. در شیراز، برگ سبز بابونه را مانند شوید، با پلو پخته و به صورت سبزی پلو می خورند و از گل بابونه در تهیه ی بعضی غذاها استفاده به عمل می آورند.

دو قرن قبل از میلاد مسیح، پزشکان طب سنتی و در قرن اول میلادی، دیسکورید، دم کرده ی گل بابونه را به عنوان مدر، قاعده اور، زیاد کننده ی شیر، صفرابر، معالج سنگ کلیه، قولنج ها، بیماری های کبدی و نفخ روده ها به کار می برند. این رویا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی طب سنتی اشاره داشته باشد.

عده ای اطبای قدیم با تجربیات متعدد خود متفق القول تایید نمودند که گل بابونه اثر مدر، معرق، تنظیم کننده ی قاعدگی و رفع تاخیر آن، اثر صفرابر، اشتها آور، هضم کننده ی غذا، مقوی معده، بادشکن، تسکین درد و ضد تشنج دارد. دیدن این گیاه در رویا می تواند به دیدگاه های شما درباره ی طب سنتی یا سلامت روانی اشاره داشته باشد.

بابونه در رویا می تواند با سمبل نوشیدنی یا چای مرتبط باشد. دو گونه ی اصلی بابونه که به صورت دم کرده استفاده می شوند و برایشان خواص دارویی در نظر گرفته می شود عبارتند از بابونه ی آمانی و بابونه ی رومی. دیدن بابونه ی دم کرده در رویا می تواند به احساسات شما درباره ی دوستی و آرامش نیز اشاره داشته باشد.

در فرهنگ عمومی عقیده بر آن است که از دم کرده ی بابونه می توان برای مبارزه با افسردگی و اضطراب استفاده کرد. سمبل بابونه با شادی و احساسات بهاری گره خورده است و هنگامی که در رویا به صورت سمبلی مثبت ظاهر می شود، به احساس نیاز شما برای نو شدن و تازگی روانی اشاره دارد.

بابونه ها از دوران باستان به عنوان دارو مورد استفاده بوده اند و به صورت سنتی تحت نام عمومی بابونه در کتب گیاهی ذکر می شده اند. بابونه ی رومی بنا به گزارش، برای خوشبو کردن مومیایی رامسس دوم، فرعون مصر، مورد استفاده قرار گرفته و گفته می شود توسط رومیان در زمان تسلط بر انگلیس وارد بریتانیا شده است. انگلوساکسون ها از بابونه و احتمالا بابونه ی رومی به عنوان یکی از 9 گیاه مقدس خود استفاده می نموده اند. کولیپر بیماری های متعددی را بر می شمارد که بابونه بر آنها موثر بوده است. این بیماری ها عبارتند از زردی، تب ها، سنگ کلیه، قولنج، احتباس ادرار و التهاب روده. گیاهان بسیاری را بابونه قلمداد می کنند یا در بخشی از نام آن ها، بابونه یا کامومیل وجود دارد.

انواع وحشی بابونه عبارتند از: بابونه ی آلمانی، بابونه ی رومی، اقحوان متعفن و بابونه ی شاخص. بابونه ی رومی همان بابونه ای است که غالبا در کتب گیاهی انگلیس، از آن نام برده شده است.

با همه ی این اوصاف، ممکن است شما شکل نامعمولی از بابونه را در رویا مشاهده کنید که در زندگی واقعی، هرگز وجود نداشته است. چرا که در رویا هیچ چیز غیر ممکن نیست و تمام سمبل هایی که مشاهده می کنید دارای معنای روانی هستند. زمانی که در خواب با سمبل بابونه مواجه می شوید، باید توجه داشته باشید که رنگ و خواص و ویژگی های بابونه چگونه است و چه احساسی یا خاطراتی را در شما زنده می کند؟ این سمبل در زندگی واقعی شما چه نقشی دارد؟ در فرهنگ و جامعه ای که زندگی می کنید، این گیاه برای چه کاربرد هایی استفاده  می شود و چه مشکلاتی را از مردم برطرف می کند؟ مشکلات فکری ای که هم اکنون و در زندگی بیداری با آن مواجه هستید، چه ارتباط معنایی با مفهوم کمک دهنده ی بابونه هستند؟

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...