تعبیر خواب انگور

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب انگور

سمبل انگور از دیر باز با مفهوم خرد گره خورده است. درخت انگور یا نخل یکی از مقدس ترین و قدیمی ترین درختان میوه ی شناخته شده برای انسان است. به گونه ای که نام این میوه چهل و دو بار در قرآن تکرار شده و مسلمانان آن را از میوه های بهشتی می دانند. در مسیحیت برگ انگور سمبل و نشانه ی شهادت و روح خواص درخت انگور به اندازه ی روز های شهدایی است که در راه دیانت حضرت مسیح جان باخته اند. شاخه ی درخت انگور نماد ایزدان، کشاورزان و باروری است.

در تمام ادیان باستانی رسم بر این بود تا برای سپاس گذاری از نعمت های خدا، محصول خود را که انگور، انجیر، انار و زیتون بود به معابد ببرند و پس از نیایش خدایانی که مظهر درخت و گیاه بوده اند بین مردم تقسیم کنند. باقی مانده ی این رسم هنوز هم در بین کلیمی ها و ارامنه وجود دارد و با تغییراتی از اعیاد آن ها به شمار می آید. مراسم تبرک انگور در قدیم در تاکستان ها انجام می شد و پس از تبرک این میوه، سهمی هم به پرندگان اختصاص می یافت.

تعبیر خواب انگور سبز: انگور یک میوه ی خوراکی است و خوراکی در خواب با غذای روح و روان مرتبط است. یعنی اندیشه یا فکر یا فعالیتی که غذای ذهن و روان شما را تامین کرده و سلامت درونی شما را تضمین می کند. رنگ سبز در خواب می تواند با مفاهیمی مثل رشد و پویایی و طراوت در مورادی با کسب معنویت مرتبط باشد.

تعبیر خواب انگور یاقوتی: انگور یاقوتی می تواند به تلاش شما برای تقویت احساس اعتماد به نفس و احساس ارزشمند بودن مرتبط باشد. این خواب از شما می خواهد تا زیبایی و شکوه افکار و ایده های خود را قدر دانسته و از این قدرت روانی برای گسترش آرامش در زندگی خود کمک بگیرید.

تعبیر خواب انگور قرمز: رنگ قرمز در خواب می تواند با هیجانات و احساسات شور انگیز مرتبط باشد. این خواب می تواند به تلاش شما برای دست یابی به شیوه ای سرگرم کننده در یادگیری علم و دانش مرتبط باشد. همان طور که گفته شد انگور اشاره به غذایی دارد که برای تغذیه ی فکر و روان خود به آن احتیاج دارید. انگور قرمز در خواب به نیاز درونی شما برای کسب انگیزه و نشاط در زمینه های یادگیری یا درسی مرتبط است. شما هم اکنون در تلاش هستید تا روش های جالبی را برای پرورش ذهن خود کسب کنید. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون ودر زندگی بیداری، مطالعه در چه زمینه هایی باعث می شود تا انگیزه ی بیشتری کسب کرده یا احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید؟

انگور در خواب می تواند با طعم شیرین و مفهوم شیرین بودن مرتبط باشد. همان طور که خوراکی های شیرین می توانند برای ما در زندگی بیداری خوشایند باشند، و میوه های شیرین طعم های مختلفی نیز دارند، دیدن یا خوردن یک میوه ی شیرین در خواب می تواند به تلاش برای سرگرم شدن با دانش و مهارت مرتبط باشد. شما هم اکنون در حال درک این موضوع هستید که یادگیری مداوم باعث می شود تا سلامت روانی شما تامین شده و احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...