تعبیر خواب انار

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب انار

بسیار اتفاق می افتد که در خواب های خود با مواد خوراکی و میوه ها رو به رو شویم. خوراکی در تعبیر خواب، استعاره ای از غذای روح و روان است. برای تفسیر چنین سمبل هایی باید به نقش و اهمیت آن ها در فرهنگ عمومی و اعتقادات ملت های مختلف توجه داشت. انار در فرهنگ ایرانی با شب یلدا مرتبط است. بنا بر باور پیشینیان، در پایان این شب دراز، که اهریمنی و گجسته اش می دانستند، تاریکی شکست می خورد، روشنایی پیروز و خورشید زاده می شود و روز ها رو به بلندی می نهد. زایش خورشید و آغاز دی ماه را، آیین ها و فرهنگ های بسیاری از سرزمین های کهن، آغاز سال قرار دادند. به شگون روزی که خورشید از چنگ شب های اهریمنی رهایی می یافت و روزی سپند برای مردم به شمار می رفت.

کشاورزان و نیاکان ایرانی سرخی انار را به خورشید تشبیه کرده و این میوه ی بهشتی را نماد اصلی سفره ی شب یلدا قرار داده اند. به نوعی دیگر می توان گفت که انار میوه ی آناهیتاست و با زایایی، پرورندگی و آبادانی پیوند دارد و بیشتر شاعران ایرانی از انار بهره های فراوانی در سروده هایشان برده اند و با تشبیهات گران مایه، سرخی دانه های انار را به گونه های مختلف توصیف کرده اند.

انار نماد خنده نیز شناخته شده است. انار خندان نماد نهاد نیک است. برای انار نماد های دیگری هم در نظر گرفته اند. مثلا آن را نماد دل و دهان گفته اند. تشبیه انار به دهان نیز در میان شعرا مرسوم بوده است.

انار با دانه های فراوانی که دارد در میان ملت های مختلف به عنوان نماد استفاده می شود. دانه های درخشان و قرمز رنگ این میوه نماد افزایش، اطمینان و شکوفایی است. یکی از کشور هایی که میوه های انار را می توان در فرهنگ و تاریخ آن به شدت حس کرد کشور ارمنستان است. برای ارمنی ها انار یکی از معروف ترین نماد های این کشور است. در اساطیر ارمنی انار نماد فراوانی، شادی، ازدواج، باروری و خوشبختی است و آن ها انار را محافظ در برابر چشم بد می دانستند.

بعد از واقیع رعب انگیز نسل کشی در ارمنستان، خیلی از هنرمندان ارمنی در نوشته های خود با استفاده از واژه ی انار، احساس و امید خود به آینده ی کشورشان را نشان می دادند. ارمنی های معتقدند که انار، زنان را در مقابل ناباروری محافظت می کند و قدرت مردان را هم حفظ می کند. آن ها انار را میوه ی زندگی می دانند چون انار رسیده 365 دانه دارد که نشان دهنده ی تعداد روز های سال است.

این میوه ی سمبلیک، موضوع بسیاری از هنرهای این کشور است و همیشه الهام بخش هنرمندان مختلف بوده است.

تعبیر خواب انار سرخ: رنگ قرمز با احساس شور و هیجان و زندگی گره خورده است. این خواب می تواند به تلاش شما برای کسب انگیزه و آگاهی جدید در زمینه های احساسی و عاطفی مرتبط باشد.

تعبیر خواب انار برای زن باردار: این خواب می تواند به تلاش شما برای کسب آگاهی و انگیزه های روانی برای گرم نگه داشتن کانون خانواده اشاره داشته باشد.

تعبیر خواب انار خریدن: خرید و فروش در خواب می تواند با مفهوم اعتماد به نفس مرتبط باشد. این خواب از شما می خواهد تا برای نیاز های عاطفی خود ارزش بیشتری قائل بوده و اجازه ندهید که عدم اعتماد به نفس، شما را در راه برطرف نمودن این نیاز ها متوقف کند.

تعبیر خواب انار سبز: رنگ سبز می تواند با مفهوم رشد و خرد مرتبط باشد. این خواب همچنین می تواند به احساس انتظار و تلاش برای کسب آگاهی معنوی مرتبط باشد.

تعبیر خواب انار خوردن زن باردار: این خواب از شما می خواهد تا به نیاز های عاطفی خود توجه کرده و اجازه ندهید که انزوا باعث شود تا سلامت روانی شما به خطر افتد.

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...