تعبیر خواب گیاه شناسی

نوشته شده توسط:ارغوان | ۰ دیدگاه

تعبیر خواب گیاه شناسی

گیاهان در خواب نشان می دهند که شما چه دیدگاهی نسبت به رشد و شکوفایی استعداد ها و مهارت های خود دارید. این استعداد ها می توانند در زمینه های مختلفی از زندگی شما ظاهر شوند، مثل استعداد هایی که در زمینه های هنری دارید. بسیار اهمیت دارد که در طول دیدن این خواب، چه احساسی را تجربه می کنید و واکنش شما در هنگام دیدن گیاه چیست؟

ممکن است در خواب خود، سمبل گیاه را به شکلی استرس آور و نگران کننده مشاهده کنید، مثل دیدن گیاه غول پیکر گوشت خوار یا گرفتار شدن در بوته ها و پیچک ها و گیاه کاکتوس. این خواب به ترس درونی شما از قدرت گرفتن برخی مهارت های علمی یا هنری تان اشاره دارد که احساس می کنید می توانند برای شما دردسر ساز شوند.

اگر در خواب مشاهده کنید که در حال مطالعه ی ویژگی های یک گیاه هستید، یا خود را در مقام یک گیاه شناس مشاهده کنید، این خواب به تلاش درونی شما برای شناخت علوم و هنر هایی که در زندگی بیداری قادر به یادگیری آن ها هستید اشاره دارد. با دیدن این خواب از خودتان بپرسید که هم اکنون و در زندگی بیداری، در معرض چه انتخاب ها و فرصت های یادگیری ای قرار گرفته اید؟ کدام یک از آن ها با خواسته های شما مطابقت بیشتری دارد؟

اگر در خواب خود با گیاهان خوراکی رو به رو شوید، باید بدانید که خوراکی در خواب، استعاره از خوراک روح و روان می باشد. خوراک روح و روان یعنی داده هایی که در قالب علم، شناخت، کتاب، موسیقی و تجربه، از محیط خود دریافت می کنید. داده هایی که مطلقا مثبت یا منفی نیستند و لازم است خود به تنهایی، آن ها را تجزیه و تحلیل کنید.

هر گیاه خوراکی، با توجه به خواص و کاربرد هایی که دارد، دارای یک مفهوم روانی بخصوص می باشد. دیدن گیاه ناشناخته در خواب می تواند، اشاره به داده هایی داشته باشد که ماهیت آن ها برای شما مشخص نیست. این خواب از شما می خواهد تا پیش از پذیرش افکار مختلف، ماهیت و خاصیت آن ها را مورد بررسی قرار داده و از پذیرش کورکورانه ی آن ها خود داری کنید.

اگر در خواب خود، فرد دیگری را در مقام گیاه شناس مشاهده کنید، باید بدانید که این فرد، سمبل بخشی از افکار و شخصیت خودتان است. اگر این فرد را در زندگی بیداری بشناسید، توجه داشته باشید که فکر کردن به او چه احساسات یا افکار یا خاطراتی را برای شما زنده می کند؟ درسی که از این شخص می گیرید، همپوشانی بالایی با چالش های فعلی شما در زندگی بیداری دارد. اگر هویت این شخص برای شما ناشناخته باشد، باید بدانید که او سمبل ابعاد ناشناخته ی شخصیت شماست. این خواب می تواند به استعداد های شما در زمینه ی فلسفه ی علوم مرتبط باشد یا مطالعات و شناختی که در گذشته به دست آورده اید و از آن بی اطلاع هستید. خواب از شما می خواهد تا این ابعاد را درک کرده و از تجربیات خود برای برون رفت از مشکلات فعلی استفاده کنید.  

    هیچ نظری تا کنون برای این مطلب ارسال نشده است، اولین نفر باشید...