تعبیر خواب ژیمناستیک

نوشته شده توسط:ارغوان | ۲ دیدگاه

تعبیر خواب ژیمناستیک

ورزش، همان طور که در زندگی بیداری، آمادگی فیزیکی فرد را به چالش می کشد، زمانی که در خواب ظاهر می شود بازگو کننده ی مفهوم انعطاف پذیری از لحاظ روانی می باشد. برای درک دلیل حضور سمبل ژیمناستیک در خواب، باید به نقش و اهمیت این ورزش در شکل گیری فرهنگ عمومی مراجعه کرد.

هر ورزش با توجه به این که کدام دسته از اندام های بدن را درگیر می کند، دارای معنا و مفهوم خاص خود است. در واقع هر یک از اندام های بدن در خواب، اشاره به دسته ای از توانایی های روانی خودمان دارند. خوابی با موضوع ژیمناستیک به شما می گوید که ممکن است هم اکنون و در زندگی بیداری، درگیر چالش هایی باشید که شما را به تنگنا های ناراحت کننده ای کشانده باشد اما راه برون رفت از آن ها انعطاف پذیری می باشد.

این خواب از شما می خواهد تا آمادگی روانی خود را مانند یک ورزشکار، به طور روزمره حفظ کنید. یک ژیمناست باید به طول مداوم تمرین هایی را انجام دهد که ویژگی های انعطاف پذیری او را حفظ کند. پس اگر می خواهید پس از یک ماه از خودش خود در اداره یا از رشته ی تحصیلی خود دلسرد نشوید، آمادگی ذهنی و روانی خود را حفظ کنید و در مقابل چالش ها و موضوعات جدید به شیوه ای هنرمندانه و خلاقانه انعطاف پذیری نشان دهید.

این انعطاف پذیری روانی، همان ممارست شما برای به ثمر رساندن اهدافی است که باعث می شود نسبت به خودتان احساس بهتری داشته باشید. تفاوتی ندارد که در خواب شما چه کسی مشغول انحام تمرین های ژیمناستیک است، تمام انسان هایی که در خواب مشاهده می کنیم، سمبل ابعاد مختلف افکار و شخصیت خودمان هستند.

ممکن است در حالی خودتان را مشغول انجام ورزش های ژیمناستیک مشاهده کنید که در واقعیت، هیچ اطلاعی درباره ی این ورزش نداشته باشید. برای این که دلیل حضور سمبلیک دیگران را در خواب خود درک کنید، توجه داشته باشید که فکر کردن به اشخاص، چه احساس یا فکری را در شما زنده می کند؛ از طرفی این گونه افراد چگونه با چالش یا نگرانی شما در حال حاضر و در زندگی بیداری مرتبط می باشند؟ درسی که از این افراد می گیرید، چگونه الهام بخش شما برای برون رفت از بحران های فعلی در زندگی بیداری می باشد؟

همچنین این موضوع بسیار اهمیت دارد که در حین دیدن این خواب چه احساسات یا اتفاقاتی را تجربه می کنید. اگر خود را مشغول انجام تمرین های ژیمناستیک مشاهده کنید اما این خواب برای شما با تجربه ی درد و ناراحتی یا ضربه دیدن همراه باشد، نشان دهنده ی دردی روانی است که در اثر انعطاف زیاد در مقابل خواسته ها و انتظارات دیگران یا خواسته های غیر منطقی خودتان در حال تجربه اش هستید. این خواب از شما می خواهد تا منشا این خواسته های غیر منطقی را شناخته و اجازه ندهید که تداوم تن دادن به این انتظارات، باعث از بین بردن قدرت های روانی شما شود یا باعث شود که تحت فشار قرار بگیرید.

 • زینب علیخانی

  زینب علیخانی

  • ۱۴۰۰/۰۳/۱۴ - ۰۰:۳۲:۰۶

  خواب دیدم که روی سرم ایستادم و حتی حرکت میکنم به اندازه ۵ یا ۶ قدم یا حرکت و. با تعادل. کامل و. سبکی بدنم و. انعطاف بدنم و حبسیار خپب و. عجیب که انگار کنترل اش دست خودم نبود ممنون میشم پاسخ بدین تعبیرش رو

  پاسخ مدیر (arghavan ):   
  سر نماد ذهن و قدرت فکر هست که به ما کمک می کنه مسیر زندگی خودمون رو پیدا کنیم و به پیش بریم. استفاده از قابلیت های ذهن اما کار ساده ای نیست چونکه ذهن قابلیت های بی شماری داره و لازمه برای فعال کردن هر کدوم از این توانایی ها وقت و تمرکز زیادی به خرج بدیم.
  هر کدوم از ما ممکنه استعداد ذهنی خاصی داشته باشیم مثلا بعضی ها در ریاضیات قوی هستن یا برخی مهارت خوبی در حفظ کردن دارن، بعضی ها شهود قوی دارن یا می تونن درون دیگران رو ببینن. این خواب از شما می خواد تا مهارت های ذهنی خاص خودتون رو دست کم نگیرید و برای پیشرفت در زندگی، روی این مهارت های سرمایه گذاری کنید. این کار می تونه کمک کنه تا راه حل های بهتری برای مشکلات فعلی زندگی خودتون پیدا کنید.

 • هستی

  هستی

  • ۱۴۰۱/۰۱/۱۱ - ۰۲:۴۹:۴۶

  خواب دیدم در یک باشگاه ژیمناستیک من و چند نفر دیگر به مدت ۵ دقیقه و اینا ورزش کردیم و بعد همه باهم تویه همون محوطه صندلی چیدیم و جشن بود .. روی پرده هوشمند باشگاه نوشته بودن که اعیاد شعبانیه مبارک .. خبر از تولد امام زمان رو میداد .
  یعنی چی واقعا؟!